Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Dwa monitory - problem (https://forum.cdrinfo.pl/f113/dwa-monitory-problem-97867/)

Mily_ 11.06.2019 08:10

Dwa monitory - problem
 
Hejo. Mam problem i zarazem pytanie, ale od początku.

Posiadam komputer (wiem, bogacz xD ) i dwa monitory do niego podłączone. I teraz tak: główny monitor (Asus VX248h), który rozświetla się dłużej oznaczmy jako A, natomiast pomocniczy (Asus VX228h), który rozświetla się krócej oznaczmy B.

Niezależnie, jak podłącze, pod który port HDMI, podczas uruchamiania komputera wszelkie info o płycie głównej, opcje biosu itp są wyświetlane na monitorze B. Gdy już pojawi się okno logowania, rozświetla się dopiero monitor A. No i tu przychodzi moment na pytanie: jak zrobić, żeby od początku rozświetlał się monitor A? Satysfakcjonującym będzie też rozświetlanie się obu monitorów od razu po uruchomieniu.

Dodam, że zmiana kolejności podłączenia monitorów do karty graficznej (Asus GeForce GTX 1060 StrixOC). Wiem, że może dla niektórych to dziwne, aczkolwiek zależy mi na tym.

misiozol 11.06.2019 08:17

Z tego co mi sie wydaje to bios wybiera monitor ktory szybciej odpowie , ale system przejmuje po uruchomieniu i mozna by to przestawic na stale .

Mily_ 11.06.2019 11:12

No właśnie nie mam w biosie żadnej opcji. Płyta to Gigabyte Z170-D3H

Teraz widzę, że nie dopisałem tego, że zmiana podłączenia kabli nic nie zmienia.

Jarson 11.06.2019 13:47

Bo w BIOSie raczej tego nie przestawisz - on będzie zawsze wyświetlał obraz na monitorze, który zobaczy jako pierwszy. Należałoby zatem ustawić "na sztywno" kolejność monitorów z poziomu sterownika karty graficznej już z poziomu systemu operacyjnego.

IMHO jedynym sposobem na uruchamianie się większego monitora jako głównego od samego początku jest zastosowanie jakiegoś układu zasilania "odcinającemu" prąd mniejszemu modelowi przez kilka sekund od uruchomienia czy to listwy (łatwe) czy włączeniu przycisku zasilania w komputerze (już nie takie łatwe) - w obu przypadkach mówimy jednak o nieco większej ilości kombinowania i jakichś tam kosztach.

mgit 11.06.2019 17:27

Da się rozwiązać problem tanio i szybko, a do tego łatwo. Rezygnacja z drugiego monitora - rozwiąże problem :szczerb:

Mily_ 11.06.2019 18:00

Z drugiego monitora nie zrezygnuje - ba, zastanawiam się nad trzecim.

Jesli chodzi o ustawienie z poziomu sterownika - wszędzie mam ustawiony główny monitor jako A, niestety do czasu załadowania windowsa uruchamia się monitor B...

Patrix 11.06.2019 18:14

Wyłącz windows fast startup.

Reetou 11.06.2019 20:47

E tam...

A gdyby tak w Bios features przełączyć Fast boot na Ultra fast boot?

misiozol 11.06.2019 21:24

Cytat:

Napisany przez Mily_ (Post 1423468)
Z drugiego monitora nie zrezygnuje - ba, zastanawiam się nad trzecim.

Jesli chodzi o ustawienie z poziomu sterownika - wszędzie mam ustawiony główny monitor jako A, niestety do czasu załadowania windowsa uruchamia się monitor B...


a rozumiem ze w czasie ladowania systemu robisz to samo co na uruchomionym i wazne jest zeby sie monitory odpowiednio wlaczaly :haha: , nie rozwalaj mi trampek bo wkleje tu :cycki: ten temat jest tak powazny :hahaha:

Mily_ 12.06.2019 10:48

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1423474)
a rozumiem ze w czasie ladowania systemu robisz to samo co na uruchomionym i wazne jest zeby sie monitory odpowiednio wlaczaly :haha: , nie rozwalaj mi trampek bo wkleje tu :cycki: ten temat jest tak powazny :hahaha:

Mentalność polaków. Ktoś się o coś pyta, to "po co: itp, itd...

misiozol 12.06.2019 12:06

Nic nie ma do mentalnosci po prostu marudzisz i tyle , i tak nie uzywaz przecie kompa w czasie ladowania systemu a jak sie uruchomi to wszystko dziala jak nalezy wiec w czym problem ? czyli co wklejamy :cycki: ?

grzeniu 12.06.2019 12:56

Problem akademicki, w którym nie chodzi o upierdliwość, ale o rozwiązanie :taktak:

superrrmario 12.06.2019 15:03

Cytat:

Napisany przez Mily_ (Post 1423442)
Hejo. Mam problem i zarazem pytanie, ale od początku.

Posiadam komputer (wiem, bogacz xD ) i dwa monitory do niego podłączone. I teraz tak: główny monitor (Asus VX248h), który rozświetla się dłużej oznaczmy jako A, natomiast pomocniczy (Asus VX228h), który rozświetla się krócej oznaczmy B.

Niezależnie, jak podłącze, pod który port HDMI, podczas uruchamiania komputera wszelkie info o płycie głównej, opcje biosu itp są wyświetlane na monitorze B. Gdy już pojawi się okno logowania, rozświetla się dopiero monitor A. No i tu przychodzi moment na pytanie: jak zrobić, żeby od początku rozświetlał się monitor A? Satysfakcjonującym będzie też rozświetlanie się obu monitorów od razu po uruchomieniu.

Dodam, że zmiana kolejności podłączenia monitorów do karty graficznej (Asus GeForce GTX 1060 StrixOC). Wiem, że może dla niektórych to dziwne, aczkolwiek zależy mi na tym.

Zamienić miejscami?

mgit 12.06.2019 17:10

Cytat:

Napisany przez superrrmario (Post 1423502)
Zamienić miejscami?

Tak proste -że aż genialne :spoko:

Jest takie powiedzenie, jeśli coś jest głupie i działa - to nie jest głupie :P

misiozol 12.06.2019 19:01

Cytat:

Napisany przez superrrmario (Post 1423502)
Zamienić miejscami?

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1423504)
Tak proste -że aż genialne :spoko:

Jest takie powiedzenie, jeśli coś jest głupie i działa - to nie jest głupie :P


Post nr3 ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.