Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   Kod błędu PS3: 80710016 - nie mogę zalogować się do PSN (https://forum.cdrinfo.pl/f105/kod-bledu-ps3-80710016-nie-moge-zalogowac-sie-psn-96852/)

Y2J 03.12.2017 18:07

Kod błędu PS3: 80710016 - nie mogę zalogować się do PSN
 
Żeby ująć wszystkie szczegóły, wklejam treść maila którego przed chwilą wysłałem na adres pomoc@pl.playstation.com:

"Dzień dobry,

Wczoraj pierwszy raz od około miesiąca włączyłem swoją konsolę PS3 ponieważ chciałem kupić grę Binary Domain. Po informacji o konieczności aktualizacji systemu, zainstalowałem wcześniej pobraną najnowszą wersję 4.82.

Od tego momentu nie mogę zalogować się do PSN. Za każdym razem kiedy próbuje, otrzymuje informację o kodzie błędu 80710016.

- internet działa na innych urządzeniach w domu, JEST również podłączony do konsoli, o czym świadczy fakt, że aktualizacja została pobrana i zainstalowana, potwierdza to również test połączenia internetowego wykonany przez konsolę - wszystko jest w porządku poza połączeniem z PSN

- nie używam serwera proxy

- konsola podłączona jest do routera za pomocą kabla

- odłączyłem na 10 minut od prądu wszystkie urządzenia, w tym router i konsolę - nie przyniosło to rezultatu. Dotychczas była to skuteczna metoda w przypadku braku połączenia z internetem. Jednak obecnie internet JEST, po prostu nie mogę zalogować się do PSN

- konsola podłączona jest do internetu od września 2013 roku - do tej pory nie miałem absolutnie żadnych problemów z połączeniem, nigdy niczego nie zmieniałem, żadnych ustawień połączenia, w konsoli, w komputerze, gdziekolwiek, żadnego przełączania kabli czy jakichkolwiek działań przy routerze. Od wczoraj, po około miesiącu niewłączania konsoli, nie mogę zalogować się do PSN. Wcześniej zdarzały mi się o wiele dłuższe przerwy i nigdy nie miało to żadnego znaczenia

- co ciekawe, nie mogę również zalogować się do PSN na stronie

https://www.playstation.com/pl-pl/ex...ation-network/

przy pomocy komputera - mimo, iż próba logowania zajmuje mi parę sekund, za każdym razem otrzymuję komunikat:

"Połączenie z serwerem wygasło."

To wygląda już nawet na jakiś ban mojego konta, co w obliczu tego, że:

- od początku posiadania konsoli i konta PSN używam tylko i wyłączenia oryginalnych gier i oprogramowania

- kupuję tylko i wyłącznie nowe gry w folii z paskiem z logo PS3 oraz gry na PlayStation Store

- ponieważ chciałem uniknąć jakiegokolwiek prawdopodobieństwa bana, nie zakładałem nawet amerykańskiego konta PSN

- w trybie multiplayer grałem kilka razy, NIGDY nie wysyłałem nikomu żadnej wiadomości, nie mam nawet na koncie żadnych 'znajomych'

...zaczyna sprawiać, że jestem delikatnie mówiąc, zaszokowany takim potraktowaniem lojalnego klienta.

Nie tylko nie jestem w stanie dokonać zakupu gry Binary Domain, co również kompletnie straciłem ochotę na planowany na święta zakup konsoli PS4.

Bardzo proszę o pomoc w tej irytującej sytuacji.

Moja nazwa na PSN to:

xxxx

Adres mailowy ten sam z którego piszę."


Z tego co poczytałem od wczoraj na forach, to wygląda to na jakiegoś bana. Po prostu brak słów. Pamiętam jak kupowałem konsolę z myślą o CFW, ale ostatecznie odpuściłem, właśnie żeby mieć spokój i nie martwić się możliwością i ryzykiem bana..

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i/lub jest w stanie coś podpowiedzieć?

Maila wysłałem na dwa adresy:
pomoc@playstation-cok.pl,
pomoc@pl.playstation.com

W przypadku pierwszego od razu otrzymałem odpowiedź, że adres nie istnieje, z drugiego dostałem potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia. Nie wiem czy jest jeszcze jakiś adres gdzie można skutecznie prosić o pomoc, może Twitter?

Arepo 03.12.2017 18:36

Od kilku dni PSN notorycznie rozłącza moją konsolę, kolejne połączenie co prawda udaje się, ale za jakieś 2-3 minuty to samo i tak w kółko. Wcześniej nie miałem takich problemów. Obecnie konsola służy tylko do oglądania filmów na YT, korzystają z niej moi domownicy i dostają szału :D Mają chyba jakąś poważną awarię, trzeba przeczekać.

Może to mieć też związek z ostatnią aktualizacją FW, tak się składa że problemy zaczęły się właśnie po niej ...

A youkai of love 03.12.2017 19:44

Widać ludzie rzucili się masowo na PS3XPLOITa. xD

Y2J 07.05.2018 13:33

Zapomniałem, że nigdy nie dokończyłem tego wątku. Powiem Wam o co chodziło.

Po zgłoszeniu sprawy do Centrum Obsługi Klienta PlayStation, zostałem poinformowany, że rzeczywiście mój adres IP jest zbanowany ponieważ stwarza zagrożenie. Ban został zdjęty, ale niedługo później został po raz kolejny automatycznie nałożony ponieważ ze strony mojego dostawcy internetu nic się w tej sprawie nie zmieniło. Po małym dochodzeniu, okazało się, że generalnie całe osiedle jedzie na tym samym IP k***a więc po prostu mieliśmy tu do czynienia ze zbiorową odpowiedzialnością.

O wszystkim szczegółowo poinformowałem dostawcę internetu i pomijając kretyńską do bólu odpowiedź sekretarki ('nie blokujemy panu internetu'), prawdopodobnie ogarnął temat bo w pewnym momencie problem zupełnie ustąpił (w międzyczasie parokrotnie dostawałem bana po czym ban był zdejmowany przez Sony). Podejrzewam też, że nie byłem jedyną osobą w okolicy która posiada konsole i zgłaszała problem.

Muszę tu przy okazji podkreślić, że wbrew moim obawom, pomoc ze strony Centrum Obsługi Klienta PlayStation była dość szybka, bardzo konkretna i sprawna, nie było mowy o jakimś zostawieniu klienta ze swoim problemem. Dzięki temu chociażby kupiłem niedługo później swoją PS4 więc można powiedzieć, że profesjonalne podejście popłaca ;)

Także tak się to skończyło. W prawdzie jest już OK, ale na nowym mieszkaniu raczej nie skuszę się już na osiedlowego dostawce internetu.

A youkai of love 07.05.2018 14:11

No to brawo. ;) Co do obsługi klienta, Sony to dziady ale jak nic złego nie zrobiłeś (piracenie) to pomogą, najlepiej z MS a najgorzej z Nintendo. Dlatego 'uwielbiam gry nintendo, nienawidzę nintendo'.

Arepo 07.05.2018 23:02

Cytat:

Napisany przez Y2J (Post 1404602)
Po małym dochodzeniu, okazało się, że generalnie całe osiedle jedzie na tym samym IP k***a więc po prostu mieliśmy tu do czynienia ze zbiorową odpowiedzialnością.

To jest nagminne działanie małych, lokalnych dostawców internetu. U mnie na osiedlu też tak jest. Nigdy jednak nie miałem zbanowanej konsoli z tego tytułu.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.