Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray (https://forum.cdrinfo.pl/f11/)
-   -   Dziwne zabezpieczenie (https://forum.cdrinfo.pl/f11/dziwne-zabezpieczenie-97780/)

Punx 31.03.2019 22:35

Dziwne zabezpieczenie
 
Witam,

Od kilkunastu dni borykam się z problemem w modyfkacji oryginalnej płyty CD z software'm do auta VW Phaeton GP0. Płyta posiada pliki z datą z 2006r, programy wykrywające zabezpieczenia nie rozpoznają na niej żadnego. ISO oraz BIN tej płyty to odpowiednio 152 MB (bajtów: 160*187*664) oraz 152 MB (bajtów: 160*182*960). Zgranie plików na HDD i utworzenie ISO/BIN w trybie mode2 za pomocą MagicISO, UltraISO oraz PowerISO tworzy pliki dużo mniejsze, np. 133 MB (bajtów: 139*732*992). Nawet bez zmiany jakiegokolwiek pliku wypalenie takiej płyty powoduje zatrzymanie procesu instalacji oprogramowania w jednostce centralnej (ZAB), nie pomaga wyrównanie CRC32 na pliku ISO, co więcej nawet modyfikacja 1 znaku (w treści zawartości pliku tekstowego) edytorem hex - edycja na poziomie pliku obrazu płyty powoduje zatrzymanie instalacji - niepoprawna płyta CD. Natomiast wypalenie płyty CD jako kopi oryginalnej CD (płyty dostępne są w ASO) czy także z ISO/BIN dostępnego w internecie sprawia, że aktualizacja oprogramowania działa poprawnie. Mnie zależy na podmianie niektórych plików multimedialnych (grafika, dźwięki) zatem mam potrzebę ingerencji w zawartość płyty, a następnie przeprowadzenia procesu aktualizacji. Po zmarnowanych kilkudziesięciu płyt CD i przejściu CDRW nadal brak postępów.

Jeśli ktoś ma wiedzę jak to jest zabezpieczone proszę o pomoc i porady.

Dodam że w stacji fabrycznej działa system OS-9000, jest z nim komunikacja po RS232.

Pozdrawiam

misiozol 01.04.2019 16:18

Co za radio tam siedzi ?

Pomylka nie doczytalem , napisz cos wiecej bo nie wiem o co ci chodzi , czy nie przypadkiem sprzet z fabryki vw ?

Punx 01.04.2019 17:25

Tak, to jest sprzęt z VW Phaetona. Próbę modyfikacji zawartości płyty robiłem na przykładzie z BMW (gdzie bez problemu po wypaleniu w trybie mode2 można korzystać z przygotowanej/spreparowanej płyty aktualizacyjnej), ale to w tej chwili niema znaczenia, zgrywając pliki na dysk i robiąc wydawało by się 1:1 ISO lub BIN nie umiem utworzyć pliku który po wypaleniu tworzyłby CD zgodne z pierwowzorem, owszem sklonować się da i wtedy taki klon można użyć do aktualizacji, ale próba utworzenia takiej samej płyty z plików z dysku kończy się zatrzymaniem aktualizacji - nie poprawny CD. Próbuje dociec w czym tkwi problem/zabezpieczenie ?

czary2mary 01.04.2019 17:43

Jeżeli programy do tworzenia obrazu tworzą mniejszy obraz najpewniej nie widzą całej zawartości nośnika który jest w jakimś formacie do odczytu przez fabryczny soft VW.
Może Clone CD , Alcohol 52% /120% , czy ImgBurn potrafi zgrać całość poprawnie ? Jeżeli w sieci są obrazy to znaczy że jakiś program potrafi popranie wykonać obraz .

Punx 01.04.2019 17:49

Tylko tu nie chodzi o "zgranie" w sensie zrobienie ISO/BIN z CD a o edycje takiego obrazu, a ten jest w każdym programie budowany od podstaw z plików zrzucanych na HDD ... i tracone jest to dodatkowe "coś" czyli zabezpieczenie. Liczę ze może jakiś łepski user miał już do czynienia z tego typu zabezpieczeniami na CD.

Każda sugestia mile widziana, podpowiedz lub info jakiego softu użyć do analizy takiej płyty ....

czary2mary 01.04.2019 18:17

A nie prościej zgrać poprawnie obraz programowo a dopiero potem bawić się w edycje ?

Albo jest jakieś zabezpieczenie ale wątpię jak da sie normalnie kopie wykonać ..Raczej eksplorator windows nie widzi jakiegoś formatu plików które nie są do odczytu w Windows tylko przez system soft w navi ..

Punx 01.04.2019 18:28

Edytowałeś kiedykolwiek zgrane ISO ? Jeśli nie to już tłumacze ... np. używając PowerISO ... po zapisie prze-edytowanych plików musisz dać ZAPISZ i wtedy image płyty budowany jest od nowa i już płyta jest mniejsza/nie ma tego czegoś co pozwala traktować ja jako ORYGINAŁ. Wystarczy zmiana daty pliku, bez ingerencji w jego zawartość i już zapis takiego ISO polega na zbudowaniu struktury płyty od nowa i nie jest ona wtedy rozpoznawana jako poprawna płyta umożliwiająca upgrade softu.

Nie jestem zbyt biegły w tym temacie, może są jakieś programy którym wskazuje się obraz/płytę ORYGINALNA i każe w taki sam sposób przygotowywacz kopie - oczywiście z własnych zmodyfikowanych plików ?




Jeśli są tam jakieś "ukryte" pliki to pytanie czym można je podejrzeć ? Myślałem ze może to jakieś dane multimedialne "wplecione" w strukturę DATA płyty .... ale za cienki jestem i postanowiłem poszukać pomocy tutaj.

mgit 01.04.2019 18:46

A może to całe zabezpieczenie jest - znacznie prostsze. Taka suma kontrola, po zbudowaniu obrazu się nie zgadza z zapisaną w obrazie i navi już tego nie ruszy.

Może spróbuj to zgrać programem IsoBuster, następnie zapoznać się z anglojęzycznymi forami poświęconym navi twojego auta - może trzeba tylko podmienić nową sumę kontrolną.

Punx 01.04.2019 18:52

Tylko gdzie ta sumę podmienić ? W którym pliku ? Dla pliku ISO (cala płyta) podmieniałem na zgodna z oryginałem (mimo ze wielkości plików są różne) ale to nie pomogło. Użyłem Brute CRC32, ale możliwe ze OS radia używa CRC24, a dla takowego nie znalazłem brutalizatora ....

misiozol 01.04.2019 21:21

Wez przestan wydziawiac i pisac jakies enigmy bo ciagle nie wiem o co ci chodzi , czy o radio w aucie czy o jakis inny sprzet , napisz konkretnie bo piszesz jakimis zagadkami !

Punx 01.04.2019 21:30

Gdzie ty tu widzisz zagadkę ? Napisałem ze to sprzęt z VW Phaeton'a ... co jeszcze mam podać ? VIN ? Podałem markę i model auta, ba nawet podałem przedział rocznikowy (wystarczy wpisać w google) ... GP0 to przedział lat produkcji 2002-2007, podałem jaki system działa w "radiu" (tak na prawdę tam jest komputer z odpowiednim SoC, podzielony na osobne i niezależne moduły) ...


Zresztą jakie to ma znaczenie jaki sprzęt skoro chce edytować zawartość płyty CD ROM i na tym proponuje się skupić jeśli chcesz pomoc?

Mi na prawdę nie zależy żeby odbiegać od głównego tematu/problemu i opisywać sprawy techniczne sprzętu, problem jest w samym wykonaniu obrazu płyty - który zostanie potraktowany jak oryginał.

misiozol 02.04.2019 17:25

Co rozumiesz pod pojeciem sprzet bo dla mnie sprzet ma wiele znaczen , I ja proponuje zebys jesli chcesz uzyskac pomoc abys napisal to co jest potrzebne !!!

Punx 03.04.2019 11:10

Przez sprzęt rozumiem urządzenie na którym płyta jest odczytywana w trakcie wykonywania aktualizacji jest to czytnik CD/DVD NAVI w samochodzie, całkowicie pomijam już fakt co jest dalej, ale dla ciekawskich napisze że CD w GP0 i DVD w GP1 połączony jest z "radiem" za pomocą światłowodu i to tam (w radiu/jednostce centralnej poprawnie zwanej ZAB'em) realizowany jest cały zapis/upgrade oprogramowania/zmiana języka. W samym czytniku raczej nic nie jest zapisywane, czytnik można zmienić na inny (co też robiłem) bez wpływu na wersję zainstalowanego softu/ustawionego języka.

Czego oczekuję ? Pomocy w utworzeniu takiego obrazu płyty (od podstaw, z plików z dysku), który będzie traktowany tak jak sklonowany oryginał. Poprawnie uruchomi się proces aktualizacji.

Przypomnę że wykonanie ISO/BIN za pomocą PowerISO, MagicISO, UltraISO z plików zgranych z płyty na dysk powoduje że powstaje dużo mniejszy plik obrazu (ISO) i po wypaleniu i uruchomieniu aktualizacji proces startuje i od razu jest zatrzymywany - płyta nie jest rozpoznawana jako poprawna - wystarczy w tym momencie podmienić płytę na oryginalną/klona i proces rusza dalej.

misiozol 03.04.2019 11:17

Heh widzisz dalej sie nie rozumiemy , mnie nie interesejuje konstrukcja bo ja doskonale znam , mnie interesuje model/marka czytnika/radia

Punx 03.04.2019 11:26

Czytnik CD fabryczny np. taki *wystarczy wkleic fote*

Po zdjęciu czapki na naklejkach wewnętrznych mamy:

Loader2

9307 995 39295
CDM-M3 2.7/2 (CP)
HX74549 71455

Class1 Laser Product ....


ZAB składa się głównie z podzespołów Philips'a możliwe, że czytnik także jest przez tę firmę przygotowany, ale tu pewności nie mam.

Póki co kwestię DVD występującą w późniejszych rocznikach proponuję przemilczeć, jak się uda z CD to będzie ewentualnie kolejny etap na modowanie softu.




Mimo wszystko skupiłbym się na próbie analizy oryginalnej CD, co tam jest takiego czego nie ma w obrazie tworzonym z tych samych plików od podstaw ? Czy są jakieś programy do analizy struktury i porównywania dwu kopii płyt lub obrazów takich płyt w celu wykazania różnic ?

Próbowałem znaleźć coś w googlach ale niestety z marnym skutkiem. Idealny byłby program "ala" Win Merge


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.