Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Gry na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f120/)
-   -   Panie, a kto Panu to tak *********ł? (https://forum.cdrinfo.pl/f120/panie-kto-panu-tak-l-97635/)

MajsterPopsuj 20.12.2018 14:45

Panie, a kto Panu to tak *********ł?
 
Ilość załączników: 2
Dishonored: Death of The Outsider

:D

Jolek 20.12.2018 19:19

Tych "hitów" chyba nie da się jakoś łatwo spatchować?! https://s3.postimg.cc/9dl7d0wpf/8d2ad9671de3.jpg
Swoją drogą warto zagrać, czy lepiej zakończyć przygodę na drugiej części (w którą niestety jeszcze nie grałem :().

MajsterPopsuj 21.12.2018 01:08

Bardzo łatwo tylko kto z graczy wejdzie na sracz i będzie oglądać rury? A patch kosztuje, tak opłacenie roboczo godzin testerów jak i publikacja w PSS. ;) Więc nie, nikt nigdy takich rzeczy nie łata, nawet lewitujących kamieni, w żadnej grze.

Jolek 21.12.2018 08:23

Wydawało mi się, że jak coś na mapie jest s*******one...
To tylko ewentualne wycięcie kolizyjnego\odstającego, etc obiektu i ponowne go wrzucenie tym razem poprawnie może pomóc.
Czyli aktualizacja mapy co można potraktować jako patch, ale wielkość aktualizacji będzie taka,
jaka jest wielkość tej mapy (np 2 GB), dlatego takie "kwiatki" nie są naprawiane.

MajsterPopsuj 21.12.2018 13:50

Źle ci się wydawało. W dzisiejszych czasach wydaje się gry niedokończone, a Ty byś jeszcze chciał żeby ktoś naprawiał je do upadłego. :D Rzecz jasna ironizuję, ale tak to wygląda. Z drugiej strony popatrz, publikacja łaty na PSS to koszt przyjmijmy, że 50,000$, dodaj do tego kilka razy więcej roboczogodzin testerów funkcjonalnych i projektantów poziomów niż wynosi długość gry. Czy opłaca się poprawiać rurkę w kiblu za 300000$, której prawdopodobnie nikt nigdy nie zobaczy i w niczym nie przeszkadza w grze? Oczywiście nie i oczywiście nikt nie wydaje łat z tak trywialnymi zmianami tylko włącza je do łaty zbiorczej, w której to z kolei jest jedną ze zmian którą warto naprawić, ale o najniższym priorytecie i może nie zmieścić się w ramach czasowych, po których to jest amen w pacierzu i deploy (a czy będą kolejne patche to zależy od szacunków księgowych i PRowców). Gry to jest biznes. To nie te czasy, że Zdzichu i Zenek w garażu napiszą grę AAA, na której zarobią miliony, tutaj się wszystko wylicza jak w zegarku i najczęściej tylko przelicza walutę bo "gracze" są nadspodziewanie tolerancyjni i nie rozumieją pojęć: klient, towar, wymagam.

Mapa to określenie ze slangu. ;) Są sceny. I nie, sceny nie ważą 2GiB tylko w porywach kilkaset KiB. To zewnętrzne zasoby ważą dużo. To że masz łaty po np. 20GiB to dlatego, że trzeba podmienić cały plik z zasobami, a nie np. te kilka tekstur (bo się nie da inaczej przy kompresowanych i/lub szyfrowanych VFSach). Teoretycznie to klasyczny broken by design, ale mając pierdylion plików masz gigantyczny narzut na I/O (przypominam, że standardem pamięci masowej nadal jest HDD 5400rpm, a jeszcze do niedawna nośnik optyczny).

ed hunter 21.12.2018 14:12

Czepiasz się, takie rurki w wielu krajach pierwszej prędkości, to norma, nikomu nie przeszkadza.

MajsterPopsuj 21.12.2018 15:08

Zauważ, że ta rura nie wchodzi w ścianę. W sensie, podchodząc do tego czysto funkcjonalnie gdyby to była rzeczywistość, to nic do niej nie wpada - robi tu za ozdobę, a chyba czymś spuszczają klocki i urynę w tych europach, czyż nie? Mnie nie chodzi o to, że rury są na wierzchu (teraz chyba nawet takie przepisy, głupie zresztą).

Meanthord 23.12.2018 22:16

Cytat:

Napisany przez MajsterPopsuj (Post 1415336)
Mnie nie chodzi o to, że rury są na wierzchu (teraz chyba nawet takie przepisy, głupie zresztą).

Czy ja wiem czy głupie? Pęknie Ci rura i musisz pół domu rozkuwać (dosłownie) żeby znaleźć źródło przecieku.

MajsterPopsuj 27.12.2018 02:18

Chciałbym sam decydować czy chcę rury jak w Bangladeszu, czy w ścianie jak w PRL, czy w zabudowanej wnęce. :P Temuż głupie.

misiozol 27.12.2018 10:42

maruda :D

fishek 25.01.2019 14:07

DHNRD bedzie kolejna część?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.