Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Windows 10 - problemy po instalacji (https://forum.cdrinfo.pl/f113/windows-10-problemy-po-instalacji-98165/)

DarkSlide97 17.04.2020 12:50

Windows 10 - problemy po instalacji
 
Ten system to jest jakiś żart?
Bratu przyszły części więc złożyłem mu komputer i zainstalowałem Windows 10 (niestety Ryzeny nie banglają na 7). Po instalacji system zainstalowałem sterowniki od chipsetu oraz karty graficznej. Następnie DirectX, Net Framework, Visual C++ i Alcohol 120% żeby jakieś gierki zainstalować.
Pierwsza gra (Hearts Of Iron 4) nie chce nawet uruchomić instalacji, krzyczy że brakuje MSVCP140.dll. Z tego co się dowiedziałem, chodzi o Visual C++ 2015. To ściągam te bilblioteki, chcę instalować a Windows mówi że już są zainstalowane :sciana:O co tu biega? Druga gra (Victoria 2) jest portable, więc odpalam bezpośrednio plik .exe i znowu krzyczy że nie ma Visual C++
To już druga instalacja tego systemu, za pierwszym razem jak zainstalowałem antywirusa to system zaczął sypać BSOD przy starcie :ysz:
Nadmienię że gry wymienione wyżej na Windows 7 działały bez żadnego problemu. W życiu nie miałem takich problemów przy instalacji systemu, co to w ogóle ma być? Może ktoś mnie nakierować na czym polega problem?
Komputer to Ryzen 5 2600, 8GB DDR4, GTX250, WD 500GB, Chieftec 550W

PS: jakby ktoś się zdziwił - karta graficzna jest do wymiany, będzie kupowane co innego

grzeniu 17.04.2020 13:27

Co ci tu doradzić? Sciągnąłęś wszystko z winupdate? Próbowałeś tryb zgodności?
Patrzyłeś na support producenta mobo, może coś tam jeszcze trzeba pościągać? Alcohol też potrafi krwi napsuć, jak jest lewy.
A w ogóle zawsze mówiłem, że gry to zło :D

DarkSlide97 17.04.2020 13:39

Tryb zgodności próbowałem, nie działa.
WU spróbuję. Alcohol jest na trialu, bez cracka więc wątpię że to z jego winy.

misiozol 17.04.2020 14:32

Ilość załączników: 1
Zabrales sie nieco od dupy strony , odinstaluj wszystkie c+ i zacznij od najnizszej potem idziesz do gory odrebnie x86 i x64 od 2005<2016, nastepnie wszystkie frameworki instalujesz , jak masz jakikolwiek czysciciel bo nie lubisz szpiegowania i cos pokasowales w systemie to instaluj od razu od nowa caly system bo bedzie szybciej .Link do pelnej paczki 2006-2020 c+ instalujesz i masz z glowy , a no i olej alkohol lepiej jakies poweriso czy ultraiso doinstalowac na w10 .

Załącznik 155892

DarkSlide97 17.04.2020 15:23

Dzięki wielkie za tą paczkę, działa :spoko: Odinstalowałem wcześnejsze wersje i zaaplikowałem wszystko z paczki, chodzi ;)

siwymariusz 17.04.2020 15:46

Przyda się paczka. thx misiozol

misiozol 17.04.2020 15:58

Sie ciesze :spoko:

KaiQ 17.04.2020 16:01

Windows 10 to zuuuooo....

DarkSlide97 17.04.2020 16:02

Cytat:

jak masz jakikolwiek czysciciel bo nie lubisz szpiegowania
Nie bawię się w jakieś programy, wszedłem w usługi i zatrzymałem Windows Update i telemetrię oraz ustawiłęm je na wyłączone (przy okazji wywaliłem parę innych usług), dodatkowo zainstalowałem firewalla i dodałem do listy blokowanych kilkanaście adresów M$ które gdzieś znalazłem. Tak dla pewności powyłączałem też wszystkie zgody w zakładce "Prywatność" (sic!) w Panelu Sterowania. Dodatkowo wywaliłem śmieciowate programy od M$.
Jeszcze tylko Classic Shell i dopiero teraz da się tego jakoś używać :]
Na szczęście u mnie nadal Windows 7 :taktak:

misiozol 17.04.2020 16:09

Problemem moglo byc te kilkanascie adresow i usluga update/instalator M$ , nie potrzebnie cudujesz bo da sie dodac skroty z rejestru do urachamiania i wylaczania poszczegolnych uslug ;)

misiozol 17.04.2020 16:12

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1435357)
Windows 10 to zuuuooo....


Moze i zuo, :czytaj: ma dx12 i inaczej sie nie da w nowych grach :nie:

DarkSlide97 17.04.2020 16:23

Ja już tak mam że po instalacji lubię popatrzeć do listy usług i co niepotrzebne --> wycinam w cholerę. Akurat firewall i WU nie miało znaczenia, bo po zainstalowaniu aktualizacji problem był nadal.
Teraz przynajmniej nie lecą dane do Microsyfu. Choć pewnie i tak znajdzie się coś o czym zapomniałem. Nie przeboleję faktu że kiedyś miałbym tego używać. Nawet za darmo bym nie chciał systemu który ma domyślnie włączone szpiegowanie i różny syf i po instalacji trzeba ogarniać to przez dobrą godzinę :ysz: M$ niech się buja, nie chcę wiedzieć na jaki następny pomysł wpadną, może pakiet Windows z chipem pod skórę w prezencie? :-\
Tak czy inaczej nie będę z tego korzystał :nie:

misiozol 17.04.2020 16:52

Eee tam nie przesadzaj , temat nie dawno mielony skleroza ? Jeszcze ten nieszczesny M$ to jest chyba najbardziej sensowny bo sie oficjanie przyznaje i nie kryje z tym i mozna wylaczyc , gdzie pozostali giganci maja to w doopie i albo sie godzisz albo nie pouzywasz ich sledzacego niby otwartego sh!t-u ;)

DarkSlide97 17.04.2020 17:33

Niestety Google też zapisuje masę rzeczy, m. in. dlatego nigdy nie będę miał konta bankowego w telefonie. Pisałem już, trzeba mieć osobny telefon do ważnych rozmów, koniecznie klawiszowy i najlepiej bez 3G/internetu.
Do tego karta zarejestrowana na nie wiadomo kogo i mamy namiastkę prywatności :]

grzeniu 17.04.2020 18:50

Wydaje ci się, ale to już ci pisaliśmy :czytaj:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.