Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Dell Vostro 5470 ... "graphic problem edyszyn" (https://forum.cdrinfo.pl/f113/dell-vostro-5470-graphic-problem-edyszyn-97702/)

KaiQ 10.02.2019 20:57

Dell Vostro 5470 ... "graphic problem edyszyn"
 
Rzadko, choć jednak czasami przychodzi nam się zmierzyć z czymś co już na wstępie winno znaleźć się w kategorii o dźwięcznej nazwie "WTF". Ogólnie rzecz ujmując właśnie kolejną taką znalazłem i zaczynam się zastanawiać co dalej.

Otrzymałem w prezencie małego laptopa, do którego już przydzieliłem parę zadań w których powinien się rewelacyjnie sprawować, gdyby nie problem ze sprzętem, który wcale nie wydaje się być jakąś anomalią, stąd chciałem się poradzić kolegów, również o dużym doświadczeniu w serwisowaniu co popadnie.

Laptop to Dell Vostro 5470, z ekranem dotykowym. (w takiej konfiguracji)
Różnica taka że dostałem bez dysku, więc musiałem coś swojego ogarnąć co do HDD i OS.

Przyznaję się od razu że nie jestem jakimkolwiek fanem Windowsa 10, więc padło na Windows 7 64bit do którego też miałem licencję.
Problem z którym przyszło mi się zmierzyć to brak widoczności karty graficznej dedykowanej (na początku tego nie zauważyłem, póki nie chciałem coś więcej z niego wydusić). Laptop ten domyślnie powinien posiadać prócz zintegrowanej jeszcze kartę dedykowaną GeForcce nVidia GT 740M z 2GB pamięci. Co ciekawe, kompletinie nie pozwala mi system zainstalować sterownika, a system nie pokazuje dedykowanej karty. Zgodnie ze specyfiką karta powinna być i nie mam pewności czy na Winzgrozie 10 się coś pokazywało. Jednak ja nie chcę się przenosić na ten pseudosystem, gdzie nie mam pewności że to rozwiąże problem a dużo bardziej zależy mi na stabilności Win7.

Bios zaktualizowałem do najnowszej wersji A12, według strony producenta.
Było by fajnie jak bym sobie od tak przełożył dysk inny i instalował co popadnie,(Linuxa w Live testowałem, ale mi nie pokazał podzespołów prócz HDD i CPU) jednak tutaj podchodzi tylko low profile HDD... a taki mam tylko jeden więc nici z testowania :sciana:
(Tak na marginesie dodam że zastanawiam się czy czasami możliwe nie jest aby trafił mi się egzemplarz tylko z zintegrowaną grafiką, ale mi to perfidnie nie pasuje do tych wszystkich specyfikacji)

........jakieś pomysły?

misiozol 10.02.2019 21:52

Brak dedykowanych sterow pod win7 , czeka cie meka na win8 a potem win10

loki7777 10.02.2019 22:39

Jak to brak? https://www.geforce.com/drivers/results/142226 sa i maja sie dobrze(ostatni update luty tego roku);)

A w systemie sa jakies znaki zapytania w menadzerze urzadzen?

Jest tez mozliwosc ze karta trup.

KaiQ 11.02.2019 07:19

Ogólnikowo nie paliło mi sie z tym lapkiem, żeby go jakos na gorąco szybko robić i dla tego wcześniej nie zwróciłem uwagi jak sie ma sytuacja ze sprzetem, ktory był po wypadku i musiałem kupować klapę bo zawias był urwany. Oczywiscie uruchamia sie normalnie i na Win7 dziala przyzwoicie. Dla testu przed obecnym OS-em zainstalowalem Win10 ale okazało mi sie że laptop przypisaną ma wersję Home a nie Profesjonal, stąd wiedzialem ze czeka mnie kolejny format wiec od razu przeszedlem na 7-kę. Jednak nie pamiętam czy był tam problem z tą grafika. Co ciekawe ten laptop jest w kilku wersjach,, jednak nie spotkalem sie z zestawieniem by z procesorem i5 byla tylko zintegrowana grafika.

misiozol 11.02.2019 09:15

Cytat:

Napisany przez loki7777 (Post 1418091)
Jak to brak? https://www.geforce.com/drivers/results/142226 sa i maja sie dobrze(ostatni update luty tego roku);)

A w systemie sa jakies znaki zapytania w menadzerze urzadzen?

Jest tez mozliwosc ze karta trup.

Jak najbardziej, to ze sa na stronie geforce to nie znaczy ze sa bo karta moze bec zintegrowana z mostkiem i ci zadne stery nie pomoga :P

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1418104)
Ogólnikowo nie paliło mi sie z tym lapkiem, żeby go jakos na gorąco szybko robić i dla tego wcześniej nie zwróciłem uwagi jak sie ma sytuacja ze sprzetem, ktory był po wypadku i musiałem kupować klapę bo zawias był urwany. Oczywiscie uruchamia sie normalnie i na Win7 dziala przyzwoicie. Dla testu przed obecnym OS-em zainstalowalem Win10 ale okazało mi sie że laptop przypisaną ma wersję Home a nie Profesjonal, stąd wiedzialem ze czeka mnie kolejny format wiec od razu przeszedlem na 7-kę. Jednak nie pamiętam czy był tam problem z tą grafika. Co ciekawe ten laptop jest w kilku wersjach,, jednak nie spotkalem sie z zestawieniem by z procesorem i5 byla tylko zintegrowana grafika.


Sa wersje z tylko zintegrowana grafika na i7 nawet zwlaszcza u dell-a bo to dziady sa ;)

KaiQ 11.02.2019 10:20

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1418110)
Jak najbardziej, to ze sa na stronie geforce to nie znaczy ze sa bo karta moze bec zintegrowana z mostkiem i ci zadne stery nie pomoga :P

Sa wersje z tylko zintegrowana grafika na i7 nawet zwlaszcza u dell-a bo to dziady sa ;)

Tak też się tego obawiam, nie mniej jednak chcę rozwiać wątpliwości. Jeśli nie będę miał wyboru to zrobię kopię zapasową partycji z Win7 (choć to będzie bardzo pracochłonne zadanie z wszystkim przenoszeniem itd) i zainstaluję tę winzgrozę 10. Zastanawiam się jednak nad narzędziami które mógł bym zbootować i faktycznie sprawdzić jaki sprzęt w środku siedzi.
Co do ostatniego zdania to masz rację :rozwal:

.... btw. Z tego co widzę to jest od groma tematów o tych dellach i problemach z grafiką i niewiele konkretów. Aktualizowałem BIOS, a co do wcześniejszego pytania, które już się pojawiło wcześniej to dedykowana nie wyświetla się w Manadżerze urządzeń. Tak Jak widziałem w specyfikacjach wszystkie z i5 miały dedykowaną grafikę.... a i jeszcze jedno... strasza bieda tylko z jednym gniazdem na pamięć RAM

loki7777 11.02.2019 12:14

Ale tak gdybajac to chyba sobie problem rozwiazales juz w 1 poscie - nie ma tam nvidii - spojrzcie na serwis taga i to co pokazuje dell - tam nie ma slowa o zadnym gf.

KaiQ 11.02.2019 12:57

Cytat:

Napisany przez loki7777 (Post 1418113)
Ale tak gdybajac to chyba sobie problem rozwiazales juz w 1 poscie - nie ma tam nvidii - spojrzcie na serwis taga i to co pokazuje dell - tam nie ma slowa o zadnym gf.

w tym rzecz że nie dał bym sobie przysłowiowej ręki uciąć, że wszystko co opisują w specyfikacjach itp jest zgodne ze stanem faktycznym. Gdybym miał taką pewność nawet bym wątku nie rozpoczynał. Jak widać po opisach modelu i ich problematyce wg. użytkowników to potrafi być na prawdę bardzo barwnie w temacie. Jak zresztą podałem na początku... mam 75% pewności, że faktycznie nie ma dedykowanej (wcześniej myślałem na odwrót), ale chciałem to rozwiać weryfikując samemu, bo patrząc na podawane specyfikacje powinienem ją mieć, tym bardziej z tym procesorem.

joujoujou 11.02.2019 13:48

Service tag z reguły nie kłamie. Owszem, ktoś mógł wymienić kartę wlan, albo inny drobiazg, ale nie grafę.

Jolek 11.02.2019 17:20

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1418086)
Bios zaktualizowałem do najnowszej wersji A12, według strony producenta.
Było by fajnie jak bym sobie od tak przełożył dysk inny i instalował co popadnie,(Linuxa w Live testowałem, ale mi nie pokazał podzespołów prócz HDD i CPU) jednak tutaj podchodzi tylko low profile HDD... a taki mam tylko jeden więc nici z testowania :sciana:
(Tak na marginesie dodam że zastanawiam się czy czasami możliwe nie jest aby trafił mi się egzemplarz tylko z zintegrowaną grafiką, ale mi to perfidnie nie pasuje do tych wszystkich specyfikacji)

Możesz spróbować odpalić "Zarządzanie sterownikami" w jakimś linuksie?
Start - wpisać "Driver"
Start - wpisać "Zarządzanie sterownikami"

loki7777 11.02.2019 17:45

No to zostaje rozkrecic:)

KaiQ 11.02.2019 20:44

Ilość załączników: 1
i mam odpowiedź na wszystkie bolączki. Przyznaję że jestem całkowicie rozczarowany. Mój model okazuje się graficznym eunuchem... i dziwi mnie to co niemiara, gdyż ogromną anomalią jest Vostro z i5 i wyłącznie integrowaną kartą graficzną. To taki biały kruk :[ Jeśli się przyjrzeć aukcjom to wszędzie są opisane właśnie najczęściej i5, i3 a nawet i7 i w 99% przypadków nawet te z i3 mają tego GeForce'a. Mnie zmyliła instalka dziesiątki którą miałem wcześniej, a jakimś cudem przeoczyłem, a może nie dopatrzyłem. Możliwe też że szukając sterowników napatrzyłem się na opis że ta grafika powinna być i basta, a ludzie faktycznie mają problem ze sterownikami. Teraz mam pewność właściwie 100%.
Załącznik 133083

Bo rozkręciłem dziada i zobaczyłem to samo co i tutaj. Z tego co się domyślam to miejsce jest na układ graficzny nVidia, bo tak wygląda wszędzie indziej... więc raczej na pewno grafika... ta nie była by poza układem chłodzenia. Ehhh to ja dziękuję za sugestie i rady i idę się pozałamywać.... :sciana::(:rozwal:
http://www.primelec.com/media/catalo...k0pf0-pic2.jpg

misiozol 12.02.2019 12:24

A co ja ci pisal w poscie nr5 :P

joujoujou 12.02.2019 12:44

Ale miejsce na cycki ma! :taktak:

misiozol 12.02.2019 12:50

:D sie wie


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.