Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Przygotowywanie PS2 (https://forum.cdrinfo.pl/f106/przygotowywanie-ps2-97995/)

KaiQ 29.10.2019 22:59

Przygotowywanie PS2
 
Może w tym tygodniu przysiądę w koncu. Remont i zorganizowanie zacisznego kąta na wykonczeniu. Najpierw sprawdze dysk jak sie miewa, a na którego bede chciał wrzucić obrazy (300 GB IDE pod NA) a wtedy przyjdzie czas na OPL.
Czym i jak najlepiej sformatować HDD? A nastepnie czym wgrac obrazy? Jakieś aktualizacje/osiągnięcia w tej materii?

loki7777 29.10.2019 23:02

Ja tym PS2 HD Handiness 0.75 zrobilem obraz i wrzucilem na dysk sata.

Jolek 30.10.2019 16:31

Ewentualnie...

Formatujesz w wLe:
https://forum.cdrinfo.pl/f106/ps2-wl...ml#post1416710.
MISC -> Hdd manager -> R1 -> Format HDD,

Gry wgrywasz poprzez ETH lub z płyt(y) za pomocą HDLGameInstaller:
https://forum.cdrinfo.pl/f106/ps2-hd...ml#post1414630.

misiozol 30.10.2019 19:51

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1428751)
Może w tym tygodniu przysiądę w koncu. Remont i zorganizowanie zacisznego kąta na wykonczeniu. Najpierw sprawdze dysk jak sie miewa, a na którego bede chciał wrzucić obrazy (300 GB IDE pod NA) a wtedy przyjdzie czas na OPL.
Czym i jak najlepiej sformatować HDD? A nastepnie czym wgrac obrazy? Jakieś aktualizacje/osiągnięcia w tej materii?


Nie znecaj sie nad soba jak masz PC z ide to podlacz pod PC wlacz winhiip i wrzucaj nim a najlepiej wgraj zhakowany obraz z browserem 2.0 i wszystkim wgranym i odpalasz wszystko z dysku wtedy fmbc jest ci zbedny , a jak nie masz to wrzuc obrazy po ftp co prawda bedzie to wolniej ale bezobslugowo bo zrobisz kolejke w np filezilla i zostawiasz to i sie mieli .

KaiQ 31.10.2019 22:54

To PC z IDE będzie najlepszym rozwiązaniem, tak mi się przynajmniej wydaje. Ja obrazy oryginałów już kiedyś zrobiłem, a nie chciał bym tego mielić ponownie. Leży to na dysku 3,5 który do takiego PC najwygodniej będzie podpiąć.

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1428779)
a najlepiej wgraj zhakowany obraz z browserem 2.0 i wszystkim wgranym i odpalasz wszystko z dysku wtedy fmbc jest ci zbedny

Tego zhakowania nie rozumiem... i jaki Browser 2.0 masz na myśli? Bo raczej nie będę się chciał bawić w sieciowe wgrywanie.

Ostatnie pytanie... jakim cudem FMCB może być zbędny ba karcie? Można semego OPLa zainstalować do startu domyślnie z konsolą? (tego nie wałkowałem)

misiozol 01.11.2019 09:07

Widzisz jakos sie ludziska zatrzymalu w latach 2000 , jest zhakowany browser 2.0 na ps2 fat, po prostu wgrywasz obraz dysku HDD na fizyczny HDD i ciszysz sie zyciem , jest na nim odrazu OPL i jest odpalany z hdd konsoli zadne pier/doly typu fmcb nie sa ci potrzebne, oczywiscie potrzebujesz nacisnac guzik na kontrolerze zeby uruchomic opl ale na tym sie konczy . Wszystko jest na dysku HDD a karta slozy do zapisow save gier , po prostu takie proste . A no i najlepsza i najszybsza metoda to obrazy iso+winhiip warunek to potrzebny PC z portem IDE , lub olac to i kupic u chinczyka za 10euro dedykowany adapter do NA od oryginala $ony i cieszyszyc sie zlaczem sata i olac te dyski na IDE ;)

A youkai of love 01.11.2019 13:14

@misiozol, ten obraz dysku ma zabugowany OSD v2.0, jak będzie chciał FHDB to konsola będzie wieszać.

misiozol 01.11.2019 14:36

Pomysl logicznie po co jemu FHDB jak ma wszystko na HDD ? pomijam fakt ze byly co najmniej 4 wersje tego obrazu zalezy jaki masz ;)

Jolek 01.11.2019 16:31

Mniej więcej tak wygląda HDD-OSD also known as Browser v2.00:
https://www.youtube.com/watch?v=P1123PmnV3U.

Pewnie chodzi ci o ten obraz z $ONY Utility Discs: Compilation 4 (SUDC4).

FHDB też jest na HDD, FMCB jest na karcie pamięci.

BTW Jak to jest z wgrywaniem np OPL,
bo już nie pamiętam (to już było tak dawno temu) dla Browser 2.0?
Ktoś coś tam aktualizował, czy nadal są paczki z OPL 0.9.1 lub 0.9.3?
Można to było jakoś aktualizować po swojemu?

A youkai of love 01.11.2019 17:03

Z tego co pamiętam to potrzeba po prostu podmienić KELFa z OPLem z zachowaniem nazwy, nie wiem, w stosunku do HDD-OSD v2.0 przegrywa po całości z FHDB, ma jeden jedyny plus, nie gryzie się nawet z najgorszymi modchipami.


Tak, mam na myśli SONY Utility Discs: Compilation 4 (SUDC4), wersja ze zdjętymi zabezpieczeniami regionalnymi (z wyjątkiem DVD-Playera), jedyna wersja, która nie gryzie się z FHDB, sam krHACKen mi napisał, że te wersje spreparowane jako obraz posektorowy to psu o budę i żaden taki nie będzie współpracować z FHDB.

KaiQ 01.11.2019 22:31

Kurcze... to ja widzę że mam bardzo małą wiedzę w tej kwestii. Ja zatrzymałem się na tym że na karcie pamięci miałem FMCB (gdzie na 3 karty każda pracuje inaczej i każda wczytuje się z inną skutecznością - mam na myśli że jedna startuje z FMCB niemal za każdym strzałem, druga 7/10 a trzecia trochę gorzej.

Jeśli mam to ogarnąć to proszę o rady co faktycznie zrobić i w jakiej kolejności. Póki co mam dysk 300GB na IDE i na nim będę chciał zamontować obrazy. Jeśli szybciej i lepiej będzie to pracować z dysku to jak się za to zabrać. Jeśli FMCB lepszy na karcie pamięci to w tę stronę pójdę. Ogólnie zależy mi na stabilności, bo grywam sporadycznie. Nie chcę sytuacji że uruchomię PS2 po miesiącu lub więcej a tam połowa rzeczy się nie wczyta, albo wcale.

misiozol 02.11.2019 13:04

Ja uwazam ze najprosciej i zero kombinacji , pobranie obrazu HDD>wgranie go przy pomocy winhiip>nastepnie wgranie iso przy pomocy winhiip>istalacja HDD do ps2 i koniec , zawsze dziala nic nie musisz aktualizowac kombinowac z kartami przegrywac itd. to jest najbardziej user friendly , natomiast panowie powyzej beda twierdzic ze lepeiej z karty nie wiem dlaczego znajac jakosc obecnych kart a jak sie zesra to nic nie uruchomisz gdzie majac dobry dysk prawdopodobienstwo jest zerowe , przy okazji wez zainwestuj 35zl i kup dedykowana przelotke z ide na sata i olej te dyski na IDE bo to historia

Jolek 02.11.2019 17:41

Klinka mi...
FMCB: Free Memory Card Boot.

Czyli wszystkie podstawowe pliki po instalacji lądują na karcie pamięci.

FHDB: Free Harddisk Drive Boot.

Czyli wszystkie podstawowe pliki po instalacji lądują na dysku twardym.
Skoro nic nie jest kopiowane na kartę pamięci to można ją w pełni wykorzystać e.g. na zapisy gier.
Nawet można wyjąć kartę pamięci a i tak ten exploit się uruchomi.

misiozol 02.11.2019 18:45

Klinka ???

KaiQ 02.11.2019 18:59

Hej Panowie, a o co chodzi z tym "pobranie obrazu HDD" bo jak się domyślam to nie jest mowa o obrazach gier, a o partycji tak?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.