Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Gmail, opcja "Używaj programu Gmail do wysyłania poczty z innych adresów e-mai" (https://forum.cdrinfo.pl/f113/gmail-opcja-uzywaj-programu-gmail-wysylania-poczty-innych-adresow-e-mai-98061/)

Patrix 03.01.2020 21:02

Gmail, opcja "Używaj programu Gmail do wysyłania poczty z innych adresów e-mai"
 
Ilość załączników: 1
Cześć ekipa :)

Mam problem z gmailem, przestało działać - nie wiem kiedy (ten przez przeglądarkę) :)
W konfiguracji konta gmail mam skonfigurowaną sekcję
"Używaj programu Gmail do wysyłania poczty z innych adresów e-mai"
Mam tam wpięte stare konto z onetu.

Wysyłając maila z gmaila "jako to konto z onetu" mail teoretycznie wysyła się, ale nie dociera do adresata. Sprawdzałem spam itp. Po prostu nie ma, w studnię :)

Konfiguracja taka:
Serwer SMTP: smtp.poczta.onet.pl
Typ zabezpieczeń: SSL
Port: domyślny lub 465


Mam inne stare konto jeszcze wpięte z o2 i ten działa.
Ma ktoś może oneta w gmailu, może onet coś brzydko poblokował?

Załącznik 149003

misiozol 04.01.2020 10:49

Odbiorca ma jakis program do odbioru poczy czy przez przegladarke ?

grzeniu 04.01.2020 12:33

To może, ale nie musi, być problem po stronie odbiorcy. Jeśli wysyłałeś na onet, choć na interii chyba też to jest, może i na innych, to mogło wylądować w którymś i ich 'inteligentnych folderów' (taki podzielony spam) i programy pocztowe tego nie widzą i nie ściągają. Trzeba wejść w ustawienia konta na www i powyłączać to. Tak lubią ginąć np. płatności przesyłane na email.

Patrix 04.01.2020 13:13

Sprawdzałem, pusto :) Mam tym samym sposobem wpięte skrzynki onet i o2
onet nie działa, o2 działa -trwa to tylko chwilkę :)

Wczoraj wysłane maile z interfejsu gmail via onet do dzisiaj nie doszły...

misiozol 04.01.2020 14:57

onet ma czeso gesto u mnie blad hasla i to calkowicie z dupy wyciagniety bo haslo jest dobrze i wszystko jest git za ktoryms razem, uzywam outlooka i takie wianki dzieja sie tylko z onetem ;)

Patrix 04.01.2020 15:36

Przed chwilą usunąłem konfigurację i skonfigurowałem to od nowa. Potwierdziłem kod do autoryzacji (cyt), kod poprawny, konfiguracja utworzona, test z wysyłką maila, i maila nie ma :)

Cytat:

Otrzymaliśmy od Ciebie żądanie dodania adresu XXX do Twojegokonta Gmail.
Kod potwierdzenia: XXX
Zanim będzie możliwe wysyłanie poczty z adresu XXX zapośrednictwem konta Gmail (XXX),kliknij link poniżej w celu potwierdzenia żądania:
Chyba się skończy na jakimś supporcie z onetu..

misiozol 04.01.2020 16:57

Na normalnym klijencie pocztowym lol2 , powodzenia z onetem :P

Patrix 04.01.2020 18:05

Właśnie też się sam demotywuję przed kontaktem z nimi. a) skrzynka darmowa b) pewnie nie pomogą.

grzeniu 04.01.2020 18:54

A bezpośrednio z onetu wychodzi i dochodzi? Mam u nich konto z 20 lat i chodzi bez problemów - kiedyś dawno na OE, teraz na thunderbirdzie. Chodziło i na POP3 i chodzi na IMAP.
Zapytać suport onetu możesz, czy pomogą nie wiem....pewnie zależy na kogo trafisz. Sam nie miałem nigdy takiej potrzeby.

Patrix 04.01.2020 19:00

Pewnie na kliencie pocztowym na kompie by działało bez problemu.
Skrzynka webmail onetu działa.

misiozol 04.01.2020 19:33

Wlasnie na klijencie na PC nie chce za bardzo dzialac :P

Reetou 05.01.2020 01:42

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1431320)
Wlasnie na klijencie na PC nie chce za bardzo dzialac :P

Potwierdzam.

Nie, że w ogóle nie działa, ale 2 razy na 10 dziennie thundirbird przy pobieraniu po odpaleniu poczty wywala info, że jest jakiś problem z uwierzytelnianiem. Wymuszenie ręczne pobierania i już ściąga bez problemu. Taki efekt obserwuję od ca. miesiąca.

siwymariusz 05.01.2020 10:07

Mi na starym onecie @poczta.onet.pl nawet zablokowali konto, twierdząc że rozsyłam spam ( gdzie to ja dostaje non stop spam).
Ale z the bat odbiera i wysyła chociaż miałem podobne problemy właśnie z hasłami, które były na pewno poprawne.
Znowu na @onet.pl nie mam żadnych problemów i brak spamu.

misiozol 05.01.2020 10:07

O wlasnie to co u Reetou tylko u mnie zdecydowanie czesciej to bywa powiedzial bym 8 na 10 sie zesra i dupa , co za badziew ta poczta .

Patrix 05.01.2020 17:18

No to słabo. Wystosuję pytanie do nich (onet) we wtorek...
Dam znać.
Dzięki.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.