Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Inne (https://forum.cdrinfo.pl/f36/)
-   -   Jak sklonować memorkę ps2? (https://forum.cdrinfo.pl/f36/jak-sklonowac-memorke-ps2-97174/)

A youkai of love 24.03.2018 18:59

Jak sklonować memorkę ps2?
 
Ten cały wynalazek dostałem z chu**wej jakości memorką i na czas testów, na prośbę chińczyka, cały czas używałem tej dołączonej ale mam kilka konsol na sprzedaż do których byłaby w sam raz ale nie chce mi się instalować i konfigurować FMCB od podstaw więc wymyśliłem sklonowanie memorki na inną oryginalną sformatowaną, tylko jak? Liczę na help głównie od siedzącego w cieniu guru. ;)

Jolek 24.03.2018 20:04

Nie wiem czy bez ponownego wgrania FMCB takie kopiowanie\klonowanie pomoże.
Pamiętam że kopiując FMCB z jednej karty na drugą i tak on się nie uruchomi (Biedron pewnie lepiej to wyjaśni).

Możesz za pomocą instalatora FMCB zrobić obraz (dump).
Zostanie on zrzucony na pamięć przenośną (mass).
Potem wkładasz drugą kartę, wybierasz przywróć (restore)
i instalujesz FMCB na nową kartę, podczas instalacji powinieneś zostać zapytany czy chcesz zachować plik z konfiguracją FMCB.
Wybierasz tak.

W razie czego dla pewności przed instalacją możesz zapisać plik z konfiguracją FMCB na pamięci przenośnej w FMCB configuratorze.
Jak zainstalujesz FMCB a nie zostaniesz zapytany o zachowanie konfiguracji, to wczytasz ją z USB
i ponownie zapiszesz na MC0 lub MC1.

Aha, no i najlepiej sprawdzić ile miejsca potrzebujesz aby nie zapisać np 16MB na karcie z 8MB.

Bartek^ 24.03.2018 20:27

FMCB uruchomi się pod warunkiem instalacji cross regionalnej. Wtedy działa na wszystkich konsolach, ale zajmuje więcej miejsca na MC (wgrane są wszystkie moduły).

MajsterPopsuj 24.03.2018 20:43

Karty pamięci dla PSX i PS2 można sklonować za pomocą MCA.

Ale, FMCB nie zadziała bo jest przypisany do konkretnej karty (tak działa po prostu sposób podpisywania aplikacji, poszukiwanych przez OSD Update). //@Bartek nie chodzi o inną konsolę tylko inną kartę ;]

Także podsumowując, wszystkie aplikacje, konfiguracje i ich zasoby możesz dowolnie przenosić, za wyjątkiem "mc0:/BxEXEC/" (czy gdzie to tam siedzi, już powoli mnie skleroza dopada :D).


Nom, ale nie wiem, może jak przyjdzie ten guru to mnie poprawi.

A youkai of love 25.03.2018 12:00

Nie bądź taki skromny, wiesz, że o ciebie mi się rozchodzi. ;) No ale wracając do tematu, sposób @fera2 działa za co dzięki. :)

Jolek 25.03.2018 12:10

Ma słabą repute to jest skromny. ;)

Czy podczas instalacji wyskoczył komunikat o zachowaniu pliku konfiguracyjnego,
czy zapisałeś go na USB?

Z jakim FMCB działa ten sprzęt?
Jak z jakimś starym czy da radę zainstalować FMCB 1.953 i będzie to "działać"?

A youkai of love 25.03.2018 12:52

Działa tylko z FMCB 0.8c ale po zainstalowaniu najnowszego teraz już działa, widać chińczyk poprawił obsługę Ps2NetBoxa. No i zapytało czy chcę przywrócić ustawienia.

Jolek 25.03.2018 15:09

Matko boska co to się staneło?
Jaki FMCB 0.8c?
Najniższy FMCB to 1.0.
Jak to przywrócić ustawienia, kiedy (podczas instalacji)?
Czy może, czy chcesz zachować ustawienia?

A youkai of love 25.03.2018 16:56

Oczywiście miałem na myśli FMCB 1.8C, nie 0.8C, i po zainstalowaniu nowego FMCB (a raczej po przywróceniu kopii na inną memorkę), instalator zainstalował wersję najnowszą i zapytał o wykryty plik konfiguracji. Wydaje mi się, że takie cuda tylko mi się zdarzają. xD

MajsterPopsuj 25.03.2018 22:23

To nie cuda, Jezus nie ingeruje w Magic Gate i DNAS, najwidoczniej SP197 uznał (super tak swoją drogą), że warto w locie zmieniać KD i KB dla docelowej memorki. Inaczej byłoby jak napisałem w poprzednim komentarzu. ;p


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.