Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Dwa monitory, jeden system a na każdym obraz innego użytkownika. Czy się da? (https://forum.cdrinfo.pl/f113/dwa-monitory-jeden-system-kazdym-obraz-innego-uzytkownika-czy-sie-da-98157/)

Marucins 05.04.2020 16:21

Dwa monitory, jeden system a na każdym obraz innego użytkownika. Czy się da?
 
Hej

Czy jest możliwość aby na komputerze, do którego podłączone są dwa monitory wyświetlić na każdym z nich obraz innego użytkownika systemu?

Nie chodzi o płynne sterowanie (coś jak w wirtualnej maszynie z przechwytywaniem kursora), ale wystarczy nawet pasywne wyświetlanie obrazu pierwszego zalogowanego usera.

Czy się da i jaki soft to umożliwi?

misiozol 05.04.2020 18:11

z tego co mi wiadomo windows nie zezwala na 2 aktywne jednoczesne sesje ;)

joujoujou 05.04.2020 19:13

//mod: przeprowadzka do właściwego działu.

mgit 05.04.2020 19:15

Nie prawda, można odpalić dwa systemy na jednej maszynie. Na kanale YT Ziemniak był nawet film o tym. Fakt wymaga to dużej mocy obliczeniowej (z tego co pamiętam, był do tego wykorzystywany Ryzen Threadripper ), ale się da. Owszem, nie jest to na jednym systemie, ale wykonalne.

misiozol 05.04.2020 19:26

uzytkownik systemu to nie inny system :P

Marucins 06.04.2020 09:05

Dzięki za rady, ale chcę zamknąć się na tym co mam.
Moja kobietka ma odcięty dostęp do niemal wszystkich zasobów, działanie prewencyjne aby coś nie spierdzielić. Gdy coś robię, czasami fajnie mieć podgląd jak wygląda dana sytuacja na drugim monitorze gdy w międzyczasie ona coś tam dłubie...

Hmmm, może coś z remote access?

misiozol 06.04.2020 09:09

Idziesz w dobra strone jedyne co wymyslisz to druga maszyna nawet stick z win10 i zarzadzanie przez siec ;)

Reetou 06.04.2020 12:21

Cytat:

Napisany przez Marucins (Post 1435061)
Gdy coś robię, czasami fajnie mieć podgląd jak wygląda dana sytuacja na drugim monitorze gdy w międzyczasie ona coś tam dłubie...

Coś się przejaśnia i chyba niepotrzebnie skomplikowałeś temat...

Chcesz na drugim monitorze podpiętym do swego kompa podglądać co kobita robi na swoim, osobnym kompie? Jeśli tak, to TeamViewer...

misiozol 06.04.2020 12:25

Ale po co team vewer i uzywac zewnetrznych serewerow i sie dzielic niepotrzebnie danymi , zwykly remote desktop wystarczy a na upartego sa jeszcze latwiejsze metody zarzadzania.

- Deckard - 06.04.2020 14:37

Cytat:

Napisany przez Reetou (Post 1435066)
Jeśli tak, to TeamViewer...

Może AnyDesk ,nie muli , prosty

joujoujou 06.04.2020 15:41

Teamviewer da się ustawić żeby działał po LANie. :fiu:

misiozol 06.04.2020 16:35

teamviewer ma jedna zasadnicza wade laczy sie z serewerami producenta i nie wiadmo co tam zostawia (niby nic ale kto to wie) skoro jak za duzo uzywasz to dostajesz magiczny mail ze uzywasz go w celach biznesowych i masz wyskoczyc z kasiorki i blokuja konto :P , wiec remote desktop windowsowy i jest :spoko:

joujoujou 06.04.2020 16:46

To wiadomo. Ale właśnie TV ustawiony po LANie działa wyłącznie po LANie. Odłącz się od netu na chwilę i sprawdź, jeśli masz ochotę. :)

Remote Desktop też da radę, oczywiście.

misiozol 06.04.2020 17:43

wiesz to chodzi o fakt taki ze sie laczy z zewnetrznym serwerem i wysyla "statystyki" (podobno, bo tak naprawde to nie wiadomo) czego remote desktop nie robi bo jest polaczenie bezposrednie w domowej sieci ;) i nie laczy sie z niczym na zewnatrz . Wiec jesli idzie o mnie to teamviewer to kolejny program niby nie szpiegujacy ale twoje dane leca w swiat .

Reetou 06.04.2020 21:05

Tak, tak. Jak zwykle o wyższości świąt wielkiej nocy nad świętami bożego narodzenia... :P


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.