Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio (https://forum.cdrinfo.pl/f112/)
-   -   Jak dograć/usunąć pojedyncze dane z płyty CD-RW (https://forum.cdrinfo.pl/f112/jak-dograc-usunac-pojedyncze-dane-plyty-cd-rw-96967/)

lukasz1989 19.01.2018 14:57

Jak dograć/usunąć pojedyncze dane z płyty CD-RW
 
Dzień dobry. Kupiłem płytę CD-RW Verbatim i nagrałem na niej pliki MP3. Chciałem dograć jeszcze parę plików później, ale CDBurnerXP czy ImgBurn wyrzucają komunikat, że trzeba wcześniej wyczyścić cały nośnik. Nie chcę usuwać wszystkich danych tylko dograć do tego co już jest dodatkowe dane. Wydawało mi się, że przy RW jest to możliwe, ale dawno z takiej płyty nie korzystałem i nie pamiętam już jak to było. Przyszło mi do głowy, że może winny jest system plików, nagrałem z ISO9660 + Joliet, a nie powinno być przypadkiem UDF ?

misiozol 19.01.2018 17:14

Musi byc to nagrane jako plyta multisesyjna i nie zamknieta ;)

Iskander 19.01.2018 17:36

Albo nagrywanie pakietowe.

grzeniu 19.01.2018 18:46

Teraz możesz tylko zgrać pliki z płytki na dysk, dodać nowe i nagrać na płytkę ponownie - oczywiście po formatowaniu cdrw.
Możesz to nagrać w multisesji (jak rada wyżej), choć lepiej 'normalnie' tzn w jednej sesji. Płytki cdrw i do tego multisesja nie zamknięta mogą sprawiać kłopoty niektórym odtwarzaczom. Płytki cdrw przecież nie tracisz, możesz nagrywać wiele razy.

lukasz1989 20.01.2018 16:39

No cóż, do edukowałem się trochę. Nie wiem czy jest sens robić z RW płyty wielosesyjnej. No bo co to mi da ? Zapis pakietowy da mi to samo, a nawet więcej, bo tylko on umożliwia kasowanie pojedynczych plików, w przypadku zapisu jedno- lub wielosesyjnego nie można usuwać pojedynczych plików, jedynie format całego nośnika. Dogrywać dane można i tu i tu, niestety w przypadku sformatowania płyty pakietowo zabierana jest nam pewna ilość MB, ale przy trybie wielosesyjnym każda sesja też coś zjada. Płyta ma być odczytywana w radiu samochodowym. W przypadku nie zamkniętej płyty CD-R, odtwarzacz sobie nie radził [mój poprzedni temat], muzyka grała‚ale nie obyło się bez błędów w odczytywaniu krążka (prawie przy każdym utworze było coś nie tak). Pytanie czy przy CD-RW i zapisie pakietowym będzie podobnie ?

joujoujou 20.01.2018 20:17

Na 99.999% będzie podobnie albo i gorzej. Samochodowe napędy należą do bardzo wybrednych. Najłatwiej to zmienić zmieniając radio albo samochód, niestety. :glaszcze:

grzeniu 20.01.2018 22:14

A samochodowe w ogóle czytają zapis pakietowy?

joujoujou 20.01.2018 22:50

Wątpliwe.

lukasz1989 23.01.2018 17:45

W takim razie nawet nie będę próbował, dzięki. Swoją drogą byłem przekonany, że RW pozwoli na kasowanie i dogrywanie danych bez robienia czegokolwiek.

misiozol 23.01.2018 21:32

Cytat:

Napisany przez lukasz1989 (Post 1398359)
W takim razie nawet nie będę próbował, dzięki. Swoją drogą byłem przekonany, że RW pozwoli na kasowanie i dogrywanie danych bez robienia czegokolwiek.


Tak tez jest :taktak:

lukasz1989 30.12.2018 19:33

Po kilku probach nagrywania MP3 i kasowania zawartosci plyty CD-RW, radioodtwarzacz samochodowy odczytuje nosnik z bledami i podczas grania muzyki pojawiaja sie przerwy, trzaski itp. rzeczy. Nie dzieje sie to na calej zawartosci plyty lecz np. na pierwszym utworze, a pozniej gra juz OK (na jednej plycie tak mialem, na innych bywa roznie dot. caly czas CD-RW). Co moze byc tego przyczyna ? Na opakowaniu jest napisane, ze plyty moga byc nagrywane do 1000 razy bez straty na jakosci nagrania, a tu juz po ok. 5 razach zaczynaja sie pojawiac jakies problemy. Radio samochodowe fabryczne. Mam nadzieje, ze nie zwiastuje to padajacego lasera ? Dodam, ze plyty sa w niemal idealnym stanie bez rys i maja ok. roku.

joujoujou 30.12.2018 20:16

5 razy to też jest do 1000. :czytaj:

Zmień płyty albo radio. Albo samochód. :mruga:

Ale o tym to już chyba pisałem? :hmm:

lukasz1989 12.05.2019 20:14

Hę przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Nigdy nie nagrywam całej płyty, większość zawartości nośnika i tak pozostaje niewykorzystana. Gdybym za każdym razem po sformatowaniu płytki nagrywał pliki na różnych jej obszarach tak, aby dane nie były zapisywane cały czas w tych samych miejscach wielokrotnie (czyli od środka krążka ku krawędzi). Wtedy może można byłoby ją odtwarzać bezbłędnie i formatować większość ilość razy ? Tylko pytanie czy istnieje taki soft do nagrywania ? Nie spotkałem się jeszcze.

grzeniu 12.05.2019 23:31

To nagrywaj płytkę w multisesji i zamiast formatować, to usuwaj ostatnią (lub kilka) sesję. Po formatowaniu zawsze będzie nagrywana od początku.
Nie dotyczy audio CD.

lukasz1989 14.05.2019 17:38

W tym rzecz, że płytki multisesyjne (otwarte, nie zamknięte) odtwarzacz odczytuje ale z błędami, a kiedy sformatuję nośnik CD-RW na UDF do zapisu pakietowego - radioodtwarzacz nie rozpoznaje go w ogóle i wyświetla "error". Cały czas mowa o fabrycznym radioodtwarzaczu samochodowym z MP3 i korzystaniu z nagranych płyt CD-R/RW w samochodzie.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.