Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Kierunek w jakim idzie forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/kierunek-jakim-idzie-forum-97933/)

andy 17.08.2019 23:41

Kierunek w jakim idzie forum
 
Cześć,


Przez chyba dwa lata sobie zrobiłem przerwę od tego forum i kiedy wróciłem, to doznałem szoku...nic się nie zmieniło.
Forum wygląda dalej tak samo, wypowiadają się praktycznie te same osoby od wielu lat i ich liczba maleje.
Są osoby, które piszą tylko posty aby coś napisać i temat wygląda tak, że 90% postów to posty śmieci nie związane z danym tematem.


Czy są prowadzone jakieś prace ku temu aby forum nie umarło, czy tylko jest podtrzymywane przy życiu?


Co jest przyczyną tego? Brak pieniędzy? Brak ludzi do zarządzania serwisem? Brak wizji rozwoju?



Pytam serio, bo łezka na oku się robi patrząc jak forum się stacza.

superrrmario 18.08.2019 07:47

Każdy potrzebujący zawsze dostaje wsparcia technicznego. A to, że oprócz tego sobie pożartujemy, nie jest chyba złe.

joujoujou 18.08.2019 08:49

Porzuciłeś forum na lata i teraz narzekasz? Interesujące. :>

czechoj 18.08.2019 11:32

Cytat:

Napisany przez superrrmario (Post 1425993)
Każdy potrzebujący zawsze dostaje wsparcia technicznego. A to, że oprócz tego sobie pożartujemy, nie jest chyba złe.

...no :>

andy 18.08.2019 11:36

Wylogowałem się bo już miałem dość. Przez lata były zgłaszane prośby o to czy tamto i albo było zero reakcji, albo padały jakieś durne odpowiedzi. Dodatkowo 80% takiego tematu to posty z nim nie związane - przykład https://forum.cdrinfo.pl/f10/emoji-97538.


O ile śmieszkowanie jest zrozumiałe w dziale off, to w tym chyba już nie. Przecież jak ktoś coś nie ma ciekawego do napisania, to powinien milczeć.


Wróciłem po dwóch latach żeby zobaczyć czy coś się zmieniło na lepsze i jestem w szoku... Mamy rok 2019 a forum wygląda jak na początki roku 2000.

Rozumiem, że vB może poszedł nową drogą i nie do końca może pasować, ale przecież są inne skrypty forum chociażby https://invisioncommunity.com.


Dzisiaj sporo ludzi korzysta z internetu mobilnie na smartfonach a forum dalej wygląda dziadosko w ten sposób... O protezach typu TakTalk czy jak się to tam nazywało nie wspominaj, bo to tylko proteza.




No i wracając do mego pytania. Czym to jest spowodowane?

Patrix 18.08.2019 13:05

Nie marudź :]
Patrix obecny.

- Deckard - 18.08.2019 14:02

Temat płyt i nagrywarek ma się dobrze ,raczej wszystko aktualne co jest dostępne u nas na rynku i alledrogo.

Nawet dział muzeum to już spora biblioteka danych :)

suchyjastrzab 18.08.2019 19:22

Nie oglądasz TV.
W kraju jest lepiej, nawet słyszałem, że będzie jeszcze lepiej.
Nie należy szukać jakichś dziur w całym, rządowe forum ułatwi życie wszystkim.
To już nie komuna:) Musisz poszukać własnego lub zapłacić za odwiedzających takich jakich lubisz.
Forum, jako forma dzielenia się doświadczeniami, wróci albo i nie.

andy 19.08.2019 13:38

Czyli nic się raczej nie zmieni co? Niby poważny temat a tu połowa to śmieszki. No nic szkoda.

joujoujou 19.08.2019 13:44

Może sam zacznij? Tutoriale, poradniki, informatory czy inne tam? :idea:

Podnieś merytoryczny poziom na wyżyny dotąd nieosiągalne. :taktak:

andy 19.08.2019 14:23

@jou to nie kwestia poradników, tylko kwestia m.in. rzeczy które opisałem w pierwszym poście i później.

Poza jednym użytkownikiem, który dał mi plusika jestem jedynym jaki chyba ma z tym problem..
No nic szkoda. Oby tego forum nie spotkał los innego polskiego forum traktującego o nagrywaniu.

joujoujou 19.08.2019 15:09

Piszesz o wyglądzie, malejącej liczbie użytkowników i postach nie na temat. Mam cytować czy sobie przescrollujesz? :)

Niejednokrotnie już była mowa o tym że wygląd jest kwestią wysoce subiektywną i w tym względzie consensus nie jest możliwy. A co do malejącej liczby użytkowników - nie ilość się liczy, lecz jakość. Działy techniczne pod względem merytorycznym stoją na bardzo wysokim poziomie, a w pozostałych nie ma potrzeby trzymania towarzystwa za twarz.

mgit 19.08.2019 18:35

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1425998)
Wylogowałem się bo już miałem dość. Przez lata były zgłaszane prośby o to czy tamto i albo było zero reakcji, albo padały jakieś durne odpowiedzi. Dodatkowo 80% takiego tematu to posty z nim nie związane - przykład https://forum.cdrinfo.pl/f10/emoji-97538.


O ile śmieszkowanie jest zrozumiałe w dziale off, to w tym chyba już nie. Przecież jak ktoś coś nie ma ciekawego do napisania, to powinien milczeć.


Wróciłem po dwóch latach żeby zobaczyć czy coś się zmieniło na lepsze i jestem w szoku... Mamy rok 2019 a forum wygląda jak na początki roku 2000.

Rozumiem, że vB może poszedł nową drogą i nie do końca może pasować, ale przecież są inne skrypty forum chociażby https://invisioncommunity.com.


Dzisiaj sporo ludzi korzysta z internetu mobilnie na smartfonach a forum dalej wygląda dziadosko w ten sposób... O protezach typu TakTalk czy jak się to tam nazywało nie wspominaj, bo to tylko proteza.




No i wracając do mego pytania. Czym to jest spowodowane?

A nie zauważyłeś, że czasy się zmieniły. Ludzie nie szukają już informacji na forach dyskusyjnych. Wszystko przeszło na grupy facebooka itd. oraz inne media społecznościowe. Na tym forum zostali ci co oczekiwali klimatu tu panującego. A nie rozwoju skryptu czy wyglądu. Po co inwestować w nowy silnik nie tylko nakłady pracy, ale i pieniądze... które dostosują forum do obecnych standardów? Skoro nie zwiększy to liczby użytkowników. Nie przyniesie wymiernego zysku. Chcesz nowoczesności? Jest Twitter / Facebook / Instagram i cała masa innych mediów społecznościowych.

Forum ma swój styl retro - i niech tak lepiej zostanie :szczerb:

andy 19.08.2019 23:31

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1426027)
A nie zauważyłeś, że czasy się zmieniły. Ludzie nie szukają już informacji na forach dyskusyjnych.

Mam inne odczucia. Jakoś inne fora sobie radzą całkiem dobrze, nie wszystkie ale spora część z których korzystam.


Cytat:

Na tym forum zostali ci co oczekiwali klimatu tu panującego.
Klimatu? Większość wątków w dziale komputery czy offtopik traktujące o czymś konkretnym, to śmietnik. M.in. twoje.

Ten jest również tego przykładem.


Cytat:

Po co inwestować w nowy silnik nie tylko nakłady pracy, ale i pieniądze... które dostosują forum do obecnych standardów? Skoro nie zwiększy to liczby użytkowników.
Wiesz to bo robiłeś badania? Wygłaszasz tezy nie poparte niczym. Ot bo ty tak myślisz.


Na silnik można było zrobić zrzutkę. Sam mógłbym rzucić 50 albo 100zł na to. No ale trzeba chęci zmian.


Cytat:

Chcesz nowoczesności? Jest Twitter / Facebook / Instagram i cała masa innych mediów społecznościowych.
Ciekawe bo na innych forach to mogę mieć. Nowoczesność, normalna obsługa mobilna bez żadnych taptalków czy innych syfów.
Niestety długoletnie zaniedbania zrobiły swoje.

Cytat:

Forum ma swój styl retro - i niech tak lepiej zostanie :szczerb:
Przez garstkę ludzi, którzy nie chcą zmian forum wygląda i działa jak wygląda.



Akurat jesteś tutaj świetnym przykładem. Większość twoich postów to jakiś bełkot, bzdury albo pisanie nie na temat aby sobie podbić licznik.(o ile to kogoś w ogóle interesuje)




Szkoda.

joujoujou 20.08.2019 12:58

Zrzutkę na silnik? Co silnik zmieni?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.