Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Jak ustawić stałe IP na Liveboxie? (https://forum.cdrinfo.pl/f113/jak-ustawic-stale-ip-liveboxie-97905/)

DarkSlide97 16.07.2019 12:05

Jak ustawić stałe IP na Liveboxie?
 
Sprawa jest taka, że muszę mieć stałe IP (do p2p) a kiedy zmieniam je w ustawieniach karty sieciowej to działa do następnego uruchomienia komputera, pewnie dlatego że ten szajsowaty router przydziela mi inne IP i już nie mam internetu. Próba ustawienia tego w ustawieniach liveboxa skutkuje błędem że niby MAC karty sieciowej jest zły (kopiuje go z ipconfig).


Jeśli ktoś wie jak w tym szajsie ustawić stałe IP to stawiam piwo :piwo:

Iskander 16.07.2019 12:12

Spróbuj zmienić myślniki na dwukropki we wpisywanym adresie MAC.

mgit 16.07.2019 12:21

Cytat:

Napisany przez DarkSlide97 (Post 1424813)
Sprawa jest taka, że muszę mieć stałe IP (do p2p) a kiedy zmieniam je w ustawieniach karty sieciowej to działa do następnego uruchomienia komputera, pewnie dlatego że ten szajsowaty router przydziela mi inne IP i już nie mam internetu. Próba ustawienia tego w ustawieniach liveboxa skutkuje błędem że niby MAC karty sieciowej jest zły (kopiuje go z ipconfig).


Jeśli ktoś wie jak w tym szajsie ustawić stałe IP to stawiam piwo :piwo:

DO P2P powiadasz... a masz wykupioną usługę stałego zewnętrznego IP? Jak tak to ustaw sobie adresowanie po DHCP, do konkretnego IP przypisz MAC karty sieciowej. Następnie dla komputera którym chcesz pobierać p2p ustaw sobie przekierowanie portów.

Jeśli usługa nie jest wykupiona, to ustawienie stałego IP wewnętrznego nic ci nie da. IP na zewnątrz i tak będzie się zmieniać. Owszem można kombinować z noip, ale o P2P zapomnij :haha:

DarkSlide97 16.07.2019 12:40

Cytat:

Spróbuj zmienić myślniki na dwukropki we wpisywanym adresie MAC.

Masz piwo toast2Takiej głupotki nie zauważyłem. Teraz wykrywa mi nazwę komputera, ustawiłem i zresetowałem komputer. Torrent działa a w mułku mam wysokie ID :spoko:


Cytat:

DO P2P powiadasz... a masz wykupioną usługę stałego zewnętrznego IP? Jak tak to ustaw sobie adresowanie po DHCP, do konkretnego IP przypisz MAC karty sieciowej. Następnie dla komputera którym chcesz pobierać p2p ustaw sobie przekierowanie portów.

Jeśli usługa nie jest wykupiona, to ustawienie stałego IP wewnętrznego nic ci nie da. IP na zewnątrz i tak będzie się zmieniać. Owszem można kombinować z noip, ale o P2P zapomnij :haha: dzisiaj 13:12

Właśnie kiedyś p2p działało mi bez takich kombinacji... Zmieniłem w ustawieniach liveboxa i (na razie) działa.
Na pewno nie mam wykupionego stałego IP, nie ja zakładałem ten internet a rodzice pewnie nie wiedzą co to w ogóle jest :rotfl:

grzeniu 16.07.2019 13:15

Ten Livebox to jest powiązany z neostradą? Kiedyś domyślnie wciskali go do tego.
Neostrada bazowała na zmiennym IP, o ile pamiętam resetowało się to o północy i wskakiwał inny IP. Nie było chyba możliwości mieć tam stałego IP. To nie kwestia liveboxa, tylko serwera tepsy i jego ustawień. Czy tak dalej jest, nie wiem.
Obserwuj około północy, czy ci nie zerwało neta. Jak zmienisz ok północy to znowu będzie działał dobę. Dało się z tym żyć za czasów neostrady :szczerb:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.