Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Google prywatność - kilka pytań (https://forum.cdrinfo.pl/f113/google-prywatnosc-kilka-pytan-97945/)

andrzejj9 03.09.2019 17:11

Google prywatność - kilka pytań
 
Kilka pytań pod wpływem tego, co znalazłem, przeglądając ustawienia google na telefonie - przy okazji jego oddawania do serwisu. Siadłem dzisiaj na trochę dłużej, żeby to dokładnie przejrzeć.

I tak - nie wymienię tu nawet małej części rzeczy, które tam zapisuje, ale - są to między innymi:

- lista wszystkich miejsc, w których się było (łącznie z tym ile razy) - i to nie tych, gdzie używało się nawigacji (te też są), ale te, gdzie po prostu się było. Mając komórkę ze sobą

- lista wszystkich wyszukiwań w internecie

- lista wszystkich zakupów na Allegro.. (prawdopodobnie odczytując dane z maila - bo są informacje na temat numeru zamówienia, ceny, nazwy przedmiotu itp.)

- wszystkie zdjęcia z telefonu - łącznie z tymi już dawno usuniętymi - kilka lat wstecz

- dokładna lista korespondencji, co z kim kiedy

- wśród tego, co mogą zbierać, jest także dźwięk (łącznie z tym, kiedy telefon jest offline) - kilkukrotnie już mi się zdarzyło, że godzinę po rozmwie z kimś na jakiś temat, nagle magicznie pojawiała mi się tego reklama (i nie, nie szukałem tego na internecie). Już wiem, czemu

- wszystkie używane na komórce aplikacje

- wszystkie kiedykolwiek ściągnięte na komórkę aplikacje

- wszystkie wpisywane zadania, spotkania z kalendarz itp.

- wiele, wiele, WIELE więcej..


Spędziłem dzisiaj trochę czasu wyłączając praktycznie na wszystko zgody. Czy to wystarczy i coś zmieni - nie wiem.

To, czego nie mogę znaleźć, to możliwość skasowania wszystkich zdjęć z synchronizacji i wyłączenie tej synchronizacji. Wie może ktoś, jak można to zrobić?

No i chętnie wyłączyłbym też tę historię zakupów, ale pewnie do czytania moich maili google prawa nie odda...



Nie mogę się jednak pozbyć wrażenia, że to wierzchołek góry lodowej. Chętnie więc zgłebiłbym temat. Bo naprawdę nie widzi mi się, że wchodzę w jakieś tam ustawienia i widzę, co wpisywałem do wyszukiwarki 2 lata temu... Chciałbym poznać, na co musimy się zgodzić korzystając z google, a może być opcjonalne i co można wyłączyć. Bo to, co widziałem, jest przerażające...

misiozol 03.09.2019 18:24

Jedyne co to zmieni to nastawienie w twojej glowie ze wszystko powylaczales :D , gugiel od zawsze sledzi chcesz sie pozbyc tego badziewia zainstaluj custom rom/root i wywal wszystko z gugiela telefonie , uzwierz mi sa alternatywy do playstora , ja mam wszystko wykastrowane z telefonu . gugiel to zuo witamy w swiecie oswieconych ;)

joujoujou 03.09.2019 22:51

Poza smartfonami też istnieje życie, naprawdę. :)

misiozol 04.09.2019 08:53

Ooo no wlasnie pomijajac smartfony to zuo sie szezy na PC w formie guwnianego chroma to jest dopierio sh!t , pomijam tu innych wielkich graczy jak M$ czy japko sa na rowni z wujkiem zuo ale przynajmniej nie sa tak bezczelni i na taka skale :D

grzeniu 04.09.2019 12:01

A ja właśnie, będąc chwilowo zmuszonym, przełożyłem SIMa do Nokii 6310i. Nie uwierzycie, ale poczułem nagły, silny, rześki, powiew prywatności. Coś niesamowitego, po tygodniu zacznę się zastanawiać gdzie jest ładowarka! :D
W zasadzie tylko operator - ze swoich przekaźników - zna przybliżone miejsce pobytu mojego telefonu. Poza tym nic. NIC! NIIIICCCCC!!! :jupi:


Jak ktoś chce korzystać z wygód XXI wieku, to niech zapomni o jakiejkolwiek prywatności. Niech się cieszy, że jeszcze póki co, nie pokazują go na żywo na rynku na telebimie :sciana: k***a

KaiQ 04.09.2019 20:07

Ilość załączników: 1
Załącznik 142133

andrzejj9 09.09.2019 12:42

Dodam - bo najwyraźniej ma to znaczenie. Ja praktycznie żadnych z tych rzeczy (pomiając zdjęcia i aplikacje na androida) nie robię na komórce - wszystko jest z poziomu komputera. Dodatkowo - ja nie używam Chrome'a.

Teksty 'zapomnij o prywatności' - choć wiele w nich prawdy - mnie tutaj nie przekonują. Ja chciałbym się dokładnie dowiedzieć, jak to działa, przed czym można, a przed czym nie, się uchronić. I jak do tego podejść.

misiozol 09.09.2019 14:31

Napisalem ci jak podejsc , co wiecej oczekujesz :hmm:

joujoujou 09.09.2019 14:53

Też nie używam chrome'a. Dodam - bo najwyraźniej to ma znaczenie - żadnych z tych rzeczy (pomijając zdjęcia na WINDOWS PHONE) nie robię na komórce. I nic z tego o czym wspomniałeś na żadnym guglu nie mam. :P

Także tu widzisz przed czym można się uchronić i jak do tego podejść.

andrzejj9 09.09.2019 14:58

Napisałeś mi o roocie na telefonie, którego mało używam i o wywaleniu Chroma, którego nie używam w ogóle. Więc.. :)

andrzejj9 09.09.2019 14:59

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1426832)
Też nie używam chrome'a. Dodam - bo najwyraźniej to ma znaczenie - żadnych z tych rzeczy (pomijając zdjęcia na WINDOWS PHONE) nie robię na komórce. I nic z tego o czym wspomniałeś na żadnym guglu nie mam. :P

Także tu widzisz przed czym można się uchronić i jak do tego podejść.

Jesteś pewien, że nie masz, czy do tej pory nie zajrzałeś? Bo ja byłem pewny, że nic takiego nie mam, bo jestem przecież bardzo ostrożny jeśli chodzi o prywatnosć w internecie...

joujoujou 09.09.2019 16:09

Gdzie mam zajrzeć? :pytanie:

andrzejj9 09.09.2019 19:08

Ustawienia -> Ogólne -> Google -> Konto Google

I tutaj można poprzeglądać (jest tego sporo), ale w szczególności ustawienia prywatności.

Jak wejdziesz też w ściągnięcie kopii wszystkich swoich danych z google, to zobaczyć, co tam trzyma (przerażające - nawet jeśli części z tych rzeczy się nie używa).

joujoujou 09.09.2019 22:52

Nie mam czegoś takiego jak konto google. :]

grzeniu 09.09.2019 23:55

Otóż to!


Andrzej - ty już guglowi dałeś na tacy wszystko o sobie. Trzeba było to wiedzieć zawczasu. Cokolwiek teraz zrobisz, nie ma znaczenia. Twój problem jest akademicki. Nieużywanie chroma nie ma znaczenia, jeśli używasz systemu od gugla. To tylko jedna z dróg dojenia danych.
W hamerykanckich filmach zmieniają tożsamość. :|


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.