Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   PS3xploit dla OFW (https://forum.cdrinfo.pl/f106/ps3xploit-dla-ofw-96818/)

A youkai of love 14.11.2017 15:17

PS3xploit dla OFW
 
Taka informacja, że mamy prawie CFW dla ps3 z OFW 4.81 i nikt nie raczył napisać ani skomentować? XD
No i jeszcze $ony zwiększyło 'stabilność' ps3 w nowej aktualizacji dla niewspieranej konsoli ale my wiemy, że ta aktualizacja 'zwiększająca bezpieczeństwo i stabilność' załatała dziurę dla exploita.
Link.

Jolek 14.11.2017 15:38

Czy ten exploit zadziałałby na super zdechlakach?

A youkai of love 14.11.2017 15:41

No właśnie o to chodzi, że ma działać na wszystkich konsolach. Czemu sony wypuściło aktualizacje po roku? Żeby zablokować exploit. Jeszcze zapowiedzieli, że sprzętowe programatory staną się bezużyteczne i wszystko będzie trybić programowo - downgrade.

Jolek 14.11.2017 16:30

Więc chyba mój "zdechlakowaty" plejak dostanie drugie życie. https://s3.postimg.org/9dl7d0wpf/8d2ad9671de3.jpg

loki7777 14.11.2017 20:49

Cytat:

Napisany przez Haker120 (Post 1394213)
No właśnie o to chodzi, że ma działać na wszystkich konsolach. Czemu sony wypuściło aktualizacje po roku? Żeby zablokować exploit. Jeszcze zapowiedzieli, że sprzętowe programatory staną się bezużyteczne i wszystko będzie trybić programowo - downgrade.

Nie do konca CFW ale hen na nowszych ma byc.Data premiery to juz 2018r.

szczuru 14.11.2017 23:33

A wręcz pierwszy kwartał 2018 ;)

Berion 15.11.2017 13:46

Cytat:

Napisany przez Haker120 (Post 1394210)
Taka informacja, że mamy prawie CFW dla ps3 z OFW 4.81 i nikt nie raczył napisać ani skomentować? XD

Jak we wrześniu wkleiłem filmik z wysadzaniem tamy, z podpisem PS3, to nikt się nie zainteresował. ;p

CFW będzie dopiero jak się uda zastąpić listę revoke'owanych kluczy. Prędzej po prostu HEN. Ale dobre i to, tym bardziej że to wjazd na 4.81 na wszystkie modele, podczas gdy ostatnie takie święto było z okazji 3.55 i na modele, które są już dawno w połowie drogi w zaświaty, o sklepowych leżakach i lombardówkach nie wspominając.

Potrzebny będzie serwer, z którym się PS3 musi połączyć czyli tak jak HENkaku/FireHaku. Widzę dwa punty zaczepienia do instalacji offline. Preparacja chatu (ale wymaga to łączenia się z SEN więc już odpada) i BD-J, który chyba działa także z BD-R/BD-RE.

Berion 24.11.2017 13:07

I stało się. :)

Został upubliczniony dumper kości dla 4.81 i 4.82 + flasher dla 4.82. Tylko dla modeli do CECH-25xx włącznie (ale z wyłączeniem tych, które mają nowy boot loader! czyli tak jak z downgrade'm za pomocą modchipa).
Gmeracz dla felernych CECH-25xx, CECH-3xxx i 4xxx w przyszłości, więc jeśli macie taki model i chcecie CFW to nie aktualizujcie powyżej 4.82 bo prawdopodobnie wkrótce nowy OFW z "poprawą stabilności". :szczerb:

http://www.psx-place.com/threads/ps3...eleased.15500/

A tutaj pewien jegomość przygotował serwer (nie testowałem):
http://redthetrainer.com/ps3/

Iskander 24.11.2017 16:53

Noo fajnie, fajnie. Ale pierwszy nie spróbuję. :D

Czyli rozumiem, że trzeba to zrobić na 4.82, tak? Bo specjalnie zostawiłem na 4.81.

Berion 24.11.2017 17:09

IDPS Dumper są dla 4.81 i 4.82 (niepotrzebne do downgrade'u).
NOR Dumper także jest dla 4.81 i 4.82.
NAND-NOR Downgrader jest tylko dla 4.82.

Spokojnie więc możesz wjechać na 4.82. Sony nie zdołało załatać luki w nowszym, więc to nadal działa. Ale nie byłbym już takim optymistą przy 4.83 i nowszych, więc pobieraj póki okno jest otwarte bo na 99% jeszcze w tym tygodniu załatają.

Upewnij się, że konsola się nadaje (wszystkie modele do CECH-25xx włącznie, z wyjątkiem tych 25xx, które startowały na 3.60 (albo 3.56, wczytaj się w readme) są kompatybilne - bo jak nie są to perm brick :D). Jak użyjesz nie tego co trzeba downgradera to pewnie też śmierć.


Coś mi się widzi, że nadchodzi masowy spadek cen PS3 z CFW i masowy wzrost serwisów oferujących downgrade za worek złota...

misiozol 24.11.2017 17:17

Pewniak to DATA CODE 0C/0D

Berion 24.11.2017 17:18

Pewniak to minverchk.pup. ;p

Iskander 24.11.2017 17:35

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1394837)
IDPS Dumper są dla 4.81 i 4.82 (niepotrzebne do downgrade'u).
NOR Dumper także jest dla 4.81 i 4.82.
NAND-NOR Downgrader jest tylko dla 4.82.

Spokojnie więc możesz wjechać na 4.82. Sony nie zdołało załatać luki w nowszym, więc to nadal działa. Ale nie byłbym już takim optymistą przy 4.83 i nowszych, więc pobieraj póki okno jest otwarte bo na 99% jeszcze w tym tygodniu załatają.

Upewnij się, że konsola się nadaje (wszystkie modele do CECH-25xx włącznie, z wyjątkiem tych 25xx, które startowały na 3.60 (albo 3.56, wczytaj się w readme) są kompatybilne - bo jak nie są to perm brick :D). Jak użyjesz nie tego co trzeba downgradera to pewnie też śmierć.


Coś mi się widzi, że nadchodzi masowy spadek cen PS3 z CFW i masowy wzrost serwisów oferujących downgrade za worek złota...

Dobra, 4.82 pobrałem ze strony Słony. Widzę w komentarzach, że wgrywają jakiegoś Ferroxa (pamięta ktoś jeszcze Ferrox ISO Loader? :haha:), a później zjeżdżają na 4.81 Rebug. Niech tak będzie.

Model w porządku jest - CECH-2104, przecież kiedyś był na nim CFW, do czasu sabotażu pewnej osoby. :D

Ale zadziałam jutro dopiero, bo dziś inne plany na wieczór są. :D

misiozol 25.11.2017 08:20

Zapodaj tej konsoli QAflag i zainstaluj 4.81 od rebuga ;)

szczuru 25.11.2017 10:03

Potwierdzam, że działa :D
Po całej magii, którą wykonuje serwer www konsola się wyłącza. Po ponownym włączeniu z poziomu recovery mode możemy wgrać CFW :D
Mam tylko problem bo na tym Ferroxie 4.82 nie mogę włączyć flagi QA żadnym z narzędzi (ani rebugowym ani habibowym), ale prócz tego wszystko działa.
Ostatni multiMan (4.81.1) też działa ale w informacjach o systemie wyświetla FW 4.73 :szczerb:

A youkai of love 25.11.2017 11:14

No a Rebug downgrader nie pomoże?

szczuru 25.11.2017 13:37

Downgrader nie chciał się zainstalować ale inna apka do QA zadziałała i po włączeniu System Update Debug, wrzuciłem 999 downgrader i po nim 4.81.1 :)

A youkai of love 25.11.2017 13:46

Jaka apka do QA? Bo z testów stwierdzam że ferrox CFW to padło.

dydel 25.11.2017 15:22

To ja szybko spytam - mam w domu PS3 z 4.81

Mogę od razu za pomocą tego flashera wgrać REBUGa dla 4.81 z modułem Cobry czy najpierw update na 4.82 i downgrade?

szczuru 25.11.2017 15:44

Cytat:

Napisany przez dydel (Post 1394880)
To ja szybko spytam - mam w domu PS3 z 4.81

Mogę od razu za pomocą tego flashera wgrać REBUGa dla 4.81 z modułem Cobry czy najpierw update na 4.82 i downgrade?

Update do OFW 4.82 -> PSxploit -> CFW 4.82 (np Ferrox) -> Flaga QA (włącz "System Update Debug" w Debug Settings) -> Rebug 4.81 (jeśli po sflagowaniu nie będzie chciał się zainstalować 4.81 to zejdź najpierw do 3.55 '999' Rebug Downgrader).

Co do apki od QA to:
https://mega.nz/#!wYtWVKhB!ZlefpSZfZ...AQ2ZVH4tkaNlTc

A youkai of love 25.11.2017 16:55

Thx @szczuru, ciekaw jestem czy team rebug zrobi nowsze CFW. :D

Iskander 25.11.2017 17:58

Ciężkie boje toczone były, aby wgrać to cholerstwo. :D Trochę włosów straciłem dzisiaj, trudno, napiszę chociaż jak to zrobiłem.

1. flsh.hex na pendrive, jako aktualizację wybrałem od razu Rebuga 4.81.2 ze zmodyfikowanym sysconem, bo nie chciało mi się bawić. Tutaj link:
http://www.mediafire.com/file/yt5ph1...on+Thibobo.PUP
2. Odpaliłem przeglądarkę (bez strony głównej), wpisałem stronę redthetrainer.com/ps3, wciskałem NOR NAND WRITER -> NOR i nic. Za każdym razem failed, dwukrotnie udało mi się doprowadzić do zwiechy konsoli i napisu SUCCESS.
3. Zmieniałem pendrivy, umiejscowienie konsoli względem promieni słonecznych, itp. i nic to nie dawało rady.
4. Wpadłem na pomysł, żeby uruchomić od razu podstronę z flasherem. To samo, czyli failed.
5. W końcu wyczyściłem pliki Kukiz i pamięć podręczną (okazało się, że coś tam była kiedyś używana ta przeglądarka) i poszło za pierwszym razem - SUCCESS (bez zwiechy XMB), a po około 30 sekundach konsola wyłączyła się.
6. Po uruchomieniu monit o złym wyłączeniu konsoli (tak miałem też za każdym razem, gdy się zwieszała), dałem kółko.
7. Aktualizacja z poziomu XMB bezproblemowa.

Uważam więc, że trochę za mało informacji jest tam na stronie.

Co do flagi QA, myślałem, że mi została, bo miałem ją aktywowaną. Rebug od razu w trybie normalnym ma Debug Settings. Myślałem, że jak wystukam combo to pojawi mi się Install Package Files i to trzecie jakieś. Ale tak się nie stało. Czy w Rebugu to combo nie działa?

Jolek 26.11.2017 14:59

Ten exploit niewątpliwie jest niesamowity.
Może w końcu przemienię swojego plejaka (CECH-2004A).
Mam pytanie odnośnie stworzenia małego serwera na PC.
Czy muszę go tworzyć, czy jak nie chcę to wystarczy "wejść" na http://redthetrainer.com/ps3?

Znalazłem dość skromną instrukcje:
http://www.psx-place.com/threads/ps3...eleased.15500/.

BTW /dev_usb000 to wejście USB po prawej stronie (bliżej napędu BD)?

szczuru 26.11.2017 15:48

Cytat:

Napisany przez fera2 (Post 1394926)
Ten exploit niewątpliwie jest niesamowity.
Może w końcu przemienię swojego plejaka (CECH-2004A).
Mam pytanie odnośnie stworzenia małego serwera na PC.
Czy muszę go tworzyć, czy jak nie chcę to wystarczy "wejść" na http://redthetrainer.com/ps3?

Znalazłem dość skromną instrukcje:
http://www.psx-place.com/threads/ps3...eleased.15500/.

BTW /dev_usb000 to wejście USB po prawej stronie (bliżej napędu BD)?

Ja stworzyłem swój serwer według własnie tego linku:
http://www.psx-place.com/threads/ps3...eleased.15500/

W wielkim skrócie:
-rozpakowywujesz
-w folderze, który zawiera rozpakowane pliki tworzysz katalog htdocs
-kopiujesz do htdocs
*nor-482.html
*server.py
*xp_rel_writer10.js
-będąc nadal w htdocs zmieniasz nazwę nor-482.html na index.html
-uruchamiasz miniweb.exe (który znajduje się nad htdocs)

Wyświetli Ci on adres serwera (IP_twojego_PC:PORT) - pod ten adres wchodzisz na konsoli.

Usb000 to to najbliżej napędu BD.

Berion 26.11.2017 21:09

Ja tam bym zaczekał na Rebug 4.82.1. Niewykluczone, że Joonie takowy wyda (pewnie jak tylko dostanie DEX'owego 4.82). ;}

Informacje o czyszczeniu cache są w readme. :p

OFW zdejmuje QA.

CFW Downgradery mogą nie działać. Nikt nie wie dlaczego i ja też nie wiem. U mnie nie działa. ;)

Serwer radzę postawić swój, ponieważ jeśli ktoś wjedzie na tamten to może zamienić stronę w brickera. Najłatwiej chyba po prostu postawić na Androidzie i telefonem udostępniać. Podejrzewam, że można ten js zlepić z html-em, żeby wyeliminować dodatkowe opóźnienia.

Iskander 27.11.2017 11:49

Sprawdzałem w readme jeszcze raz i nie ma nic o czyszczeniu cache przeglądarki. :(

OFW nie zdejmuje QA, flaga zostaje w EEPROMie, na tym to przecież polega. Nie wiem natomiast jak to wygląda w przypadku aktualizacji firmware syscona (czy nadpisywany jest cały EEPROM, czy tylko część). W Rebug Toolbox od razu miałem QA Flag na Enabled. A co do comba, wystarczyło zmienić tryb na Rebug, a XMB na Retail, żeby zadziałało.

Berion 29.11.2017 00:17

A jednak nie ma, ale w poście Bugervila było. Oj, pomyliło mi się. Na starość tak się czasem dzieje. :D

Zebir 04.12.2017 10:51

Heh, trochę późno. O parę lat za późno ale udało się i znowu mam CFW na slimie 2xxx :)

@Iskander

faktycznie, też mi z początku zawieszał się XMB po "success" ale wyczyszczenie cookiesów i cache'u dało radę.

Gdyby to z trzy lata temu wyszło to pewnie byłby mega zaciesz a teraz to celowo musiałem się trochę zmusić by odkopać zakurzoną już konsolę. Cóz, przyda się do odpalenia exclusivów tymczasowo nie działających jeszcze na RPCS3 :)

BTW, zna ktoś może jakiś manager backupów który byłby w stanie odzyskać silnie porysowaną płytkę BR? Odpala się ale w trakcie rozrywki gra się zawiesza. Przy próbie zrobienia backupu przez multiMan'a przerywa i wywala aborted. :/

Berion 04.12.2017 12:05

Trzy lata temu dziś już wszystkie te dziury byłyby załatane, a posiadacze CECH-25xx+ bez szans nawet na HEN (który się powoli zbliża ;]). Powiem więcej, konsole nie powinny być łamane wcześniej niż od mniej więcej od połowy generacji.

Odczytaj na PC. Tam są lepsze napędy.

SMBA 24.12.2017 01:18

No i w końcu mogę przejść na CFW. :D
Ale zanim to zrobię... które wybrać?
Na początek zależy mi właściwie tylko na dwóch rzeczach:
1. Zachowaniu funkcjonalności online (pobieranie gier i aktualizacji z PSN, Spotify, etc.) przy minimalnym ryzyku bana
2. Emulacja gier PS2 (tak, wiem że emulator PS2 Classics nie jest idealny, ale mi wystarczy ;) )

Przy czym co do punktu pierwszego - nie muszę mieć CFW oraz PSN jednocześnie, więc jakieś dual firmware też da radę. Ważne aby było to wygodne w użyciu. ;)

Berion 24.12.2017 02:05

Masz za wysokie wymagania. :) Albo online albo CFW.

SMBA 24.12.2017 03:17

Czyli ani dual boot ani narzędzia takie jak PSNPatch i PSNinja nic na dłuższą metę nie dają?

Ewentualnie poczekam na HEN (no chyba że to też mnie nie uchroni?), ale to może wymagać olbrzymich pokładów cierpliwości. ;)

Jolek 24.12.2017 09:51

Czy ten PSNinja w ogóle coś daje?
Ostatnia wersja jest z 2 lipca 2011 r.

Chyba nawet combo SEN Enabler+PSNPatch+webMAN nic nie da.

Berion 24.12.2017 09:51

Poprawiają samopoczucie. Poza tym to chyba antyki i chyba używa się dziś SEN Enabler. Ale nie śledziłem tematu. Istotne jest, że Sony zawsze może wykryć CFW testując pamięć, odpytywać syscalle czy robiąc ls z HDD i flasha. HEN też w niczym nie uchroni. To jest po prostu fizycznie niemożliwe.

Osobiście bana nie dostałem, ale przed połączeniem na wszelki wypadek wykasowałem wszystko co może się na pierwszy rzut oka kojarzyć z CFW. Na dodatek łączyłem się tylko dwa razy w życiu, raz na 3.55 Kmaew żeby pobrać wszystko co kupiłem i ostatnio na Dual Boot coś tam żeby zsynchronizować trofea. Nie buszowałem po sklepie, ani tym bardziej nie grałem online. I tak to jest wielkie ryzyko bo mam niektóre trofea z flagą debug na IDPS z DEX, a z PSTV gry, które normalnie nie działają na tej konsoli. Nie biorą udziału w statystykach, ale są dowodem na to że coś tutaj nie halo i trzeba by się delikwentowi przyjrzeć. A przyjrzenie się skutkuje banem na konto i *wszystkie* konsole. Ale kto nie ryzykuje ten nie je, czy jakoś tak. ;p Może mnie oszczędzili bo mam bogatą historię transakcji, a może to tylko przypadek lub kwestia czasu.

Aha, patche rzecz jasna na CFW możesz pobierać. Nie trzeba się logować do SEN. Możesz też ściągać na PC.

Iskander 25.12.2017 00:21

Ja na online jeszcze nie wszedłem. Doktoryzuję się ciągle. :D

Generalnie z tego co wiem albo SEN Enabler, albo PSNPatch, z czego PSNPatch podobno bardziej łopatologiczny (tak wyczytałem). Działa jako plugin SPRX, jak masz CFW Cobra. Przydatną funkcją wtedy jest blokada dostępu do PSN z włączonymi syscallami CFW.

PSNNinja jest mocno przeterminowany, a jego funkcje są zawarte w wyżej wymienionych programach.

Z tego co wyczytałem Srony ma masę patentów na wykrycie CFW, nawet korzystając z tych programów, więc jakby chcieli banować, to by banowali. Może nadejdzie jakaś fala banów. :haha: Wydaję mi się, że dużo banów otrzymują osoby grające online w gry typu Call of Duty, GTA, Battlefield. Podobno mają one mechanizmy sprawdzające obecność programów typu multiMAN na dysku. Z tego co wiem, używa się antiban ebootów. Napisałem na forum prośbę gdzie można znaleźć sprawdzone, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. :(

Korci mnie, żeby sprawdzić, czy banują za lewe aktywacje gier z PSN grając online. Oczywiście, w celach edukacyjnych. :D Nie chcę oczywiście dostać bana, ale na online mi już chyba nie zależy. Za stary na takie zabawy jestem. :P

Co do emulacji gier na PS2 to chyba nie ma lepszego sposobu niż soft z Cobrą. Ładujesz gierę na dysk wewnętrzny i odpalasz przez jakiegoś multiMANa/webMANa. Bez zabawy w jakieś Placeholdery i inne badziewia. Jest taki program Managunz, bodajże, który zawiera bazę plików CONFIG, poprawiających kompatybilność z niektórymi grami. Ale jeszcze tego nie obczajałem, bo emulacja na PS3 jest mi niepotrzebna.

Oj, gdyby te złe chłopaki z Cobry nie wypuścili jej źródeł, to chyba dalej scena PS3 byłaby w epoce kamienia łupanego. Gry na PS2 trzeba byłoby odpalać przez te Placeholdery, przerabiając wcześniej obraz płyty. Gry na PS3 przez archaicznego multiMANa, który do dzisiaj ma problemy z poprawną obsługą NTFS (oczywiście nie w trybie Cobra). Aby pograć na PSN i wyłączyć syscalle musiałbyś gmerać w programach, zamiast naciskać kombinację klawiszy, a o filmach DVD/BD z innego regionu niż europejski mógłbyś zapomnieć.

Berion 25.12.2017 09:02

Ale i tak ta emulacja pozostawia wiele do życzenia. Scena na PS3 wyłączając dumpery i stuff zorientowany na fw, jest nędzna. Niedoróbki tych wszystkich programów to jakiś koszmar. Najbardziej zawiódł mnie RetroArch.

Nie wiadomo co by było. Jest jeszcze Mamba. ;)

Iskander 25.12.2017 23:08

Ale Mamba powstała dopiero jak wypuszczono źródła Cobry, prawda?

Berion 25.12.2017 23:56

Tak, to taka oczyszczona Kobra, ale niewykluczone że powstałoby coś podobnego. Zaczęła być nawet odwracana.

Jolek 13.01.2018 18:02

U mnie też ten Exploit zadziałał.
Musiałem się tylko "pobawić" z ustawieniami IP, Bramka, itp (wpisać manualnie).
Jakoś na automatycznych (Win XP) nie mogłem się połączyć z PS3.

W PS3 ustawiłem pustą stronę startową, wyczyściłem ciasteczka i wszystko inne co tylko można było w przeglądarce.

Najpierw poszedł NOR Dumper.
Po "operacji" konsola wyłączyła się samoczynnie.
Czy to normalne, że "dump.hex" (NOR Chip) zawiera tylko 5,4 MB (5398528 bajtów)?

Z NOR writerem nie miałem również żadnych problemów, po około 2-3min od uruchomienia skryptu, konsola wyłączyła się samoczynnie.

Wgrałem REBUG 4.82.1 LITE i dodatkowo wrzuciłem multiMANa v04.82.00.

Więc powoli zaczynam na nowo przygodę z PS3, tym razem mając CFW.

A youkai of love 13.01.2018 18:06

Masz szczęście, NOR ma dokładnie 16MB ale za każdym razem inne md5 pliku. Zgraj backup REBUG Toolboxem. Twój jest błędny.

Doinstaluj jeszcze moviana do filmów, webMANa, PSNPatcher i reActPSN (ten tylko do przerobienia nowego konta aa na konto PSN) i RetroARCH.

Jolek 13.01.2018 18:22

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale za pomocą Rebug Tooboxa wybrałem "Export Flash to File".

Na pendraku pojawił mi się plik o rozszerzeniu .NORBIN zawierający 16,8 MB (16777216 bajtów).
Więc mam inne rozszerzenie (wcześniej miałem .hex teraz mam .NORBIN).

A youkai of love 13.01.2018 18:56

Cytat:

Napisany przez fera2 (Post 1397818)
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale za pomocą Rebug Tooboxa wybrałem "Export Flash to File".

Na pendraku pojawił mi się plik o rozszerzeniu .NORBIN zawierający 16,8 MB (16777216 bajtów).
Więc mam inne rozszerzenie (wcześniej miałem .hex teraz mam .NORBIN).

Opcja dobra i każda metoda daje inny plik ale to to samo o ile waży 16MB.

Iskander 13.01.2018 20:18

Cytat:

Napisany przez Haker120 (Post 1397816)
Masz szczęście, NOR ma dokładnie 16MB ale za każdym razem inne md5 pliku. Zgraj backup REBUG Toolboxem. Twój jest błędny.

Doinstaluj jeszcze moviana do filmów, webMANa, PSNPatcher i reActPSN (ten tylko do przerobienia nowego konta aa na konto PSN) i RetroARCH.

Chyba się mylisz. Skoro każdy zrzut pamięci ma inne md5 to coś jest nie tak. Każdy poprawny zrzut powinien mieć tę samą sumę kontrolną.

Jeżeli do konta na konsoli jest przypisane konto PSN, to PSNPatch też jest w stanie aktywować gry, bez tworzenia konta aa. Jeżeli nie ma przypisanego konta PSN, to trzeba użyć reActPSN.

Jolek 13.01.2018 21:02

Wydaję mi się, że coś poszło nie przy użyciu NOR Dumpera.
Normalnie "zrzut" powinien zajmować ok 16MB, mój zajmował tylko 5,4 MB (5398528 bajtów).

Przy pomocy Rebug toolboxa i użyciu dwóch innych pendraków całość zajmuje 16,8 MB (16777216 bajtów).
Sprawdziłem sumy kontrolne MD5 i obie się pokrywają (te wykonane za pomocą Rebug Toolboxa).

misiozol 13.01.2018 22:14

Zaden wynalazek taki nie robi pelnego dumpa flash , chcesz pelen uzyj flasher .

Jolek 14.01.2018 10:07

Winowajcą okazał się pendrak.
Po wymianie na inny nawet przy użyciu NOR Dumpera wszystko jest w porządku.
Plik ("dump.hex") zajmuje 16777216 bajtów, tak samo jak przy użyciu Rebug Toolboxa ("Export Flash to File").

Sprawdziłem sumę kontrolną MD5 i wszystko również się zgadza.

misiozol 14.01.2018 10:36

Co dalej nie jest pelnym flash-em brakuje pierwszych 512bajtow z tego co pamietam .

Jolek 14.01.2018 10:58

Czyli nadal coś jest źle, czy te dodatkowe 512bajtów uzyskam tylko za pomocą flashera?

Wydawało mi się, że ten plik powinien zawierać 16.8 MB = 16 MiB = 16,777,216 bajtów.

szczuru 14.01.2018 12:28

Kompletny dump flasha uzyskasz tylko za pomoca flashera (np e3 flasher). Co nie zmienia faktu, ze dump, ktory uzyskales aplikacja może byc pomocny np przy ozywaniu zbrickowanej konsoli :)

Jolek 14.01.2018 15:30

Dzięki, nie mogę dodać wam reputy, więc :piwo: musi wystarczyć.

Jolek 25.01.2018 18:03

PS3Xploit 2.0 Tools
 
W razie czego wyszła wersja 2.0 tego exploita.

Changelog:
Kod:

  • Freeze issues - Fixed

  • Occasional bad dumps - Fixed

  • No beeps & shutdown. Replaced by a graceful ROP chain exit & return to browser.
    This gives the opportunity to the user to dump after patching & validate the dump with littlebalup's py checker.
    As long as the user does not shutdown/restart, it's still possible to recover from bad patching.

  • Support for usb port 0,1,6 + sd/cf/ms cards.

  • Multi firmware support on all dumpers (4.10+) & DEX support on 4.81.

  • HDD editions for all dumpers & flash writer where a picture file placeholder is used for read/write operations.

  • Javascript refactoring for performance & efficiency.

  • ps3xploit.com will host the 2.0 update, no need for 3rd party sites.


Źródło:
http://www.psx-place.com/threads/ps3...-82-ofw.16139/.

Jolek 03.03.2018 20:57

Ps3Xploit 3.0 (Preview)
 
Dzisiaj pojawiła się zajawka exploitu w wersji 3.0 dla PS3.

Dla modeli CECH 3XXX i 4XXX możliwe że zostanie dodana możliwość emulacji
gier z PS1, PS2 i PSP.
Z minusów, niestety ale jest na razie problem z wsparciem Homebrew.

Więcej info tutaj:
http://www.psx-place.com/threads/ps3...-models.16525/

Jolek 14.03.2018 19:27

No i mamy wersje 3.0 dającą wsparcie dla super szrotów i slimów z fabrycznym firmware wyższym niż 3.56.

Więcej info tutaj:
http://www.psx-place.com/threads/ps3...-models.16672/.

zenonz 15.03.2018 23:46

Wybaczcie lamerowi, ale z racji posiadania SLIMa CECH-4204C nie zagłębiałem się w poradniki dotyczące hakowania konsol. Czy obecny exploit to jest coś co można wykorzystać do uruchamiania programów typu odtwarzacz .mkv? Czy poza możliwością odpalania gier z obrazów coś to daje? (pomijam fakt, że nawet nie wiem jak miałbym takowe zrobić ;) ). Proszę nie bić, tylko lekko nakierować laika ;)

misiozol 16.03.2018 07:11

Na razie sie wstrzymaj , to wszystko dziala na zasadzie podpisywania paczek , moze to bardziej rozpykaja i udoskonala ;)

A youkai of love 16.03.2018 08:56

To co działa na HAN, działa na CFW, niestety w drugą stronę nie działa, homebrew nadal nie działają ale oby to się zmieniło. Warto mieć HAN dla chociażby gier ps1/ps2/ps3/psp.

misiozol 16.03.2018 09:00

HEN nie HAN ;)

a jednak HAN ale i HEN :D

zenonz 16.03.2018 19:49

Nadal to dla mnie chińszczyzna, ale poszukam o co chodzi z tymi HAN HEN i CFW ;) Domyślam się tylko, że odtwarzacz multimedialny to homebrew, więc jeszcze trzeba nieco poczekać ;)

MajsterPopsuj 17.03.2018 09:49

HAN od etHANol, ale nie bardzo HEN bo jaki to Homebrew Enabler? ;)
Dopóki nie pokonają LV1 to ten hack służy niemal tylko piratom.

@Zenonz
Homebrew to takie ogólne określenie wszystkich nielicencjonowanych programów na konsole. Zależnie od branży, bo może to być także samogon. ;)

misiozol 17.03.2018 11:40

Cytat:

Napisany przez MajsterPopsuj (Post 1401832)
HAN od etHANol, ale nie bardzo HEN bo jaki to Homebrew Enabler? ;)
Dopóki nie pokonają LV1 to ten hack służy niemal tylko piratom.

@Zenonz
Homebrew to takie ogólne określenie wszystkich nielicencjonowanych programów na konsole. Zależnie od branży, bo może to być także samogon. ;)


A kysz dywersancie do lazaretu na lewatywe za rozdwojenie osobowosci :rotfl:

MajsterPopsuj 17.03.2018 12:33

Przedawkowałeś to drugie znaczenie homebrew. ;p

misiozol 17.03.2018 13:28

A kysz , odwykowcu , wiedzielismy ze zatesknisz a jako pokuta lazaret czeka lol2

zenonz 18.03.2018 00:24

Cytat:

Napisany przez MajsterPopsuj (Post 1401832)
HAN od etHANol, ale nie bardzo HEN bo jaki to Homebrew Enabler? ;)
Dopóki nie pokonają LV1 to ten hack służy niemal tylko piratom.

@Zenonz
Homebrew to takie ogólne określenie wszystkich nielicencjonowanych programów na konsole. Zależnie od branży, bo może to być także samogon. ;)

Dzięki serdeczne za wyjaśnienie, no to czekam dalej biernie na postępy ;)

MajsterPopsuj 20.03.2018 11:04

Nie ma sprawy, a czekając nie aktualizuj powyżej 4.82. ;)

A youkai of love 20.03.2018 11:58

A co, $ony ma już w planach nowe OFW z 'poprawą stabilności'? xD

Jolek 20.03.2018 17:24

Teoretycznie coś tam na PS3 jeszcze wychodzi (przynajmniej cyfrowo), więc może firmware 4.83 miałby jakiś sens.

MajsterPopsuj 20.03.2018 20:10

Aktualizacje kluczy do BD-Video + łaty na możliwe w przyszłości medialne luki o złowieszczych nazwach + darmowy dostęp do SEN i PSS. To są wystarczające powody aktualizacji, którymi Sony będzie nas zadręczać. ;p Na bank załatają lipę podpisach i wszystko czym podąża ROP w PS3Xploitach.

Meanthord 20.03.2018 21:49

Jest gdzieś w ogóle jakiś tutorial noob friendly? Bo na razie czytam, wszystko wydaje się interesujące, ale jak to wszystko ugryźć, to już czarna magia ;).

MajsterPopsuj 21.03.2018 18:34

Na psx-place. Do v1/v2 (stare bootloadery) i v3 (nowe bootloadery). Do v1 bodajże Iskander zrobił jakiś, ale raczej niewiele się zestarzał.

Jolek 21.03.2018 19:54

Do V3 czyli dla super slimów i modeli z fw fabrycznym wyższym niż 3.56 trochę tego jest:
http://www.psx-place.com/threads/ps3...-models.16672/.

Tutaj jest jak przerabiać obrazy z PSX/PS2/PSP dla PS3Xploit 3.0 HAN:
http://www.psx-place.com/threads/tut...3-0-han.16690/.

HAN Toolbox:
http://www.psx-place.com/threads/han...3-pink1.16942/.

Tu są teoretycznie wszystkie poradniki w jednym (dla V3):
http://www.psx-place.com/threads/tut...e-guide.16979/.

Tu jest poradnik dla V2.0 czyli dla modeli z fw fabrycznym niższym niż 3.56 (zakładka FLASH DUMPER TOOL):
http://www.psx-place.com/threads/ps3...-82-ofw.16139/.

Wszystko z PSX-Place jak Ber... MajsterPopsuj napisał.

Iskander 22.03.2018 00:28

Cytat:

Napisany przez MajsterPopsuj (Post 1402306)
Na psx-place. Do v1/v2 (stare bootloadery) i v3 (nowe bootloadery). Do v1 bodajże Iskander zrobił jakiś, ale raczej niewiele się zestarzał.

Według mnie trochę jednak tak. Przede wszystkim doszła możliwość sprawdzenia poprawności flashowania. Zacząłem dostosowywać poradnik do wersji v2, ale niestety nie skończyłem. :(

Tutaj pierwsze i ostatnie wydanie - może komuś się przyda:
http://www66.zippyshare.com/v/V7WbnKsy/file.html

Jolek 23.03.2018 17:00

Cytat:

Napisany przez Meanthord (Post 1402198)
Jest gdzieś w ogóle jakiś tutorial noob friendly? Bo na razie czytam, wszystko wydaje się interesujące, ale jak to wszystko ugryźć, to już czarna magia ;).

A jaki masz model konsoli (CECH-XXXX)?

zenonz 24.03.2018 09:59

Cytat:

Napisany przez MajsterPopsuj (Post 1402117)
Nie ma sprawy, a czekając nie aktualizuj powyżej 4.82. ;)

Właśnie sprawdziłem, że mam 4.76, aktualizacje automatyczne wyłączone ;)

Jolek 22.04.2018 11:45

Wyszedł HAN Toolbox v0.5:
http://www.psx-place.com/threads/han...mpanion.16682/.

Tu jest wideo dla wersji 0.3 pokazujące co ten dodatek do exploita (HAN) dla PS3 potrafi:
https://www.youtube.com/watch?v=yLnjEGpg9Oc.

Ip900 16.06.2018 23:29

Witam proszę o pomoc mam konsole ps3 Cech20xxb Rogero 4.50 i multimana wszystko chodziło ok do czasu jak syn chciał zagrać Fife 18 online i podlączyl internet konsola zdążyła się zaktualizować do 4.82 i od tej pory nie działa nic żadna gra multiman nic. Pisze uszkodzone pliki zrobiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych odbudowanie bazy danych nic nie dało próbowałem zainstalować cfw 4.60 ale przy 71% wyskakuje uszkodzone pliki nie wiem co robić może ktoś coś doradzi pozdrawiam

Jolek 17.06.2018 06:40

@Ip900 mając OFW 4.82 i Cech20xxb możesz ponownie wgrać CFW.
Tu jest więcej info:
http://www.psx-place.com/threads/ps3...-82-ofw.16139/.
  1. Open the browser & browse to the ps3xploit.com website, go to the page of the exploit you need.
    Set the current page as browser homepage.
    Don't launch the exploit initialization. Close the browser.
  2. Open the browser. The exploit page will load automatically. Choose your dump path option.
  3. Press the exploit initialization button & wait until initialization succeeds.
    If it fails, follow the refresh/reload instructions on screen.
  4. Trigger the exploit by pressing the dump button.
  5. On success, validate your dump with the py checker tool.

Jeśli chodzi o CFW, to polecam Rebug 4.82.2:
https://rebug.me/official-rebug-4-82...mar-19th-2018/.

PS: No i wyłącz aktualizacje automatyczne.
Z graniem w sieci jest różnie (jest ryzyko bana).
W razie czego można pobawić się z SEN Enabler.

misiozol 17.06.2018 08:55

Granie online na cfw to jak calowanie lwa w dupe ;) , a reszta to /\

Jolek 17.06.2018 13:03

@Ip900, takie rzeczy to nie na PW, tylko wrzucaj ma forum, więcej osób pomoże\doradzi:

Cytat:

Witam dzięki za pomoc ale dla mnie to czarna magia robię to nad nor i cały czas mam błąd
raz było tylko Oki ale consola się zawiesiła nie mogę nic wgrać bo na 71% wyskakuje uszkodzone pliki ale dziękuję za info pozdrawiam
Zgadza się dla SLIM 20xxb powinieneś użyć NOR:
https://s22.postimg.cc/vx9v0v3xt/591...f730e9e656.png

Chodzi ci o błąd kiedy używasz Dumpera czy Writera?
Dumpera jest do zrzutu pamięci, Writer do jej spatchowania.

Poprzednio "wrzuciłem" poradnik tylko dla Dumpera,
ale i link to strony gdzie jest więcej informacji:
http://www.psx-place.com/threads/ps3...-82-ofw.16139/.

Jeśli Dumpera, to jakiej wersji używasz (HDD czy USB)?
Jeśli USB, to czy próbowałeś innego dysku USB,
czy ten dysk w ogóle jest wykrywany przez PS3?

Czy wyczyściłeś wszystkie ciasteczka (cookies)?
Zazwyczaj to przeszkadza.

PS co za oprogramowanie chcesz wgrać?

Jeśli chodzi o patchowanie NOR, to powinno ono wyglądać tak:

For best results with flash writer, here are the recommended steps.
  • Install OFW 4.82 twice on the console you wish to flash to avoid the potential corruption error during CFW installation.
  • Open the browser & browse to the ps3xploit.com website, go to the page of the exploit you need.
    Set the current page as browser homepage.
    Don't launch the exploit initialization. Close the browser.
  • Open the browser. The exploit page will load automatically. Choose your path option.
  • Press the exploit initialization button & wait until initialization succeeds.
    If it fails, follow the refresh/reload instructions on screen.
  • Trigger the exploit by pressing the patch button.
  • On success, load the ps3xploit.com flash dumper, dump the flash memory & validate it with py checker tool.
    Do NOT restart the console if ever the validation tool gives you errors/warnings on both ros0 & ros1 or you risk to partially brick your console.
    Report your problem instead.
  • When you are satisfied with the dump validation, restart your console & install a 4.82 CFW.

Czyli najlepiej byłoby jakbyś wgrał OFW 4.82 dwa razy,
a po patchowaniu NOR sprawdził "py checker tool" czy patchowanie przebiegło pomyślnie aby uniknąć problemu.


W razie czego tu są filmiki, które więcej wytłumaczą:
https://www.youtube.com/watch?v=cMwjlal0aDY,
https://www.youtube.com/watch?v=EscAN8YZ5-E.

Ip900 17.06.2018 13:44

poszło patch nor flash memory complited co dalej to co zrobiłem to flash winter form usb nor teraz mam zrobić tego Dumpera co będzie się pobierać 16 mb tak

Jolek 17.06.2018 13:54

To co w filmiku (chyba od 23m):
https://youtu.be/cMwjlal0aDY?t=23m.

Pamiętaj aby nie wyłączać konsoli, jeśli coś by było nie tak.

Ip900 17.06.2018 14:17

Udało się zainstalowałem Rebug 4.81.2 REX 4.82Syscon Thibobo jesli mozesz powiedzieć gdzie jest multiman

misiozol 17.06.2018 14:26

No niestety to flashowanie w locie to koslawe jest , nic flashera sprzetowego nie zastapi . A masz dojscie do safe mode ? , Masz swoj dump ori ?

Ip900 17.06.2018 14:32

za bardzo nie wiem o co ci chodzi :d

Jolek 17.06.2018 14:37

Cytat:

Napisany przez Ip900 (Post 1406461)
Udało się zainstalowałem Rebug 4.81.2 REX 4.82Syscon Thibobo jesli mozesz powiedzieć gdzie jest multiman

Jeśli chodzi o CFW, to bardziej polecam Rebug 4.82.2 LITE:
https://rebug.me/official-rebug-4-82...mar-19th-2018/.

BTW Jeśli chodzi o REX to dawno wyszła wersja 4.82.2:
https://rebug.me/official-rebug-4-82...apr-16th-2018/.

Tu masz multiMANa:
http://www.psx-place.com/threads/mul...support.15615/.

Tu masz webMANa:
https://github.com/aldostools/webMAN-MOD/releases.
webMAN_MOD_1.47.08_Updater.pkg

Ip900 17.06.2018 14:43

a mogę na tego Rebug 4.81.2 REX zainstalować na Rebug 4.82.2 LITE czy wszystko robic od nowa trzeba webMANa jest do granie online rozumiem

loki7777 17.06.2018 20:27

Webman to tylko "przegladarkowa" wersja multimana odpalana z oryginalnego menu konsoli.

Ip900 17.06.2018 23:15

Jest moze jakis cheat menager do ps3 bo chce synowi zrobić

MajsterPopsuj 24.06.2018 11:18

Artemis, ale znacznie wygodniejsze i bardziej estetyczne są pluginy per gra.

Jolek 11.10.2018 12:42

Wyszedł nowy firmware 4.83 dla PS3.

Obecnie jeśli ktoś korzysta\używa HAN i zaktualizuje swój FW z 4.82 na 4.83 straci możliwość
uruchomienia tego exploitu.

Źródło:
http://www.psx-place.com/threads/ps3...-3#post-140353.

Dla posiadaczy konsol (mających fabryczny FW niższy niż 3.56) chcących zainstalować CFW też na razie chyba warto się wstrzymać?
Lub zrobić to na FW 4.82. Czyli nie aktualizować.

MajsterPopsuj 11.10.2018 17:10

Wstrzymać to się można już od 4.60 bo żadna gra (poza śmieciami pod online) nie ma już patchy, ani nawet nowych dobrych gier. ;)

Jolek 11.10.2018 18:17

Ale na 4.60 chyba nie zainstalujesz HAN ani CFW?

Poza tym bardziej chodziło mi o to, że mając FW 4.83 również nie zainstalujesz CFW:
http://www.psx-place.com/threads/ps3...-5#post-140422.

Obie te rzeczy można tylko uzyskać zostając lub aktualizując FW do 4.82:
http://www.psx-place.com/threads/hacking-the-ps3.10718/
zakładka "F.A.Q. / Terms".

Na razie 4.83 tylko "poprawia wydajność systemu" (improves system performance). https://s3.postimg.cc/9dl7d0wpf/8d2ad9671de3.jpg

MajsterPopsuj 12.10.2018 09:22

Tylko po co komu HAN tak naprawdę? No ok, można zrobić kopię flashki i wyciągnąć IDPS. I na tym się kończą zalety, a zaczyna mordęga.

CFW to jedyne sensowne rozwiązanie.

Jolek 12.10.2018 12:43

Nie każdy ma możliwość\chęci sprzedania swojej konsoli i kupienia (z fabrycznym FW niższym niż 3.56)
używanej nie wiadomo w jakim stanie.

Nigdy nie bawiłem się HAN-em, ale dochodzą do tego jeszcze możliwości zabawy z kopiami gier PS1\PS2\PSP
i jakaś ograniczona grupa emulatorów dla tych platform.
Nie wiem czy jest to mordęga aby to wgrać\wrzucić, więc się nie wypowiadam.

Kopie gier PS3, trzeba konwertować CFW2OFW lub Ps3gameconverter.
Potem trzeba taką grę zaktualizować, jeśli gra nie ma oficjalnej aktualizacji, nie jest ona kompatybilna z HAN.
Więc to raczej już do przyjemnych zadań nie należy.

Źródło:
http://www.psx-place.com/threads/hacking-the-ps3.10718/,
zakładka "HAN vs CFW".


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.