Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Emulacja PS1 (https://forum.cdrinfo.pl/f106/emulacja-ps1-97944/)

KaiQ 28.08.2019 20:13

Emulacja PS1
 
A ja Wam powiem co zrobię. Mam kilka sztuk PS2, do tego 3 sztuki Network Adaptora. Kilka dysków po 80GB na IDE, które idealnie pasują do tego zestawu. Niech no znajdę konkretne oprogramowanie dla FreeMCBoota po którym mi to obsłuży gry z PS1 w obrazach ISO, i będę miał to samo jeśli nie lepiej bo z normalnymi padami. :taktak:
Nie wiem tylko czy będę mógł zapisywać savy.

misiozol 29.08.2019 13:25

Ha panie to jest dobre rozwiazanie , a nawet da sie zrobic zeby byly karty wirtualne wiec nie trzeba karty pamieci do psx.

Jolek 29.08.2019 15:16

Tak średnio bym powiedział jeżeli chodzi o emulacje gier z PS1 na PS2.
Szczególnie jeżeli chodzi o obrazy gier.

Nigdy dla gier z PS1 jak innych rzeczy z CD nie polecałbym ISO.
BIN+CUE jest to optymalne rozwiązanie.

Dla obrazów gier z PS1 na PS2 są następujące rozwiązania:

KaiQ 29.08.2019 20:47

To ja czegoś tu nie rozumiem. PS2 jak się domyślam miał wlutowane układy w MOBO odpowiadające za uruchamianie gier z PS1, ale działa to dobrze tylko z oryginalnymi płytami. Jeśli chcemy uruchomić to z obrazu ( ISO jest dla mnie skrótem standardu i przynajmniej jednego pliku) to już trzeba oprogramowanie/emulator i zaczynają się schody, tak?
To w końcu da się czy się nie da zrobić to przyzwoicie, czy już lepiej stary laptop i pady pod USB, a do tego PCSX?

szczuru 29.08.2019 21:20

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1426459)
To ja czegoś tu nie rozumiem. PS2 jak się domyślam miał wlutowane układy w MOBO odpowiadające za uruchamianie gier z PS1, ale działa to dobrze tylko z oryginalnymi płytami. Jeśli chcemy uruchomić to z obrazu ( ISO jest dla mnie skrótem standardu i przynajmniej jednego pliku) to już trzeba oprogramowanie/emulator i zaczynają się schody, tak?
To w końcu da się czy się nie da zrobić to przyzwoicie, czy już lepiej stary laptop i pady pod USB, a do tego PCSX?

Tak i tak :P

PS2 emuluje bezproblemowo PSX-a tylko z płyty. Z obrazu - musisz kombinować i efekt będzie różny. Laptop lub jakikolwiek android box (np MiBox) poradzi sobie z tym o niebo lepiej.

KaiQ 30.08.2019 16:59

Cytat:

Napisany przez szczuru (Post 1426460)
Tak i tak :P

PS2 emuluje bezproblemowo PSX-a tylko z płyty. Z obrazu - musisz kombinować i efekt będzie różny. Laptop lub jakikolwiek android box (np MiBox) poradzi sobie z tym o niebo lepiej.

Smutna to wiadomość. Nie mam czasu a tym bardziej warunków sie tym bawić. A może i uda mi się przetestować. Na PS3 mam emulator ale jak mu jakis obraz nie podszedł to byla zwiecha i odzyskiwanie systemu. Stwierdziłem że szkoda zachodu w tym układzie. :ysz:

Iskander 30.08.2019 17:27

Jeżeli grasz w grę z regionu PAL, to istnieje prawdopodobieństwo, że jest ona zabezpieczona Libcryptem i stąd te zwiechy konsoli. Musisz użyć cracka, bo chyba żaden menedżer nie wspiera obrazów z danymi subkanałowymi.


Grałem w kilka gier z PS1 na PS3 i nie miałem żadnych problemów. Na pewno lepsza opcja, niż emulatory na PS2.

misiozol 30.08.2019 20:28

O to to , do ps2 uzywamy ps2 , a do psx/ps3 uzywamy ps3 ;)

Jolek 31.08.2019 12:04

To może inaczej, z gier o jakich ja pamiętam, że są niegrywalne z POPStarterem to:
  • Ace Combat 3: Electrosphere - Brak tekstur, szczególnie ziemi\podłoża
  • Carmageddon - Niski FPS*, licznie glitche graficzne
  • Doom - Bardzo niski FPS*
  • Driver - glitche graficzne, Po wyborze Take a ride lub chase mode gra się zawiesza
  • Duke Nukem: Total Meltdown - Gra wymaga trybu 7, który niestety psuje oświetlenie
  • Gran Turismo 2 - samochody bez tekstur
  • Hexen - Bardzo niski FPS*
  • Oddworld - Liczne problemy z teksturami
  • Parasite eve - BSOD po końcowych napisach
  • Rayman 2 - Awaria na drugim poziomie
  • Resident Evil 3 - Przypadkowe losowe zwiechy
  • Sensible soccer - Bardzo niski FPS* podczas gry na stadionie
  • Tomb Raider 3 lub wyższy - Gra wymaga trybu 7, który niestety psuje oświetlenie
  • Tekken 3 - Problemy z płynnością
  • THPS 1+2 - Liczne problemy z teksturami
  • X-Com - Bardzo niski FPS*
  • Warcraft II: The Dark Saga - Awaria w głównym menu
* - FPS - frames per second

KaiQ 31.08.2019 12:11

Cytat:

Napisany przez Jolek (Post 1426536)
To może inaczej, z gier o jakich ja pamiętam, że są niegrywalne z POPStarterem to:
  • Ace Combat 3: Electrosphere - Brak tekstur, szczególnie ziemi\podłoża
  • Carmageddon - Niski FPS*, licznie glitche graficzne
  • Doom - Bardzo niski FPS*
  • Tomb Raider 3 lub wyższy - Gra wymaga trybu 7, który niestety psuje oświetlenie
  • Tekken 3 - Problemy z płynnością itd...
* - FPS - frames per second

Mówiąc krótko. ... czyli przede wszystkim co lepsze tytuły. Pewnie wypale znow na CD i zostane przy szaraku. Jednak szkoda mi lasera i te czasy dostępu :(
Te płyty też wieczne nie są i po roku konsola nie reaguje na większość.

Jolek 31.08.2019 12:33

Więc masz jeszcze dwa\trzy wyjścia...
  1. Jak nie masz mocno porysowanych oryginalnych gier, to grasz z płyt.

  2. Jak masz porysowane oryginalne gry to jest jeszcze PSXLauncher:
    https://www.psx-place.com/resources/...vegito_93.689/.
    Wymaga założenia blokady na czujniki klapy i "żonglowania" płytami.
    Kompatybilny od SCPH-500XX wzwyż.

  3. Modchip.

misiozol 31.08.2019 14:04

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1426538)
Mówiąc krótko. ... czyli przede wszystkim co lepsze tytuły. Pewnie wypale znow na CD i zostane przy szaraku. Jednak szkoda mi lasera i te czasy dostępu :(
Te płyty też wieczne nie są i po roku konsola nie reaguje na większość.

Czytales co napisalem ?

KaiQ 31.08.2019 14:27

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1426545)
Czytales co napisalem ?

Mistrzu, jak najbardziej. Szkoda mi jednak miejsca na dysku PS3 bo mam zaledwie 160GB. Jeszcze analizuj***232; możliwości, za i przeciw.

misiozol 01.09.2019 11:35

Wiekszy dysk :> ?

Meanthord 03.09.2019 23:54

Po co kombinować jak koń pod górę, PS Classic i mamy piękną i bezproblemową emulację PSX-a + kilkunastu innych platform (za cenę 100 zł).

KaiQ 04.09.2019 20:17

Cytat:

Napisany przez Meanthord (Post 1426649)
Po co kombinować jak koń pod górę, PS Classic i mamy piękną i bezproblemową emulację PSX-a + kilkunastu innych platform (za cenę 100 zł).

no dobrze... a jak z pełnymi padami, i faktycznie dobrym uruchamianiem gier bez zwiechy? Niby najlepszym pod kątem odtwarzania tak gier jak i akcesoriów z zastępczych nośników daje adapter PSIO. Cena tego ustrojstwa mocno zniechęca. Myślę że pozostaje tutaj laptop z HDMI i pod telewizor z padem na USB. Dodatkowo zapisy są w dowolnym momęcie a i grafika lepsza (choć nie bez mankamentów w postaci glitchy) sporadycznie :taktak:

misiozol 05.09.2019 06:46

A ja wam powiem tak, ja nie pamietam kiedy uruchomilem ostatnio gre z psx, z ps2 to jakis rok temu, z ps3/x360 jakies kilka miesiecy temu, gier mi nie brak ale jak sobie pomysle ze mam wracac do tych kwadratowych pixeli to mi sie odechciewa jedyne na czym moge jeszcze zdzierzyc psx to na psp/vita i tam to wyglada jeszcze sensownie ale jak mam to rozciagnac na 60 calach w salonie to :rzygi:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.