Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   [PS3] Powrót z CFW na OFW (https://forum.cdrinfo.pl/f106/ps3-powrot-cfw-ofw-97868/)

matimoto87 12.06.2019 19:11

[PS3] Powrót z CFW na OFW
 
Cześć. Korzystając z sytuacji, że jest to mój pierwszy post chciałem się przywitać

Mam pytanie, odziedziczyłem po bracie konsolę PS3 z CFW - przy uruchamianiu konsoli wyświetla się Rogero 4.50 v1.01. Chcę ją zrollbackować do OFW. Wyczytałem, że podobno się da ale poprawcie mnie jeśli źle rozumuję.

W związku z tym, że mam Rogero 4.50 to potrzebuję OFW w wersji 4.50. Znalazłem taki w Internetach, pobrałem i mam plik PS3UPDAT.PUP.

Najlepiej byłoby, gdybym wyciągnął dysk z konsoli, sformatował go do systemu plików np. FAT32 i od razu włożył do konsoli. Podczas uruchamiania konsola się zdziwi że dysk jest pusty i poprosi o plik PS3UPDAT.PUP w określonej lokalizacji. Wtedy muszę włożyć Pendrive USB z utworzoną lokalizacją PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP i potem dokona się magiczny flash do oryginalnego firmware.

Czy dobrze myślę?

Pozdrawiam!

A youkai of love 12.06.2019 19:33

Witaj na forum, no to do konkretów.

Nie, jak masz CFW, nieważne w jakiej wersji, to masz na 99% OFW 3.55 z patchami, w 1% 3.56, ale to ciebie nie dotyczy.

Format nie rozwiąże wszystkiego, owszem, po formacie i wgraniu 3.55 (bo taki masz, CFW bazuje na 3.55) wrócisz do OFW ale zostaną śmieci w pamięci wewnętrznej (NAND albo NOR, nie sprecyzowałeś modelu).

Nie potrzebujesz formatować HDD na PC, wystarczy recovery menu samej konsoli, ale najpierw trzeba wyczyścić NAND/NOR, i o jeśli się nie mylę to plik xregistry.sys, nie pamiętam.

Podstawy masz ok, ale po takim powrocie, nie wiem czy nie złapiesz bana. ;)

szczuru 12.06.2019 19:53

Wystarczy z poziomu recovery wybrać "Przywróć system PS3" - przywróci to wszystkie ustawienia do fabrycznych (wraz ze wspomnianym xregistry.sys) - konsola się zrebootuje do stanu jakby była po raz pierwszy uruchamiana. Później wybierasz "Przywróć system plików" - formatuje to HDD gdyby po poprzedniej opcji jeszcze jakieś śmieci zostały.

Po wszystkim robisz update do 4.84 OFW i tyle. Asekuracyjnie możesz po update-cie jeszcze raz wybrać "Przywróć system PS3" aby na 100% wyczyścić wsio.

ALE jeśli na CFW konsola była kiedykolwiek podłączana do internetu do na 99% masz bana (teoretycznie nawet celem wgrania gier po FTP) to z tym za bardzo nie da się nic zrobić (można podmienić IDPS ale musiałbyś mieć takowy z niezbanowanej konsoli).

W każdym razie póki najnowszym OFW jest 4.84 to możesz zaryzykować i sprawdzić bo w razie czego w dość łatwy sposób wgrasz znów CFW (wgrywając 4.84 HFW, później odpalając Ps3Xploit z przeglądarki i wgrywając CFW z poziomu recovery mode).

A youkai of love 12.06.2019 20:02

Słuchaj rad @szczuru i będzie dobrze. ;)

matimoto87 12.06.2019 20:12

Łomatkobosko, ile mi nieznanych skrótów :) Generalnie w dniu dzisiejszym robiłem przywracanie ustawień fabrycznych wraz z formatowaniem pełnym, trwało kurna ponad 4 godziny :o Ale nie spod recovery tylko normalnie w menu.

Ok czyli jeszcze raz : przywracam system ps3 spod recovery po czym zrobi się reboot. Potem znowu z recovery i przywracam system plików i reboot. Rozumiem, że proces wgrywania OFW 4.84 odbywa się też z recovery w punkcie System Update. Muszę pewnie mieć pendrive a w nim jakieś katalogi a w nich plik PS3UPDAT.PUP. Am I right? A co z informacją w FAQ że powrotu do OFW mogę zrobić tylko i wyłącznie do takiej wersji, jaką mam CFW? Mam rozumieć, że 4.50 przy Rogero nie oznacza wersji CFW? Sorki za pytania początkującego, ale przynajmniej chyba są sensowne :D

KaiQ 12.06.2019 21:22

To ja już bym chyba wolał drugą na OFW kupić, a tę trzymać dla wygody kopii zapasowych i nieżonglowania płytami. Jak kto woli :taktak:

szczuru 12.06.2019 22:51

Po wcześniej wymienionych czynnościach wgrywaj smialo OFW 4.84. Jeśli okaże się, że konsola jest zbanowana to przez recovery wgraj HFW 4.84 i wróć na CFW.

W przypadku Rogero dopisek 4.50 oznacza na bazie jakiego OFW jest zbudowane to CFW (4.50).

Tak, FW z poziomu recovery wgrywa się tak samo - tzn z pendrive'a. Katalog UPDATE a w nim plik PS3UPDAT. PUP.

misiozol 13.06.2019 19:42

OFW to kalectwo po co chcialbys to robic ? psn i tak dlugo nie pociagnie na ps3 wiec po kiego sobie kaleczyc konsole ?

Meanthord 13.06.2019 21:48

To psn na PS3 jeszcze w ogóle działa? ;) A jeśli tak, to po co? :D

szczuru 13.06.2019 22:44

Właściwie to aktualnie PSN ma globalną awarię i nie działa :szczerb:

matimoto87 14.06.2019 06:12

Dziwi mnie, że moderator offtopuje. Temat jest o tym jak wrócić z CFW na OFW, a nie czy warto. Chcę wrócić bo mam taki kaprys i tyle. Jestem programistą, tworzę oprogramowanie i nie chcę mieć zcrackowanej konsoli, która potencjalnie daje mi możliwość uruchamiania pirackich gier. Tyle w tym temacie.

@szczuru, bardzo Ci dziękuję - wszystko poszło gładko, OFW 4.84 śmiga, a PSN wczoraj do godziny 13 jeszcze chodził :)

Można zamknąć temat.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.