Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio (https://forum.cdrinfo.pl/f112/)
-   -   Tworzenie płyty Audio CD z plików MP3, FLAC, WAV (https://forum.cdrinfo.pl/f112/tworzenie-plyty-audio-cd-plikow-mp3-flac-wav-97924/)

lukasz1989 27.07.2019 08:52

Tworzenie płyty Audio CD z plików MP3, FLAC, WAV
 
Dzień dobry. Czy możliwe jest, aby pliki w formacie mp3, flac, wav, wma czy inne nagrać na płytę w taki sposób, aby utworzyć z niej krążek Audio CD CDFS. Celem jest zrobienie jakości takiej samej, jak jakiegoś albumu CD kupionego w sklepie. Krążki takie najlepiej grają w moim radioodtwarzaczu samochodowym. Nie słychać trzasków, charczenia, zniekształceń, gra to po prostu dużo czyściej niż takie pliki MP3 pobrane z internetu nawet jeśli są to pliki MP3 320 kbps. Nie zauważyłem, aby konwersja MP3 na WAVE coś tu poprawiła, a nawet jeśli tak to nie słyszę tego. Krążki CD grają najlepiej oczywiście te kupione, nie nagrywane. Zdaję sobie sprawę, że może to być wina kiepskiej jakości głośników czy radia (będą wymieniane) albo samego utworu, póki co chcę sprawdzić czy w domowych warunkach jestem w stanie stworzyć taką płytkę w takiej jakości. Pozdrawiam.

joujoujou 27.07.2019 09:55

Takiej samej jakości dźwięku nie uzyskasz z plików o stratnej kompresji (kwestia czy usłyszysz różnicę). Uzyskasz płytę o specyfikacji zgodnej z Audio CD, czyli (jak mniemam) to, o co głównie chodzi. A to jest jak najbardziej możliwe.

Czym? CDBurnerXP na przykład.

grzeniu 27.07.2019 10:02

Dokładnie. Nagrywaj tylko z wav, flac lub ape.
Jakość nagrań oceniaj na sprzęcie stacjonarnym - jeśli jest OK a w samochodowym 'trzeszczy' to problem masz z odtwarzaczem w samochodzie. Co zresztą często się zdarza.

misiozol 27.07.2019 11:06

Powiedzmy sobie ze 320kbps to pojecie wzgledne bo wystarczy zrobic rip w guwnianej jakosci i wtedy nawet i konwersja do 320 nie da rady , inaczej powiedziawszy z guwna bata nie ukrecisz ;)

lukasz1989 27.07.2019 11:40

Jeśli mam plik mp3 320 kbps i przekonwertuję go na wave lub flac za pomocą konwertera audio online to zmieni to coś oprócz kilkukrotnego większego rozmiaru pliku ? Chodzi o brzmienie. Czy taka zmiana ma w ogóle jakikolwiek sens ?

- Deckard - 27.07.2019 11:45

Cytat:

Napisany przez lukasz1989 (Post 1425332)
Jeśli mam plik mp3 320 kbps i przekonwertuję go na wave lub flac za pomocą konwertera audio online to zmieni to coś oprócz kilkukrotnego większego rozmiaru pliku ? Chodzi o brzmienie. Czy taka zmiana ma w ogóle jakikolwiek sens ?

nie ma

grzeniu 27.07.2019 12:27

Czy na pewno usłyszysz różnicę w aucie między mp3 (320) a wavem z płyty, to śmiem wątpić....no ale jeśli się upierasz.
Moja dobra rada, to wgraj sobie pliki na penka w formacie jaki potrafi czytać odtwarzacz i używaj w spokoju. Najlepiej w formacie bezstratnym jak napisałem wyżej.
Nagrywane płytki CD w aucie, to kiepski pomysł, chyba że do odsłuchu na postoju.

lukasz1989 28.07.2019 15:18

Odtwarzacz w samochodzie to - Sony MEX-GS820BT. Wszystkie mp3 jakie miałem (ok. 25 plików) zmieniłem na flac, tak testowo żeby sprawdzić jak będzie grało. Co dziwne każdy utwór albo prawie każdy zaczyna się z przerwami, zupełnie podobnie jak uszkodzona czy zarysowana płyta, nagrana niepoprawnie, z błędami i tym podobne rzeczy. Trwa to maks. 3-4 sekundy zawsze na samym początku utworu i nie daję sobie ręki uciąć, ale chyba we wszystkich plikach z rozszerzeniem .flac. Mam tylko nadzieję, że odtwarzacz nie jest wadliwy, jest nowy.

joujoujou - nie chodzi mi o tyle, aby uzyskać specyfikację płyty Audio CD lecz aby zachowała jakość oryginalnej płyty kupowanej w sklepie. MEX-GS820BT pozwala odtwarzać mp3, wma, aac, wav, flac i krążki cd-r/rw także zrobienie takiej płytki, która nie będzie się wcale różniła brzmieniem od np. mp3 320 kbps nagranych na USB czy CD jest mi kompletnie zbędne i niepotrzebne.

grzeniu - na stacjonarnym PC mam głośniki wbudowane w monitor i ciężko na "tym czymś" określić jakość nagrań dodatkowo taki sprzęt zniechęca do słuchania czegokolwiek. Kupując radio samochodowe za prawie 7 stówek, a stoi nawet i za więcej raczej nie spodziewałbym się trzeszczenia, co innego w radiu za 200 zł.

grzeniu 28.07.2019 16:30

Chyba cały czas się nie rozumiemy. Zależy ci na jakości oryginału a grzebiesz się z mp3. Nie wiem po co przerabiałeś mp3 -> flac, przecież to nic nie daje. Jakość dźwięku została utracona na etapie robienia mp3 i w żaden sposób jej nie odzyskasz (bo nie ma z czego).
Chcesz mieć jakość płyty ze sklepu, to zrzuć ją sobie sam do wav i nagraj na cdr. Zrzuć najlepiej w EAC-u do jednego wav+cue i potem to wypal. Walka o jakość w Audio-CD to szeroki temat i im głębiej w las, tym więcej drzew. Na razie zapomnij o jakichkolwiek formatach stratnych po drodze.
Jak już trochę odpuścisz zechcesz pójść na łatwiznę, to zrób kopię 1:1 ClonemCD i też będzie dostatecznie - oczywiście jak masz do dyspozycji oryginalną tłoczoną płytkę.


Mówiąc o sprzęcie stacjonarnym miałem na myśli nie czytnik komputerowy, a stacjonarny odtwarzacz audio. Głośniki czy wzmacniacz to dalsza kolejność.

lukasz1989 28.07.2019 20:29

MP3 które mam wyciągam z wideo pobranych z YT. Pytałem czy dałoby się to zgrać na płytkę i zrobić z tego Audio CD w jakości oryginalnej płytki Audio CD jednym słowem z gorszej jakości zrobić lepszą. MP3 przy większej głośności nie grają u mnie dobrze i szukam tego przyczyny.

misiozol 28.07.2019 21:28

Aaa no i wszystko jasne czyli to co ty wyciagasz to moze miec 96kbps lub mniej a to czy to zapiszesz w formie 320kbps to dalej bedzie kupa ;) , panie z guwna bata nie ukrecisz .

- Deckard - 28.07.2019 21:29

Cytat:

Napisany przez lukasz1989 (Post 1425386)
Pytałem czy dałoby się to zgrać na płytkę i zrobić z tego Audio CD w jakości oryginalnej płytki Audio CD jednym słowem z gorszej jakości zrobić lepszą.

:nie: nie dało by rade , z oryginału możesz zgrać do formatu bezstratnego i każdego stratnego.

Z formatu stratnego w górę już nie przerobisz

lukasz1989 28.07.2019 22:01

Używam programu 4K Video Downloader i przy wydobywaniu ścieżki audio z wideo mam do wyboru w jakiej jakości chcę to zrobić i zawsze wybieram najwyższą opcję 320k z największym rozmiarem pliku chodź są też dostępne i mniejsze rozmiary. Jak sprawdzam później właściwości takiego pliku to przedstawia się on niby jako 320 kb/s czy to w Windowsie czy w jakimś konwerterze.

misiozol 28.07.2019 22:34

Heh ale nie rozumesz co ci tlumaczymy , to nie ma znaczenienia do jakiego formatu to zgrasz , jak zrodlo to kupa to dalej bedzie kupa i bez znaczenia ile to ma kbps wyjsciowe.

grzeniu 28.07.2019 22:53

Jest tak jak podejrzewałem i się obawiałem.
Kolego, zapomnij o tubce jako źródle dźwięku, albo o swoich wymaganiach. Przeczytaj raz jeszcze, co ci napisaliśmy - masz wszystko wyłożone.
Tu kompromisów nie ma, oszukasz tylko siebie.

- Deckard - 29.07.2019 06:40

Dla lepszego zrozumienia

http://www.fizykon.org/poradniki/aud...e_formatow.htm
https://www.tophifi.pl/aktualnosci/b...-formaty-audio

lukasz1989 29.07.2019 07:39

Okej rozjaśniło się. Czyli co trzeba znaleźć inne źródełko z muzyką, bo nawet mp3 może dobrze grać, ale nie takie z YouTube'a :). Zrzucę sobie jeszcze z oryginalnej płytki utwory w MP3 i zobaczę jak to będzie grało, bo pierwszy raz to chyba będę robił. Tylko jak to zrobić. Z tego co widzę to i WMP się nada.

Tylko czemu to wszystko traci na jakości dopiero po ściągnięciu, bo np. kiedy słucham YT na PS Vita w słuchawkach w maksymalnej głośności na jaką pozwala konsola to jest ok. Wystarczy, że wydobędę muzykę, wrzucę ją na pena, do samochodu i jest całkiem co innego, no może nie przy każdym utworze, ale w większości na pewno.

grzeniu 29.07.2019 08:56

Zastanów się, czemu tak jest. Dlaczego płyta w sklepie kosztuje x-dziesiąt pln i kto by to kupił, jeśli to samo i w tej samej jakości każdy mógłby sobie sciągnąć - za darmo - z YT? Dla pudełka i okładki? To też ściągasz z netu i sobie drukujesz.

Płytkę zgrać do wav czy mp3 itp. (z bitrate do wyboru) możesz nawet w nero, możesz pobawić się EAC bo do tego go wymyślili. Jest u nas w dziale 'pliki', jest też poradnik konfiguracji i obsługi. Pobaw się, popróbuj i zobacz co ci wyjdzie.

lukasz1989 29.07.2019 12:45

Super, tak zrobię. Dzięki wielkie.

Pewnie niebawem się odezwę.

misiozol 29.07.2019 14:15

Cytat:

Napisany przez lukasz1989 (Post 1425414)
Pewnie niebawem się odezwę.


My wiemy o tym :>

lukasz1989 05.01.2020 18:54

Zgodnie z obietnicą wracam. Zamówiłem ze znajomym płytkę CD ze sklepu. Doszliśmy do uzgodnienia, że oryginał będzie u niego, a ja sobie zrobię kopię 1:1 bez utraty jakości. Akurat mam na kompie program ImgBurn. Dobrze będzie jeśli za jego pomocą utworzę obraz zakupionego dysku, a potem go wypalę na czystą płytkę CD-RW z najwolniejszą prędkością ? Do nagrywania wykorzystam również ImgBurn lub Windowsowe narzędzie do nagrywania obrazów płyt. Krążek będzie odtwarzany w radioodtwarzaczu samochodowym.

grzeniu 05.01.2020 20:02

Może będzie dobrze. Niekoniecznie z najwolniejszą prędkością, raczej sugerowałbym około połową prędkości nośnika. Potestujesz, zobaczysz.
Upewnij się, że odtwarzacz samochodowy nie ma problemu z odczytem cd-rw.

Arepo 05.01.2020 22:06

Słabo widzę Audio-CD nagrane na CD-RW do odtwarzania w samochodzie, proponowałbym jednak CD-R.

lukasz1989 06.01.2020 13:13

Już sprawdzane, jeśli to pierwsza wypałka to odtwarzacz radzi sobie dobrze.

Zrobię krzywdę plikowi flac jeśli przerobię go na wave konwerterem online ?
Tak się składa, że wpadło mi kilka takich pliczków, a odtwarzacz jakoś dziwnie czyta tego typu pliki o czym wspominałem już wcześniej w tym temacie. Wave chyba nawet szybciej rozpoznaje.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.