Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   PRoblem z LaunchELF/ MCBoost PS2 (https://forum.cdrinfo.pl/f106/problem-launchelf-mcboost-ps2-97847/)

oski11 27.05.2019 11:40

PRoblem z LaunchELF/ MCBoost PS2
 
Witam. Dzisiaj podjąłem próbe zainstalowania oprogramowania na konsoli ps2. Na sformatowanym na FAT32 pendrive wgrałem MCBoost a na płyte Najpierw CD potem DVD+R nagrałem LaunchELF odpowiednio przystosowane do CD oraz\ DVD i tak jakby konsola nie chce mi wczytać dysku. na CD zajmuje to dłużej, jest animacja ładowania playstation 2 a potem włącza się czerwony ekran mówiący "proszę wsadzić płytę playstation lub playstation2". po wsadzeniu płyty DVD proces ładowania jest krtótszy. czy jest to problem z moją konsolą czy coś źle robie? Na naklejce pod konsolą mam 5D więc powinno wszystko działać. POzdrawiam

misiozol 27.05.2019 13:32

A masz modchip ?

szczuru 27.05.2019 13:34

Czy ty próbujesz uruchomić nagraną płytę CD/DVD na nieprzerobionej konsoli? Tzn chcesz zainstalować FMCB?

Jeśli nie masz aktualnie możliwości na uruchomienie homebrew/kopii gier to niestety musisz się wspomóc albo inną konsolą, która ma chip lub już wgrany FMCB, lub też innym sposobem na uruchomienie homebrew (Swap disk, mr brown exploit itp).

Więcej info znajdziesz tu:
https://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2-FreeMCBoot-ESR/

//edit
@misiozol, byłeś szybszy :szczerb:

oski11 27.05.2019 13:38

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1422872)
A masz modchip ?

Nie mam. Na youtube jak ogladalem poradniki to mowili ze bez chipa da rade mcboot zainstalowac.

misiozol 27.05.2019 13:43

lol2 , no to skoro mowili to czemu nie dziala :P no ci magicy z jutjuba to cudotworcy :D a ziemia jest plaska :hahaha: , szczuru ci napisal co i jak .

szczuru 27.05.2019 13:44

Da radę jeśli:
-masz modchip
-masz drugą kartę z wgranym już FMCB
-masz dostęp do przerobionej konsoli (nie ważnie czy za pomocą chipa czy fmcb)
-masz możliwość uruchomienia homebrew przez jakiś exploit (np wspomniany exploit psx od mr. browna)
-masz płytkę Swap Magic.

Chyba, że jesteś hardkorem i robisz sobie swapa na żywo :D Kopiujesz jakąś oryginalna grę, którą posiadasz ale podmieniasz jej ELF-a (plik wykonywalny) na uLaunchELF-a, bootujesz oryginał i bardzo szybko podmieniasz z kopią (po zweryfikowaniu oryginału w browserze powinno dać radę w miarę prosto podmienić płytę).

Z czystej ciekawości i nadmiaru czasu - podeślij link do tego cuda na YouTube-ie :D

oski11 27.05.2019 13:52

Cytat:

Napisany przez szczuru (Post 1422876)
Da radę jeśli:
-masz modchip
-masz drugą kartę z wgranym już FMCB
-masz dostęp do przerobionej konsoli (nie ważnie czy za pomocą chipa czy fmcb)
-masz możliwość uruchomienia homebrew przez jakiś exploit (np wspomniany exploit psx od mr. browna)
-masz płytkę Swap Magic.

Chyba, że jesteś hardkorem i robisz sobie swapa na żywo :D Kopiujesz jakąś oryginalna grę, którą posiadasz ale podmieniasz jej ELF-a (plik wykonywalny) na uLaunchELF-a, bootujesz oryginał i bardzo szybko podmieniasz z kopią (po zweryfikowaniu oryginału w browserze powinno dać radę w miarę prosto podmienić płytę).

Z czystej ciekawości i nadmiaru czasu - podeślij link do tego cuda na YouTube-ie :D

Youtu.be/oe8a2KlepeE link. Mam zrobione tak ze z otwarta klapka kreci sie plyta. O to chodzi z tym ostatnim sposobem u ciebie opisanym? Ze wsadzam oryginal i w pewnym momencie wypalona z iso gry wsadzam?

szczuru 27.05.2019 14:08

Masz slima? Zablokowałeś wszystkie czujniki? Z tak otwartą klapką jesteś w stanie uruchomić oryginał? (musisz mieć zablokowane czujniki tak aby oryginalna gra się uruchomiła mimo otwartej klapki).

Z tego co widzę na filmie to gość albo ma chipa albo już zainstalowanego FMCB.

Ja bym zrobił jak na tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=3zktnykqCPU

Konkretnie przeczytaj opis ale:
-Zrób iso oryginalnej gry
-Podmień Apachem jej plik wykonywalny (SLUS/SCUS/SCES) na uLe (ważne żeby uLe nie było większe niż oryginalny plik - i uLe musisz podmienić pod taką samą nazwą jak oryginalny plik)
-Nagraj takie iso na DVD

Dalej lecisz z opisu:
Cytat:

Step 3 (info as seen in the video)
1.Put the original PS2 game in your PS2 now.
2.Once the "PlayStation 2" logo appears and disappers, swap trick your original for your backup and when the disc slows down, swap it back and it'll boot to cogswap.
Z tym, że zamiast Cogswapa powinno zbootować się uLe - dalej za jego pomocą uruchomisz instalator FMCB z pendrive'a.

oski11 27.05.2019 15:34

Cytat:

Napisany przez szczuru (Post 1422879)
Masz slima? Zablokowałeś wszystkie czujniki? Z tak otwartą klapką jesteś w stanie uruchomić oryginał? (musisz mieć zablokowane czujniki tak aby oryginalna gra się uruchomiła mimo otwartej klapki).

Z tego co widzę na filmie to gość albo ma chipa albo już zainstalowanego

Konkretnie przeczytaj opis ale:
-ZrĂłb iso oryginalnej gry
-Podmień Apachem jej plik wykonywalny (SLUS/SCUS/SCES) na uLe (ważne żeby uLe nie było większe niż oryginalny plik - i uLe musisz podmienić pod taką samą nazwą jak oryginalny plik)
-Nagraj takie iso na DVD

Dalej lecisz z opisu:


Z tym, że zamiast Cogswapa powinno zbootować się uLe - dalej za jego pomocą uruchomisz instalator FMCB z pendrive'a.

Tak. Slim z zablokowanymi czujnikami. Potem jak bede w domu to sprobuje to co wstawiles

misiozol 27.05.2019 15:43

To powinno zdac egzamin bez problemu ;)

oski11 28.05.2019 22:26

próbuje to ogarnąć ale jakoś nie jestem w stanie zrobić ISO oryginalnej gry. program ultraiso plik ma za duży rozmiar żeby zapisać, deamontools lite wczytuje mi że needforspeed to digimony deamontools ultra crashuje mi windowsa a imgburn wyskakuje błąd

szczuru 28.05.2019 22:54

Płyty nie są mocno porysowane? ImgBurn powinien dać sobie radę bez problemu.
Tu masz opis:
https://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/...vd/strona2.php

DVDDecrypter to stara nazwa ImgBurn.

oski11 31.05.2019 12:59

Cytat:

Napisany przez szczuru (Post 1422961)
Płyty nie są mocno porysowane? ImgBurn powinien dać sobie radę bez problemu.
Tu masz opis:


DVDDecrypter to stara nazwa ImgBurn.

nie miałem żadnej innej płyty żeby sprawdzić, a tamta mi sie nie wczytywała na playstation więc uznałem, że jest zbyt porysowana i nie odczytuje się poprawnie. Zamówiłem 2 nowe gry. i teraz odpalam na ps i god of war wczytuje sie do momentu o trademarkach itp i już dalej nic a ratchet i clank strasznie tnie. To wina lasera? a co do podmieniana to próbuje zrobić teraz obraz ratcheta zaraz dam update jak poszło

oski11 31.05.2019 13:25

dobra mam taki problem, że w apache zmieniam toc (rozmiar) na 58160 i gdy wciaskam update file to nie wyświetla mi tych plików zamienionych ("cogswap" z nazwą pliku gry) próbowałem też z właściwości pliku cogswap wyczytać rozmiar pliku i go wpisać ale skraca to i tak w apache na 58 kb i nie wyświetla mi tych plików nieważne co zrobie

A youkai of love 31.05.2019 17:36

Jaki system operacyjny używasz? Mi osobiście apache działa ale wariuje na win7, więc może system jest problemem?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.