![]() |
No jak chip poprawnie fixuje to zadziała. ;)
|
Jak będę miał tego chipa ponownie wlutowanego to sprawdzę. Jestem natomiast pewien że coś takiego robiłem w ustawieniach bo Crash 2 w NTSC za wolno działał i patrzyłem ocb.
|
@damian1994 masz racje, tylko w tych klonach klonów PSX Screen Fix mizernie działa.
|
O ile mnie pamięć nie myli to:
PSX Screen Fix On - chip "fixuje" obraz do regionu konsoli PSX Screen Fix Off - chip nie robi nic |
Jesteś pewien, że wyłączyć? PS1DRV jest zgodny z regionem wideo konsoli, dlatego nawet jak pomyślnie zweryfikujesz grę z innego regionu, to i tak programowo zostanie wymuszony tryb PAL. Dlatego modchipy mają opcję patchowania sterownika (z różnym skutkiem). Można też użyć programu PS1VModeNeg.
Aha, i żadne PAL/NTSC selectory w intrach nie zadziałają - sygnał wideo ustawiany jest tylko raz podczas przełączania konsoli w tryb PS1. |
Miałem rozkminę o co chodzi z tymi grami NTSC - dawno temu. Wystarczyło wyłączyć PSX Screen Fix i wszystko działało jak należy.
|
Niestety nie mam tych gier w ntsc.
|
Chyba nie wiesz o czym mowa. Jak takiś to przetestuj Tekken 3, Crash 2, Crash 3, MGS w wersjach NTSC to sam zobaczysz o czym mowa, i sam kabel nie ma tu nic do rzeczy, chyba że TV CRT. :D No i nie ma ustawień do korekcji, są jakieś programy co modyfikują bina z poziomu PC ale nigdy nie udało mi się naprawić gry z ps1 NTSC pod tej klasy modchipa. :P
|
a jest opcja korekcji pozycji ekranu w grach psx po wejściu do menu ustawień. Tyle że ja tego nie zauważyłem żeby coś się przesuwało bo mam podpięte ps2 kablem component i zawsze jest rgb więc ntsc nie robi różnicy.
|
Aktualnie mam Modbo2.0 i Modbo750 w fatkach, i 2x Modbo760 w slimach. Miałem modbo4.0 i modbo5.0, w obu przypadkach ps1 działało ale bezproblemowo tylko PAL i część ze zwolnieniem i przesuniętym ekranem NTSC. Wszystko z HDD, ale że nie potrzebowałem aż tylu FATek, to zostawiłem sobie 2x 50004 z Modbo2.0 i 750 i oba slimy. Slim z modem HDD i modbo760 (klon klona klona) też odpala wszystkie ps1 w regionie PAL i część z przesuniętym ekranem i spowolnione NTSC. Oczywiście z napędu, przez POPS kompatybilne działają bez problemu.
Co do OPL to mamy kilka wersji, z wodotryskami i bez, wszystko zależy od ciebie co potrzebujesz. ;) |
Haker120 a jakie miałeś modbo? Bez dysku działało wszystko a po podpięciu nic jak chodzi o ps1.
Mam 4.0 1.93 i mam jeszcze loga matrixa. NTSC jak i PAL działa, wielodyskowe też bez problemu. Nigdy nie było sytuacji że wybrzydzał z jakąś grą. Jedyne czego mogę się czepić to to że w browserze gra ps1 jest podpisana jak playstation game (prawidłowo) ale z niebieską ikonką płyty zamiast czarnej. Do opl-a zaczynam się przyzwyczajać, odstraszyły mnie zbędne wodotryski. Tak,wymaga pliku .kelf ale kermit rzekomo miał przekształcać partycje hdloader w grę uruchamiana z browsera lecz pokazywał komunikat że brakuje właśnie kelfa a w osd wołał o płytę. |
Sprawdź gry ps1 w PAL, NTSC to straszne padło na tym chipie, sam chip nie gryzie się z OSD2.0, problem jest po twojej stronie, seria modbo jest o tyle dobra, że nie gryzie się z niczym. co do HDLoader, zmień na OPL. ;) Sam się poddałem z OSD2.0 bo za dużo konfigurowania, a kermit działa tylko z KELFami a nie ELFami o ile dobrze pamiętam.
|
Przelutowałem chip i obeszło się bez problemów. Chip jak najbardziej można wykorzystać ponownie i sprawuje się super. Niestety ale z browser 2.0 jest problem. Soft gryzie się z chipem i nie działają gry z ps1 a sam browser uruchamia się strasznie długo. Uruchamianie aplikacji z osd działa ale nie ma możliwości zapisania konfiguracji w lauchelf. Hdloader nie przy każdej grze robi ikonkę i są widoczne jako corrupted data a użycie kermita i tak nie pozwala na uruchamianie gier prosto z osd z powodu braku pliku .elf Niestety ale bardzo się zawiodłem i szczerze oceniam browser 2.0 tylko jako ciekawostkę.
Pozostałem przy Modbo i HDloader uruchamianym z memorki i czas na uruchomienie jest minimalny. Dziękuje wszystkim za pomoc w temacie. |
zgadza sie ja mam browser 2.0 i jestem zadowolony , pomijam fakt ze w tej samej konsoli mam matrixa :D
|
O olanym wsparciu ps1 nie słyszałem. Z doświadczenia to na modbo działało wszystko nawet wielodyskowy mgs. Klon klonów z pewnością ale modchipy to była zawsze garażowa produkcja. Browser 2.0 z tego co widzę na yt nawet obsługuje gry prosto z browsera ps2 gdzie wyświetlają się tak samo jak Save. Wychodzi na to że browser 2.0 (HDD OSD) i modbo na chwilę obecną jest połączeniem doskonałym praktycznie. Póki co zrobię softmod a w razie potrzeby przełoże modbo lub kupię kolejne.
|
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:17. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.