Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Kierunek w jakim idzie forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/kierunek-jakim-idzie-forum-97933/)

andy 18.08.2019 00:41

Kierunek w jakim idzie forum
 
Cześć,


Przez chyba dwa lata sobie zrobiłem przerwę od tego forum i kiedy wróciłem, to doznałem szoku...nic się nie zmieniło.
Forum wygląda dalej tak samo, wypowiadają się praktycznie te same osoby od wielu lat i ich liczba maleje.
Są osoby, które piszą tylko posty aby coś napisać i temat wygląda tak, że 90% postów to posty śmieci nie związane z danym tematem.


Czy są prowadzone jakieś prace ku temu aby forum nie umarło, czy tylko jest podtrzymywane przy życiu?


Co jest przyczyną tego? Brak pieniędzy? Brak ludzi do zarządzania serwisem? Brak wizji rozwoju?



Pytam serio, bo łezka na oku się robi patrząc jak forum się stacza.

superrrmario 18.08.2019 08:47

Każdy potrzebujący zawsze dostaje wsparcia technicznego. A to, że oprócz tego sobie pożartujemy, nie jest chyba złe.

joujoujou 18.08.2019 09:49

Porzuciłeś forum na lata i teraz narzekasz? Interesujące. :>

czechoj 18.08.2019 12:32

Cytat:

Napisany przez superrrmario (Post 1425993)
Każdy potrzebujący zawsze dostaje wsparcia technicznego. A to, że oprócz tego sobie pożartujemy, nie jest chyba złe.

...no :>

andy 18.08.2019 12:36

Wylogowałem się bo już miałem dość. Przez lata były zgłaszane prośby o to czy tamto i albo było zero reakcji, albo padały jakieś durne odpowiedzi. Dodatkowo 80% takiego tematu to posty z nim nie związane - przykład https://forum.cdrinfo.pl/f10/emoji-97538.


O ile śmieszkowanie jest zrozumiałe w dziale off, to w tym chyba już nie. Przecież jak ktoś coś nie ma ciekawego do napisania, to powinien milczeć.


Wróciłem po dwóch latach żeby zobaczyć czy coś się zmieniło na lepsze i jestem w szoku... Mamy rok 2019 a forum wygląda jak na początki roku 2000.

Rozumiem, że vB może poszedł nową drogą i nie do końca może pasować, ale przecież są inne skrypty forum chociażby https://invisioncommunity.com.


Dzisiaj sporo ludzi korzysta z internetu mobilnie na smartfonach a forum dalej wygląda dziadosko w ten sposób... O protezach typu TakTalk czy jak się to tam nazywało nie wspominaj, bo to tylko proteza.




No i wracając do mego pytania. Czym to jest spowodowane?

Patrix 18.08.2019 14:05

Nie marudź :]
Patrix obecny.

- Deckard - 18.08.2019 15:02

Temat płyt i nagrywarek ma się dobrze ,raczej wszystko aktualne co jest dostępne u nas na rynku i alledrogo.

Nawet dział muzeum to już spora biblioteka danych :)

suchyjastrzab 18.08.2019 20:22

Nie oglądasz TV.
W kraju jest lepiej, nawet słyszałem, że będzie jeszcze lepiej.
Nie należy szukać jakichś dziur w całym, rządowe forum ułatwi życie wszystkim.
To już nie komuna:) Musisz poszukać własnego lub zapłacić za odwiedzających takich jakich lubisz.
Forum, jako forma dzielenia się doświadczeniami, wróci albo i nie.

andy 19.08.2019 14:38

Czyli nic się raczej nie zmieni co? Niby poważny temat a tu połowa to śmieszki. No nic szkoda.

joujoujou 19.08.2019 14:44

Może sam zacznij? Tutoriale, poradniki, informatory czy inne tam? :idea:

Podnieś merytoryczny poziom na wyżyny dotąd nieosiągalne. :taktak:

andy 19.08.2019 15:23

@jou to nie kwestia poradników, tylko kwestia m.in. rzeczy które opisałem w pierwszym poście i później.

Poza jednym użytkownikiem, który dał mi plusika jestem jedynym jaki chyba ma z tym problem..
No nic szkoda. Oby tego forum nie spotkał los innego polskiego forum traktującego o nagrywaniu.

joujoujou 19.08.2019 16:09

Piszesz o wyglądzie, malejącej liczbie użytkowników i postach nie na temat. Mam cytować czy sobie przescrollujesz? :)

Niejednokrotnie już była mowa o tym że wygląd jest kwestią wysoce subiektywną i w tym względzie consensus nie jest możliwy. A co do malejącej liczby użytkowników - nie ilość się liczy, lecz jakość. Działy techniczne pod względem merytorycznym stoją na bardzo wysokim poziomie, a w pozostałych nie ma potrzeby trzymania towarzystwa za twarz.

mgit 19.08.2019 19:35

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1425998)
Wylogowałem się bo już miałem dość. Przez lata były zgłaszane prośby o to czy tamto i albo było zero reakcji, albo padały jakieś durne odpowiedzi. Dodatkowo 80% takiego tematu to posty z nim nie związane - przykład https://forum.cdrinfo.pl/f10/emoji-97538.


O ile śmieszkowanie jest zrozumiałe w dziale off, to w tym chyba już nie. Przecież jak ktoś coś nie ma ciekawego do napisania, to powinien milczeć.


Wróciłem po dwóch latach żeby zobaczyć czy coś się zmieniło na lepsze i jestem w szoku... Mamy rok 2019 a forum wygląda jak na początki roku 2000.

Rozumiem, że vB może poszedł nową drogą i nie do końca może pasować, ale przecież są inne skrypty forum chociażby https://invisioncommunity.com.


Dzisiaj sporo ludzi korzysta z internetu mobilnie na smartfonach a forum dalej wygląda dziadosko w ten sposób... O protezach typu TakTalk czy jak się to tam nazywało nie wspominaj, bo to tylko proteza.




No i wracając do mego pytania. Czym to jest spowodowane?

A nie zauważyłeś, że czasy się zmieniły. Ludzie nie szukają już informacji na forach dyskusyjnych. Wszystko przeszło na grupy facebooka itd. oraz inne media społecznościowe. Na tym forum zostali ci co oczekiwali klimatu tu panującego. A nie rozwoju skryptu czy wyglądu. Po co inwestować w nowy silnik nie tylko nakłady pracy, ale i pieniądze... które dostosują forum do obecnych standardów? Skoro nie zwiększy to liczby użytkowników. Nie przyniesie wymiernego zysku. Chcesz nowoczesności? Jest Twitter / Facebook / Instagram i cała masa innych mediów społecznościowych.

Forum ma swój styl retro - i niech tak lepiej zostanie :szczerb:

andy 20.08.2019 00:31

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1426027)
A nie zauważyłeś, że czasy się zmieniły. Ludzie nie szukają już informacji na forach dyskusyjnych.

Mam inne odczucia. Jakoś inne fora sobie radzą całkiem dobrze, nie wszystkie ale spora część z których korzystam.


Cytat:

Na tym forum zostali ci co oczekiwali klimatu tu panującego.
Klimatu? Większość wątków w dziale komputery czy offtopik traktujące o czymś konkretnym, to śmietnik. M.in. twoje.

Ten jest również tego przykładem.


Cytat:

Po co inwestować w nowy silnik nie tylko nakłady pracy, ale i pieniądze... które dostosują forum do obecnych standardów? Skoro nie zwiększy to liczby użytkowników.
Wiesz to bo robiłeś badania? Wygłaszasz tezy nie poparte niczym. Ot bo ty tak myślisz.


Na silnik można było zrobić zrzutkę. Sam mógłbym rzucić 50 albo 100zł na to. No ale trzeba chęci zmian.


Cytat:

Chcesz nowoczesności? Jest Twitter / Facebook / Instagram i cała masa innych mediów społecznościowych.
Ciekawe bo na innych forach to mogę mieć. Nowoczesność, normalna obsługa mobilna bez żadnych taptalków czy innych syfów.
Niestety długoletnie zaniedbania zrobiły swoje.

Cytat:

Forum ma swój styl retro - i niech tak lepiej zostanie :szczerb:
Przez garstkę ludzi, którzy nie chcą zmian forum wygląda i działa jak wygląda.



Akurat jesteś tutaj świetnym przykładem. Większość twoich postów to jakiś bełkot, bzdury albo pisanie nie na temat aby sobie podbić licznik.(o ile to kogoś w ogóle interesuje)




Szkoda.

joujoujou 20.08.2019 13:58

Zrzutkę na silnik? Co silnik zmieni?

Arepo 20.08.2019 19:14

Forum to przede wszystkim ludzie, a tutaj mamy głównie (tylko?) stałych od 15 lat wzwyż bywalców, którzy są tu z przyzwyczajenia, a nie dla górnolotnych idei ;)

Taka sytuacja sprawia, że wygląd forum nie ma żadnego znaczenia.

mgit 20.08.2019 21:44

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1426084)
Forum to przede wszystkim ludzie, a tutaj mamy głównie (tylko?) stałych od 15 lat wzwyż bywalców, którzy są tu z przyzwyczajenia, a nie dla górnolotnych idei ;)

Taka sytuacja sprawia, że wygląd forum nie ma żadnego znaczenia.

Trafiłeś w sedno :)

andy 20.08.2019 22:37

Widzę, że nie do końca zrozumieliście. Tu nie tylko chodzi o wygląd, choć jest on głównym powodem dla którego brakuje świeżej krwi.
Faktycznie forum to ludzie, tylko ich już tutaj dużo aktywnych nie zostało a nowych jak na lekarstwo.



No nic. Nie ważne ile napiszę słów, to i tak niczego to chyba nie zmieni. No ale tak było już 5 lat temu..
Mam nadzieję, że kiedyś zrozumiecie, że bez rozwoju się umiera. Oby to tylko nie było za późno.


Powrót z sentymentu po tych dwóch latach, to był jednak błąd.




Powodzenia i piszę to bez podtekstu.

grzeniu 20.08.2019 23:24

Andy - wiesz doskonale, że władnymi w takich sprawach są Misiek4 i Bartez. Reszta tutaj może, co najwyżej, wypowiedzieć się czy jest 'za' czy 'przeciw'. Oczywiście pytałeś ich o to, zanim założyłeś temat? :>


Pisać można dużo i długo, ale niech sami ci odpowiedzą.


Co do reszty. Nie jest prawdą, że świeża krew rejestruje się dla wyglądu. Forum w swoim zakresie technicznym prezentuje wysoki poziom, co potwierdzają statystyki odwiedzin. Ludzie szukają wiedzy i wielu trafia do nas. Znajdują ją gotową bez potrzeby rejestracji, nie wykazując zainteresowania stałym bywalstwem. Cóż, takie ich prawo. A młodzież woli siedzieć na fejzbukach, do czego też ma prawo. Nie ściągniesz ludzi różowym kolorem forum i cukierkowymi popierdółkami.
Oczywiście kiedyś, dawno temu, wszystko wyglądało inaczej, ale obecnie to tendencja ogólna.
Oczywiście wszyscy byśmy się ucieszyli, gdybyś zaangażował się w podnoszenie poziomu forum. W działach technicznych jest miejsce dla każdego, staramy się też, żeby nie było głupich wpisów itp. W sprawach bieżących jesteśmy do dyspozycji. Zapraszamy gorąco :)

andy 20.08.2019 23:58

Miałem nic nie pisać już no ale...



Cytat:

Napisany przez grzeniu
Andy - wiesz doskonale, że władnymi w takich sprawach są Misiek4 i Bartez.

No i gdzie oni byli przez ostatni czas? Pewnie wpadnie zaraz, napisze 10 akapitów politycznych tekstów jak to jest fajnie i super i na tym się skończy.


Cytat:

Co do reszty. Nie jest prawdą, że świeża krew rejestruje się dla wyglądu.
Właśnie dlatego ludzie wybierają inne nośniki pomocy czy dyskusji. Bo są ładne i funkcjonalne za razem, dają inne wartości dodane. To forum w obecnej postaci odstrasza. Widziałeś je jak wygląda bez rejestracji?No właśnie. Po zalogowaniu zresztą podobnie..



Z forum zrobił się jeden wielki śmietnik. Lata zaniedbań i pozwalania niektórym na pisanie bzdetów.

Cytat:

W działach technicznych jest miejsce dla każdego
Mi na tym nie zależy.



Cytat:

staramy się też, żeby nie było głupich wpisów itp.
Tak się staracie, że w tym temacie jest przynajmniej 4-5 postów kompletnie nie związanych z nim tylko po to aby rozbić dyskusję. Tylu modów, tylu adminów i do tej pory nikt nic z tym nie zrobił.
A inne? Choćby ten o emoji. Dalej będziesz twierdził, że robicie wszystko?
Podobne tematy można wyciągać z innych działów.



@grzeniu to co chciałem przekazać, to już przekazałem. Jak widać osoby u władzy mają zupełnie inne podejście, więc nie ma co strzępić klawiatury.



Do zobaczenia w lepszych czasach. :piwo:

grzeniu 21.08.2019 00:14

Cytat:

Napisany przez grzeniu
Andy - wiesz doskonale, że władnymi w takich sprawach są Misiek4 i Bartez.
Cytat:

No i gdzie oni byli przez ostatni czas? Pewnie wpadnie zaraz, napisze 10 akapitów politycznych tekstów jak to jest fajnie i super i na tym się skończy.
Widzę, że jednak nie spytałeś. A szkoda. Naprawdę polecam zapytać władnych. Twoje dalsze domysły są.... niczym nie poparte.

Ja rozumiem twoje zdanie i z nim nie dyskutuję. Nakierowuję tylko na właściwą drogę.

KaiQ 21.08.2019 21:45

Andy, możesz się nie zgadzać z wyglądem czy formą forum, ale ja zdradzę Ci coś z innej beczki co mnie urzekło zanim się tutaj zarejestrowałem. (Na marginesie dodam że odwiedzałem wcześniej dla wiedzy, ale impulsem był kolega Berion, którego za samą wiedzę i chęć niesienia pomocy nadal szanuję, choć na forum już go nie ma i wątpię by chciał wrócić).

To co da się zauważyć na wszelakiej maści innych serwisach, to ciągłe zmiany i próba wlezienia w d**** coraz głębiej, byle tylko wykorzystać jakikolwiek potencjał. Niby brzmi logicznie, ale jeśli porównali byśmy to do "słusznego" oczyszczania terenu poprzez wycinkę puszczy kampinoskiej to już widzimy to inaczej. Wiele rzeczy się zmienia, a coraz trudniej zachować coś co ludzi skupia w grupy, fora etc.

Popatrz na dobreprogramypeel. Kiedyś tam pisywałem blogi, bo widziałem w tym potencjał, jakąś starą gwardię ludzi z ambicjami, aspiracjami i wiedzą którą chcą się dzielić. Jak to teraz wygląda?. Wpisy anonimów błyszczących komentarzami nie popartymi jakąkolwiek wiedzą czy doświadczeniem, masa trolli, hejterów, pismaki tworzące pseudo-artykuły będące właściwie click-bajtami. Dzisiaj już nie znajdziesz tych samych ludzi z pasją bo liczą się wejścia, odsłony reklam i kliknięcia. Nie ważne że się kłócą, ważne że klikają a ktoś zarabia.
Wiem co piszę, bo karieruję się przy rozwoju innej platformy, gdzie muszę być trochę specem od wszystkiego gdzie brak czasu dobija a tym bardziej możliwość skupienia się na kilku tematach, a nie wszystkim od czego ludzi brakuje.

CDRinfo może i nie idzie z duchem czasu, ale to prawdziwa ostoja gdzie nie musisz się obawiać że się zalogujesz po miesiącu czasu i nie tyle że nie znajdziesz materiału który Cię nie zainteresuje, a ludzi którzy tutaj się chętnie kurzą i jeszcze chętniej doradzą. Co ważne, to od lat Ci sami ludzie. Co z tego że w Polityce wyciągają nie swoje brudy i upierają się przy wyczytanych opiniach,... tu nie ma hejtu, bo jak by się zjechali to zapewne guupoty poszły by na bok, a w ruch poszła by flaszeczka... i to nie jedna zapewne.
Za to ich szanuję, z każdym pokręconym zdaniem i pokręconą logiką, i dlatego chętnie tutaj wracam przynajmniej poczytać. Świat niech się zmienia i wypala, a to forum byle przetrwało nie jedno inne modernistyczno-postępowe.

grzeniu 21.08.2019 22:12

Jesteś spostrzegawczy :)
Na politykę nie patrz, ale też masz rację. Wielu z nas miało okazję się poznać i w realu nie ma niesnasek, a do okazji przy flaszeczce zapewne każdy tęskni. Nawet z Edkiem można konie kraść :D To, że się tu gryziemy, nic nie znaczy :spoko: Lubię do tego gieja i czasami sam lubię mu przyspieszyć puls, jak zaczyna wiać nudą (ale on to wie) :rotfl:


Prawdą też jest, że wielu wartościowych, z wiedzą, odeszło. Przyczyny różne - najczęściej praca, rodzina, migracje, różne obowiązki powodujące brak czasu, czasem też niestety animozje osobiste. Forum istnieje szmat czasu, wiele się zmienia.


Migracje na inny skrypt forum, przy chęci zachowania swojego stylu (tu mamy ich kilka), są bardzo czasochłonne , a efekty niepewne. Nie ma nic gorszego, jak się narobić i dojść do wniosku, że to był błąd. A vB jakie jest, takie jest i działa, może bez wodotrysków ale działa OK. Więcej mogą dopowiedzieć M4 i Bartez (też nieosiągalny od dawna).

DarkSlide97 24.08.2019 22:28

Cytat:

Wróciłem po dwóch latach żeby zobaczyć czy coś się zmieniło na lepsze i jestem w szoku... Mamy rok 2019 a forum wygląda jak na początki roku 2000.
To jest właśnie fajne, jedno z niewielu forów które ma taki retro-styl.
Poza tym jest czytelny bez zbędnych udziwnień. Na smartfonach rzeczywiście nie wygląda to super ale można wybaczyć :P


Cytat:

Klimatu? Większość wątków w dziale komputery czy offtopik traktujące o czymś konkretnym, to śmietnik. M.in. twoje.

Bo to nie jest DP, gdzie nawet w dziale "luźnym" wywalają tematy jak są bardziej dla śmiechu/na tematy niezwiązane z elektroniką.

Tutaj jest fajnie że każdy może założyć temat i pogadać nawet o głupotach.
Jakoś gdy prosiłem o pomoc na forum to zawsze ktoś się odezwał.



Cytat:

Popatrz na dobreprogramypeel. Kiedyś tam pisywałem blogi, bo widziałem w tym potencjał, jakąś starą gwardię ludzi z ambicjami, aspiracjami i wiedzą którą chcą się dzielić. Jak to teraz wygląda?. Wpisy anonimów błyszczących komentarzami nie popartymi jakąkolwiek wiedzą czy doświadczeniem, masa trolli, hejterów, pismaki tworzące pseudo-artykuły będące właściwie click-bajtami. Dzisiaj już nie znajdziesz tych samych ludzi z pasją bo liczą się wejścia, odsłony reklam i kliknięcia. Nie ważne że się kłócą, ważne że klikają a ktoś zarabia.

DP kiedyś było o wiele normalniejsze, teraz tak jak piszesz poziomem zaczynają przypominać obydwa shitweby :ysz:

Choć jednak poziom jakby trochę większy. Forumek za to mało co się tam zmienił choć nigdy nie było to moje ulubione miejsce. Za bardzo stawiali na legalność :szczerb:
Szkoda tylko że dużo nowych użytkowników to reklamowe boty. Ale co tam, ważne że ludzie nadal wchodzą i mogę się zażenować patrząc na moje stare posty :rotfl:

Prezesik 30.08.2019 00:53

Forum działa i ma się dobrze.
Ostatni (grzeniu) gasi światło.

Zetoxa 30.08.2019 02:58

Grzeniu nie zgasi, on nie wie gdzie jest kontakt :nie:

misiozol 07.10.2019 15:31

Na scianie :idea:

joujoujou 07.10.2019 15:58

Owszem.

Zetoxa 07.10.2019 16:12

To przykre :rotfl:

czechoj 09.10.2019 21:20

Cytat:

Napisany przez Zetoxa (Post 1427881)
To przykre :rotfl:

ale dlaczego :hmm:

grzeniu 09.10.2019 21:27

Pierniczą.

czechoj 01.11.2019 18:49

jak "poczaskani" :>

KaiQ 30.03.2022 22:29

Tak natrafiłem na ten cały wątek dzisiaj i przeczytałem go od deski do deski. Z jednej strony @Andy w paru kwestiach ma trochę racji co nie znaczy że od razu cała pozostała narracja nie jest słuszna. Na moje oko siłą tego forum prócz konkretnej wiedzy przede wszystkim o nagrywarkach i nośnikach są ludzie.


Czy dla świeżego narybku trzeba zmieniać wszystko?, myślę że nie. Tym bardziej ze względu na te nasze pogmatwane, a nierzadko sympatyczne relacje jest tu stara i prastara gwardia. Jednak jest to też część ludzi, która oprócz tego, że się zna osobiście, to pożegnała w sposób dosłowny kolegów i koleżanki z drugiej strony ekranu monitora na zawsze. Przy nie jednym nicku można by dzisiaj zawiesić czarną wstążkę, ale właśnie to też sprawia że mając świadomość że sami się starzejemy, to chcemy mieć coś co jest niezmienne, a że Internet jest już dość pokaźną sferą życia, to i tutaj potrzebna jest stabilność.

Już nawet ta stara zmarszczona żona wydaje się bliższa sercu niż taka co poza funkcją podgrzewania pościeli do niczego się nie nadaje, a tym bardziej nie nadaje na tych samych falach (taka metafora)
Fakt, Tapatalk mnie drażni, czasem spoglądam i przez niego, jednak dużo bardziej wolę normalnie kadrowanie strony... ze względu na to że jestem sentymentalny i lubię to co jest, to nie zmieniał bym za wiele. Pytanie co jest na dzień dzisiejszy możliwe do zmiany i rozbudowy?

TSSX 04.04.2022 22:54

Witajcie. Dawno mnie tu nie było.
Uważam ze to dobrze ze cdrinfo.pl nie podążyło droga innych portali (takich jak nasza klasa, allegro, elektroda, youtube czy nawet wirtualna polska) i nie zmieniło się na ich modłę.
Dzięki temu strona ma swój urok i charakter które są bezcenne, które tkwią w intuicyjności, nieobciążającego komputera interfejsu i czytelności layoutu strony.
Cdrinfo jest ponadto jedną ze stron z coraz mniejszej liczebnie grupy która nie jest nazwałbym to agresywna dla użytkownika końcowego. Nie drażni wyskakującymi popupami, jaskrawymi kolorami atakującymi oczy. Jest po prostu.... przyjazna.

Powiedzenie "nie zmieniaj czegoś co działa" chyba najlepiej to oddaje.
Wiele starych bywalców stanowiących niegdyś o uroku tego miejsca już co prawda stąd odeszło (mam na myśli logowało się dawno temu), ale nie dziwię się temu i myślę ze nie dlatego ze forum nie zmieniło layoutu. Zycie przemija, każdy ma różne historie życiowe które bywają czasem ważniejsze lub nieoczekiwane co sprawia ze nasze priorytety się zmieniają. Social media po 2010 roku na pewno przejęły znaczną grupę ludzi, na chwile obecną jednak stały się szambem.

Plus dla całej administracji forum i strony ze nie podążacie ze ściekiem głównego nurtu i trzymacie fason od wielu już lat. Wiele portali zrobiło dokładnie odwrotnie i już nie istnieje albo zanotowało duży spadek userów. Nie podążajcie tą drogą :) 100 wiernych userów jest wiecej wart niz milion bylejakich.
Pozdrawiam serdecznie

KaiQ 04.04.2022 23:06

Cytat:

Napisany przez TSSX (Post 1452256)
Witajcie. Dawno mnie tu nie było....

Wracaj częściej, tym bardziej że nie zapomniałeś o tym miejscu od 2006 roku :spoko:

grzeniu 04.04.2022 23:44

Dobrze napisał. A jeśli do tego ma rację, to może doczekamy się kolejnych takich powrotów?

- Deckard - 05.04.2022 08:14

Może nawet czarodziej nas odwiedzi :idea:

Arepo 05.04.2022 11:51

Podsumowując, forum szło i zmierza nadal w jak najbardziej dobrym kierunku :D

czechoj 08.04.2022 10:57

to może zlocik?

grzeniu 08.04.2022 12:40

Musisz zrobić przekierowanie.

TSSX 12.04.2022 15:04

Cytat:

Napisany przez grzeniu (Post 1452262)
Dobrze napisał. A jeśli do tego ma rację, to może doczekamy się kolejnych takich powrotów?

Byłoby miło :haha: obawiam się jednak ze przez te lata wylano już dziecko z kąpielą a internet/ludzie nie są juz takim miejscem jakim był 10-15 lat temu.
Oczywiście z wyjątkami...potwierdzającymi regułę ;)

Moze trzeba zrobic twardy reset? :uczen:

Agusia 23.05.2022 19:55

Ja tam się cieszę, że forum wygląda tak samo. Nie czuję się zagubiona po powrocie ;)

grzeniu 23.05.2022 20:25

Wykrakałem? :rotfl:

Zetoxa 23.05.2022 20:44

Cytat:

Napisany przez Agusia (Post 1453188)
Ja tam się cieszę, że forum wygląda tak samo. Nie czuję się zagubiona po powrocie ;)

Tak jest psze pani toast2

SEBAW 14.10.2022 19:41

Jest źle, nawet można rzec tragicznie. Ktoś, lub coś podszywa się pod moje posty. Który to cwaniaczek?

grzeniu 14.10.2022 20:06

Jak to?

Zetoxa 14.10.2022 20:39

Ale że włam na konto, no bez jaj k***a

grzeniu 14.10.2022 20:42

Wypił za mało albo za dużo, a wczoraj walił łychę. To by wszystko tłumaczyło :taktak:

superrrmario 14.10.2022 23:10

:fala::fala:

SEBAW 15.10.2022 07:05

Ha ha ha.
Grzeniosław, edytować już nie mogę. Zniszcz to, co stworzyłeś.
Widzę, że zjednoczenie plemników istnieje na tym forum.

ynsiwy 16.10.2022 07:15

Jak wygląda przyszłość strony i forum? Wiadomo, że tematyka w obecnych czasach jest dość nieaktualna, a płyt DVD czy blue ray używają kamerzyści od wesel.
Widać też to po aktualnościach na głównej stronie i ich datach.
Ktoś utrzymuje stronę i forum. Nie ma reklam, które przynosiły by jakiś dochód.
Sam często wracam, może nie pisze ale czytam i patrzę co u Was. To takie ostatnie stabilne miejsce internetu, tylko jak długo?

grzeniu 16.10.2022 09:17

Newsy pisał Nimal. Od czasu jak go nie ma z nami, jest wakat na tym stanowisku.
Może chciałbyś się tym zająć?|

Zetoxa 16.10.2022 09:49

Nimal :'(:'(:'(

ynsiwy 16.10.2022 18:01

Tak się zacząłem zastanawiać, choć wiem, że konkurencja jest duża, czy nie rozszerzyć informacji o nowinki technologiczne, karty graficzne, smartfony plus to co było dalej.
Ale wiem, że jest to bardzo wymagające zadanie. Ja ze względu na moją pracę nie jestem w stanie. Tak się po prostu nad tym zastanawiam.

SEBAW 16.10.2022 21:54

Tego już pełno jest, a na dodatek portale, serwisy oraz sklepy internetowe posiadają swoich jutuberów, którzy ich promują i testują dla nich sprzęty.

KaiQ 16.10.2022 22:41

za młodu to człowiek więcej czasu miał, a teraz żona, dzieci,...

Ja mam tak że przychodzi okres że częściej zaglądam, częściej się odezwę, ale też przychodzi czas, że nie mam kiedy patrzeć co na forum się dzieje przez kilka dni, lub zerknę ale już brak sił czy możliwości by napisać. No cóż... prasa drukowana (choćby z IT) dogorywa, i to nasze forum broni się jak może.
Każdy wraca co chwilę, ale to już nie to co było. Nowy narybek niewiele zmieni jeśli nie będą to ludzie, którzy się coś częściej odezwą i nie na zasadzie... szukałem wyniku 2 + 2, dostałem 4 i tyle mnie widziano. Trochę to smutne..

Myślę że aktualnie powinniśmy się trochę przebranżowić z CD/DVD na dyski SSD, odzysk danych i wszystko co w temacie. Nie umierać wraz z technologią płyt, ale ewoluować mając dumne korzenie...

https://i.gifer.com/78Mz.gif

...ja z mojego korzenia jestem dumny :D

SEBAW 16.10.2022 22:50

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1455570)
Myślę że aktualnie powinniśmy się trochę przebranżowić z CD/DVD na dyski SSD, odzysk danych i wszystko co w temacie. Nie umierać wraz z technologią płyt, ale ewoluować mając dumne korzenie...

Nawet dobry pomysł. Tylko, aby móc testować nadchodzące nowinki SSD musisz posiadasz stacjonarny komputer z portem M.2 PCIe NVMe 5.0 i za kilka miesięcy upgrade do wyższego modelu. Czy ktoś do dnia 16.10.2022r. ma taką płytę główną?

grzeniu 16.10.2022 23:00

Ilość załączników: 1
Ale o so chozi? Nie tylko płytki i nagrywanie. :czytaj:

KaiQ 16.10.2022 23:21

Cytat:

Napisany przez grzeniu (Post 1455574)
Ale o so chozi? Nie tylko płytki i nagrywanie. :czytaj:

Grzeniu... TAK... ale tu chodzi o to by z naszej strony nie był to tylko slogan na grafice. Owszem coś tam pada w tematach, ale to nie jest to samo co mamy w sekcji testowania płyt i nośników optycznych :nie:


(tutaj ukłony dla czary2mary, czy jadburner za niezłomną pracę przez te wszystkie lata i wszystkich innych wrzucających testy :spoko: toast2)

grzeniu 16.10.2022 23:31

Ano to już kwestia ludzi, którzy są lub ich nie ma. Na forum też są stosowne działy. Nic, tylko pisać.
Nawet newswritera żeby pisał cokolwiek o szeroko pojętym świecie cyfrowym nie można upolować. Jak przychodzi co do czego, to nikt nie ma czasu, co mnie akurat nie dziwi bo też mi go nie starcza. Takie życie.

czary2mary 17.10.2022 19:39

Dodałem news ....;)
https://www.cdrinfo.pl/news/pioneer-bdr-ad-xd08-67558/

Grzesiu1986 17.04.2023 10:45

Swoją droga aż miło się czyta. Łezką w oku się kręci bo to forum odkopałem po dosłownie kilku latach mojej nieobecności. Kiedyś modziłem nagrywarkę żeby szybciej latała a dzisiaj nawet nie mam w laptopie dziury na płytę ;P a forum dale żyje


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.