Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Emulacja PS1 (https://forum.cdrinfo.pl/f106/emulacja-ps1-97944/)

KaiQ 28.08.2019 20:13

Emulacja PS1
 
A ja Wam powiem co zrobię. Mam kilka sztuk PS2, do tego 3 sztuki Network Adaptora. Kilka dysków po 80GB na IDE, które idealnie pasują do tego zestawu. Niech no znajdę konkretne oprogramowanie dla FreeMCBoota po którym mi to obsłuży gry z PS1 w obrazach ISO, i będę miał to samo jeśli nie lepiej bo z normalnymi padami. :taktak:
Nie wiem tylko czy będę mógł zapisywać savy.

misiozol 29.08.2019 13:25

Ha panie to jest dobre rozwiazanie , a nawet da sie zrobic zeby byly karty wirtualne wiec nie trzeba karty pamieci do psx.

Jolek 29.08.2019 15:16

Tak średnio bym powiedział jeżeli chodzi o emulacje gier z PS1 na PS2.
Szczególnie jeżeli chodzi o obrazy gier.

Nigdy dla gier z PS1 jak innych rzeczy z CD nie polecałbym ISO.
BIN+CUE jest to optymalne rozwiązanie.

Dla obrazów gier z PS1 na PS2 są następujące rozwiązania:

KaiQ 29.08.2019 20:47

To ja czegoś tu nie rozumiem. PS2 jak się domyślam miał wlutowane układy w MOBO odpowiadające za uruchamianie gier z PS1, ale działa to dobrze tylko z oryginalnymi płytami. Jeśli chcemy uruchomić to z obrazu ( ISO jest dla mnie skrótem standardu i przynajmniej jednego pliku) to już trzeba oprogramowanie/emulator i zaczynają się schody, tak?
To w końcu da się czy się nie da zrobić to przyzwoicie, czy już lepiej stary laptop i pady pod USB, a do tego PCSX?

szczuru 29.08.2019 21:20

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1426459)
To ja czegoś tu nie rozumiem. PS2 jak się domyślam miał wlutowane układy w MOBO odpowiadające za uruchamianie gier z PS1, ale działa to dobrze tylko z oryginalnymi płytami. Jeśli chcemy uruchomić to z obrazu ( ISO jest dla mnie skrótem standardu i przynajmniej jednego pliku) to już trzeba oprogramowanie/emulator i zaczynają się schody, tak?
To w końcu da się czy się nie da zrobić to przyzwoicie, czy już lepiej stary laptop i pady pod USB, a do tego PCSX?

Tak i tak :P

PS2 emuluje bezproblemowo PSX-a tylko z płyty. Z obrazu - musisz kombinować i efekt będzie różny. Laptop lub jakikolwiek android box (np MiBox) poradzi sobie z tym o niebo lepiej.

KaiQ 30.08.2019 16:59

Cytat:

Napisany przez szczuru (Post 1426460)
Tak i tak :P

PS2 emuluje bezproblemowo PSX-a tylko z płyty. Z obrazu - musisz kombinować i efekt będzie różny. Laptop lub jakikolwiek android box (np MiBox) poradzi sobie z tym o niebo lepiej.

Smutna to wiadomość. Nie mam czasu a tym bardziej warunków sie tym bawić. A może i uda mi się przetestować. Na PS3 mam emulator ale jak mu jakis obraz nie podszedł to byla zwiecha i odzyskiwanie systemu. Stwierdziłem że szkoda zachodu w tym układzie. :ysz:

Iskander 30.08.2019 17:27

Jeżeli grasz w grę z regionu PAL, to istnieje prawdopodobieństwo, że jest ona zabezpieczona Libcryptem i stąd te zwiechy konsoli. Musisz użyć cracka, bo chyba żaden menedżer nie wspiera obrazów z danymi subkanałowymi.


Grałem w kilka gier z PS1 na PS3 i nie miałem żadnych problemów. Na pewno lepsza opcja, niż emulatory na PS2.

misiozol 30.08.2019 20:28

O to to , do ps2 uzywamy ps2 , a do psx/ps3 uzywamy ps3 ;)

Jolek 31.08.2019 12:04

To może inaczej, z gier o jakich ja pamiętam, że są niegrywalne z POPStarterem to:
  • Ace Combat 3: Electrosphere - Brak tekstur, szczególnie ziemi\podłoża
  • Carmageddon - Niski FPS*, licznie glitche graficzne
  • Doom - Bardzo niski FPS*
  • Driver - glitche graficzne, Po wyborze Take a ride lub chase mode gra się zawiesza
  • Duke Nukem: Total Meltdown - Gra wymaga trybu 7, który niestety psuje oświetlenie
  • Gran Turismo 2 - samochody bez tekstur
  • Hexen - Bardzo niski FPS*
  • Oddworld - Liczne problemy z teksturami
  • Parasite eve - BSOD po końcowych napisach
  • Rayman 2 - Awaria na drugim poziomie
  • Resident Evil 3 - Przypadkowe losowe zwiechy
  • Sensible soccer - Bardzo niski FPS* podczas gry na stadionie
  • Tomb Raider 3 lub wyższy - Gra wymaga trybu 7, który niestety psuje oświetlenie
  • Tekken 3 - Problemy z płynnością
  • THPS 1+2 - Liczne problemy z teksturami
  • X-Com - Bardzo niski FPS*
  • Warcraft II: The Dark Saga - Awaria w głównym menu
* - FPS - frames per second

KaiQ 31.08.2019 12:11

Cytat:

Napisany przez Jolek (Post 1426536)
To może inaczej, z gier o jakich ja pamiętam, że są niegrywalne z POPStarterem to:
  • Ace Combat 3: Electrosphere - Brak tekstur, szczególnie ziemi\podłoża
  • Carmageddon - Niski FPS*, licznie glitche graficzne
  • Doom - Bardzo niski FPS*
  • Tomb Raider 3 lub wyższy - Gra wymaga trybu 7, który niestety psuje oświetlenie
  • Tekken 3 - Problemy z płynnością itd...
* - FPS - frames per second

Mówiąc krótko. ... czyli przede wszystkim co lepsze tytuły. Pewnie wypale znow na CD i zostane przy szaraku. Jednak szkoda mi lasera i te czasy dostępu :(
Te płyty też wieczne nie są i po roku konsola nie reaguje na większość.

Jolek 31.08.2019 12:33

Więc masz jeszcze dwa\trzy wyjścia...
  1. Jak nie masz mocno porysowanych oryginalnych gier, to grasz z płyt.

  2. Jak masz porysowane oryginalne gry to jest jeszcze PSXLauncher:
    https://www.psx-place.com/resources/...vegito_93.689/.
    Wymaga założenia blokady na czujniki klapy i "żonglowania" płytami.
    Kompatybilny od SCPH-500XX wzwyż.

  3. Modchip.

misiozol 31.08.2019 14:04

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1426538)
Mówiąc krótko. ... czyli przede wszystkim co lepsze tytuły. Pewnie wypale znow na CD i zostane przy szaraku. Jednak szkoda mi lasera i te czasy dostępu :(
Te płyty też wieczne nie są i po roku konsola nie reaguje na większość.

Czytales co napisalem ?

KaiQ 31.08.2019 14:27

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1426545)
Czytales co napisalem ?

Mistrzu, jak najbardziej. Szkoda mi jednak miejsca na dysku PS3 bo mam zaledwie 160GB. Jeszcze analizuj***232; możliwości, za i przeciw.

misiozol 01.09.2019 11:35

Wiekszy dysk :> ?

Meanthord 03.09.2019 23:54

Po co kombinować jak koń pod górę, PS Classic i mamy piękną i bezproblemową emulację PSX-a + kilkunastu innych platform (za cenę 100 zł).


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.