Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Stick PC (https://forum.cdrinfo.pl/f113/stick-pc-97494/)

Avesar 10.09.2018 20:09

Stick PC
 
Przyszedł moment na zmianę komputera i zastanawiam się nad zakupem Sticka od Intela, chodzi o Intel Compute Stick. Główne wykorzystanie to programy biurowe i najważniejsze to programowanie. Da on radę pracować z Microsoft Visual C++ ewentualnie z Code::Blocks? Chodzi mi o komfortową prace podczas kodowania czy nie będzie on miał problemów z wydajnością. Jeżeli ktoś ma podobny sprzęt może się wypowiedzieć jak wrażenia wydajność itp?

mgit 10.09.2018 20:18

Wydajność to będzie mizerna, w szczególności przy komplikowaniu kodu.
Miałem to przez tydzień do testów - szkoda czasu i nerwów. Już lepiej kupić używanego laptopa...

Avesar 10.09.2018 20:46

Już wybuliłem na jednego laptopa do tego nowego :P Chodzi jak odkurzacz, połamane zawiasy, pękły na łączeniu skleiłem je tak, że laptopa mogę wyrzucić bo obudowy już nie otworze jak będę chciał go rozebrać, chyba że ją połamie... Jedynym rozwiązaniem dla mnie był by Ultrabook za sensowne pieniądze np. z Maca, ale tyle pieniędzy to nie śni mi się wydać, zwłaszcza, że na jednego już laptopa wydałem.

Patrix 10.09.2018 21:03

Ilość załączników: 1
Może zainteresuj się poleasingowym Dell Optiplex 780 Small form factor. Całą budę masz w okolicach 300zł.

Załącznik 125445

Wymieniasz RAM z 4 na 8GB, dorzucasz SSD i masz przyjemną maszynkę, która zajmuje mało miejsca.
Jak będzie COA na budzie to nawet legal W7 w gratisie...

Do DEV jak znalazł, masz porty COM i LPT.

mgit 10.09.2018 21:04

Cytat:

Napisany przez Avesar (Post 1410315)
Już wybuliłem na jednego laptopa do tego nowego :P Chodzi jak odkurzacz, połamane zawiasy, pękły na łączeniu skleiłem je tak, że laptopa mogę wyrzucić bo obudowy już nie otworze jak będę chciał go rozebrać, chyba że ją połamie... Jedynym rozwiązaniem dla mnie był by Ultrabook za sensowne pieniądze np. z Maca, ale tyle pieniędzy to nie śni mi się wydać, zwłaszcza, że na jednego już laptopa wydałem.

Laptop to tylko - osobiście nie trawię pracy na laptopach - owszem mam takiego macbook pro - ale to raczej do pracy w terenie.

Pomyśl nad stacją roboczą - ewentualnie coś na micro atx jak masz mało miejsca.

MajsterPopsuj 17.09.2018 02:07

@Avesar
To są konstrukcje ekstremalnie budżetowe, nadają się tylko do prac biurowych, odtwarzania filmów w HD i prostych gier. Nie wiem co chcesz kompilować, ale zaraz się pewnie spoci i przetaktuje do prędkości ziemniaka. Poza tym o VSCP to zapomnij jeśli najnowszy, jest absurdalnie zasobożerny.

Mam pierwszą edycję i trochę się nim bawiłem. Sporo kodeków daje radę w 1080p, z gier to np. Rayman Origins nie trzyma 30 klatek i zaraz się nagrzewa do temperatury Słońca. ;) Podejrzewam, że tak katowany długo by nie wytrzymał.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.