Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   Laser do ps1 i ps2 (https://forum.cdrinfo.pl/f105/laser-ps1-ps2-97687/)

A youkai of love 28.01.2019 16:48

Laser do ps1 i ps2
 
Może ktoś wie wincyj ode mnie, dorwałem 8 sztuk ps2 i 2 ps1, z tych ps2 złożyłem 3 sprawne frankensztajny, 2 golasy w pełni sprawne i 1 modchipowany też sprawny ale laser na CD wariuje.



Jedna konsolka ps2 90004 zachowuje się następująco: DVD łyka bez problemów (DVD-DL nie sprawdzałem bo te zawsze mają problem) natomiast z CD różnie, oryginały czy kopie oryginałów, niezależnie, raz łyknie bez problemu, raz potrzebuje restarty albo w ogóle nie łyka, w 2óch ostatnich przypadkach laser stuka, jak restart pomoże, to pomoże, jak nie to płyta w ogóle nie odpala.



Druga ps2 łyka wszystko (niemodchipowana), niestety po skręceniu nijak nie może laser jeździć po sankach, podejrzewam, że górna część obudowy blokuje, konsolka model 70004.


Co do ps1, jedna po kręceniu czyta wszystko jak leci jak leży odwrócona 5552, druga kręcona 9002 nie czyta nic, jak z żywotnością chyńskich laserów?

Meanthord 30.01.2019 12:15

Kupowałem kiedyś chińskie lasery do PSX-a, PS2 i Dreamcasta z aliexpress. Jeśli chodzi o PS2 i DC - nie działały absolutnie żadne. Z Dreamcastem dochodził dodatkowy myk, że trzeba było kalibrować laser "góra-dół" względem głowicy odczytującej co do milimetra; masakra nie warta efektu. Z PSX-em było lepiej, tzn. powiedzmy, że lasery w miarę działały ;). Nie wiem, może to, że ich konstrukcja jest prostsza było tego powodem?

A tak już zupełnie swoją drogą daj pan spokój, kto dzisiaj używa fizycznych czytników/nośników nawet w konsolach retro?

A youkai of love 30.01.2019 15:03

Przejrzałem pudło pełne złomu (mam takie) i znalazłem 6 lejzerów do ps2, wszystkie sprawdzone, 2 konsole odratowane, jedna po części, reszta laserów ded, jakoś miesiąc temu zamówiłem chińczuki do ps1 z ali i działają oba, także misja zakończona suckcessem. xD

szczuru 30.01.2019 19:51

Ja kupiłem jeden laser do DC - odlutowałem zworkę i działa po dziś dzień :)

A youkai of love 31.01.2019 19:55

A można tę zworkę wyrwać/odciąć? Nie mam lutownicy a dorwałem nówke sztuke do ps2 PVR-802. xD

szczuru 31.01.2019 20:59

Jesli w ps2 jest tak jak w dc to ta zworka to po prostu kulka z cyny, ktora zwiera dwa punkty - trzeba je rozewrzec, więc chyba tylko lutownica.

misiozol 31.01.2019 22:51

Cytat:

Napisany przez A youkai of love (Post 1417613)
A można tę zworkę wyrwać/odciąć? Nie mam lutownicy a dorwałem nówke sztuke do ps2 PVR-802. xD

Siusiaka se urwij tfu lol2 a nie taki piekny laser chce psuc szkodnik jeden :rotfl: , do sklepu za 5zl i kup byle lutownice, a od biedy rozgrzej nad gazem kawalek miedzanego drutu 2mm zaostrzonego w szpic dotknij do zworki i zworka sie odlutuje :P

Jolek 01.02.2019 17:06

Za 5 zł to kupi nie lutownice a odsysacz lub cynę, co i tak może mu się kiedyś przydać.
Zwykła lutownica kolbowa (40W) wystarczy (na początek).

Nie baw się w żadne rwanie\cięcie jak miziozol ci sprawnie to wyperswadował.

grzeniu 01.02.2019 18:34

Cytat:

...a od biedy rozgrzej nad gazem kawalek miedzanego drutu 2mm zaostrzonego w szpic dotknij do zworki i zworka sie odlutuje
Musisz mi to kiedyś pokazać, zdecydowanie :rotfl: Już pal licho tę byle lutownicę za piątaka.
Przygotuję się i piwo będę miał :D

misiozol 01.02.2019 23:06

Prosze cie , take rzeczy to ja robilem w szkole podstawowej jak trzeba bylo cos polutowc na szybko a lutownica wlasnie poszla z dymem :D ale za piwo to nawet ci :cycki: pokaze ktorych nie mam lol2


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.