Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) (https://forum.cdrinfo.pl/f108/)
-   -   DVD z MP4/MKV (https://forum.cdrinfo.pl/f108/dvd-mp4-mkv-97851/)

DarkSlide97 29.05.2019 14:33

DVD z MP4/MKV
 
Mam w domu TV kineskopowy 32' Philipsa i do tego DVD tej samej marki.
Problem z DVD jest taki, że odczytuje tylko DviX/XviD w małej rozdzielczości (oprócz DVD oczywiście). Więc za każdym razem jak chcę przegrać film to muszę go konwertować, co oprócz czasochłonności zmniejsza jakość filmu.
Zastanawiam się czy nie kupić DVD z obsługą MP4/MKV w jakości Full HD. Tylko że jeśli sygnał i tak idzie przez eurozłącze to będę widział różnicę w jakości w stosunku do DVDRipa? Telewizora raczej nikt nie będzie zmieniał (pewnie będziemy go używać dopóki się nie popsuje co raczej szybko nie nastąpi). Opłaca się kupować takie DVD i jakie modele byście polecili?

misiozol 29.05.2019 16:48

Za 20zl byle jaki mediapleyer z hdmi i RCA z alichinczyka rozwiaze twoj problem

siwymariusz 29.05.2019 17:06

Nie słyszałem jeszcze żeby DVD stacjonarne odpalało mkv z płyty, ale może się mylę.

loki7777 29.05.2019 18:04

Z obsluga - nie oznacza ze czyta z plyt a moze z portu usb:)

siwymariusz 30.05.2019 10:06

Cytat:

Napisany przez loki7777 (Post 1422980)
Z obsluga - nie oznacza ze czyta z plyt a moze z portu usb:)

Spoko ja też tak zrozumiałem, ale dla pewności napisałem, że nie ma takiego DVD co czyta mkv z płyt.

DarkSlide97 30.05.2019 18:07

Wpadłem jeszcze na pomysł żeby kupić używane Blue-Ray z USB np. LG BP220, oczywiście nie do płyt BD ale żeby podłączyć dysk USB i mieć filmotekę bezpłytową, a odtwarzacz taki odtwarza wszystkie możliwe formaty. Tylko czy podłączę go normalnie do kineskopowego TV? Ma z tyłu żółte gniazdo na obraz i białe/czerwone na dźwięk. Mam takie gniazda w TV jak i adapter scart z takimi złączami. Będzie działać?


Na razie radzę sobie w taki sposób że konwertuję BDRipy/Blue-Ray do DVD w najlepszej możliwej jakości. Na początku konwertowałem je do XviD ale wychodziły jakieś błędy typu brak polskich znaków w napisach lub niemożność dodania ich w ogóle. Dodatkowo nie pokazuje się orientalny wyjściowy rozmiar więc pliki miały często po 5-6GB i nie wrzuciłbym ich na płytkę DVD-R. Postanowiłem zrobić to w inny sposób. Co prawda musiałem się naszukać odpowiedniego programu do tego celu bo naściągałem ich trochę i albo nie można było dodać napisów, albo wychodziły krzaki w polskich znakach albo nie działały w ogóle.

Trafiłem jednak na jeden dobry program: https://www.dobreprogramy.pl/Convert...ows,14832.html

Można ustawić napisy łącznie z wielkością i położeniem na ekranie, obsługuje wiele ścieżek dźwiękowych (w tym wielokanałowe) i nawet można poprawiać obraz (ostrość, kontrast, kolory). Nie wiem w jakim bitrate konwertuje te filmy ale po zaznaczeniu najwyższej jakości obraz jest rzeczywiście świetny jak na TV kineskopowy.

Jedyna wadą jest bardzo długi czas konwersji, co najmniej tyle ile trwa film a czasami i dłużej. Ale zawsze można zostawić na noc kompa :)
To piszę jakby ktoś jeszcze miał taki problem.

loki7777 30.05.2019 18:33

Bedzie dzialac.

DarkSlide97 30.05.2019 18:39

To będę tego szukał gdzie tanio kupić :)

loki7777 30.05.2019 18:48

A czemu nie jakis android box(kodi + usb) tak jak misiozol napisal wyzej? Chyba ze zalezy ci na odczycie dvd?

Masz za stowke na olx,tylko sie dogadac.

DarkSlide97 30.05.2019 19:45

Właśnie zależy mi na tym żeby DVD też odczytać, matka ma jeszcze sporo filmów na DVD czy zdjęć ponagrywanych i czasem je odtwarza jak rodzinka przyjeżdża.

crowbme 30.05.2019 19:50

Ja od kilku lat uzywam android playera z Kodi, o ile pamiętam H96+. Odtwarza wszystko jak leci po sieci lan, ma wyjścia analogowe a/v i hdmi. Wystarczy włożyć pendrive lub zrobic udostępnienia w sieci lan i leci. Polecam.

loki7777 30.05.2019 20:09

Ale jak potrzeba odtworzyc plyte dvd to juz wysiada:)
Tez mam boxa od kilku lat i openelec na nim i nic wiecej do szczesci mi nie potrzeba.

misiozol 31.05.2019 01:34

Cytat:

Napisany przez DarkSlide97 (Post 1423046)
Właśnie zależy mi na tym żeby DVD też odczytać, matka ma jeszcze sporo filmów na DVD czy zdjęć ponagrywanych i czasem je odtwarza jak rodzinka przyjeżdża.

Uzyj spliter do scart , albo podlacz pod drugie wejscie w tv ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.