Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napêdy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   P³yta Audio-CD Problem (https://forum.cdrinfo.pl/f2/plyta-audio-cd-problem-98185/)

matkos92 08.05.2020 09:38

P³yta Audio-CD Problem
 
Witam, nagrywa³em pliki .flac programem Burrrn, CDBurnerXP jako Audio-CD na zwyk³e p³ytki CD-R Sony, niestety w radiu w samochodzie wyskakuje mi ERROR, zwyk³e kupne p³ytki normalnie mi dzia³aj±. Nagrywam nagrywark± LiteON eBAU108 USB z prêdko¶ci± 8x. Jakie¶ pomys³y co mo¿e byæ powodem? Trzeba jako¶ pliki .flac przerabiaæ przed wypaleniem?

misiozol 08.05.2020 11:05

testowales nero ? lub widowsowy media player ? testowales inne plyty ? testowales inne predkosci nagrania ? plyta jest widziana w pc jako audo cd ?

Arepo 08.05.2020 14:34

Tak na szybko:
- musi byæ wybrany format CD-Audio w programie (nie np.:dane)
- sesja musi zostaæ zamkniêta
- nale¿y wybraæ system plików ISO 9660 (czêstym b³êdem jest wybieranie UDF)
- p³ytê najlepiej nagrywaæ z najmniejsz± dostêpn± prêdko¶ci± dostêpn± dla urz±dzenia, obecnie jest to zazwyczaj x16
- bezpieczniej przed zapisem rêcznie przerobiæ FLAC na WAV, aby mieæ pewno¶æ ¿e dekompresor, z którego korzysta program dzia³a poprawnie

P³ytki CD Sony z nowej produkcji bardzo s³abo wspó³pracuj± z wra¿liwymi odtwarzaczami. Starsze Supermasy z Japonii czy Taiwanu z indeksem x48 by³y o wiele bardziej tolerowane w odtwarzaczach ni¿ nowsze z innych krajów i z indeksem x52.

Sprawd¼ czy wszystko dobrze ustawiasz, przetestuj na innym odtwarzaczu lub w komputerze czy ca³o¶æ dzia³a, zmieñ p³yty je¶li nadal bêd± problemy.

matkos92 08.05.2020 17:45

Jakim programem przekonwertuje flac na wav bez utraty jako¶ci?

Arepo 08.05.2020 18:28

mo¿esz to zrobiæ w foobar2000

klikasz prawym przyciskiem na zaznaczone utwory
z menu "Convert" i "..." (trzy kropeczki)
klikasz na "Output format" i wybierasz WAV

nie ma mowy o utracie jako¶ci, oba formaty s± bezstratne, tylko FLAC jest skompresowany wiêc trzeba go tylko rozpakowaæ

matkos92 08.05.2020 20:33

Nie mam pomys³u. Przerobi³em foobarem2000 z flac na wav,
zmieni³em p³ytki na esperanza,
nagra³em windows media player - nie odtwarza,
nagra³em burrrn'em - nie odtwarza,
nagra³em nero 2020 - format audio cd, dao/96, prêdko¶æ 8x, wy³±czone cd-text, w³±czone smart burn - nie odtwarza.
Na komputerze p³ytki dzia³aj± - odtwarza muzykê, na p³ycie widniêja pliki Track 1, 2, ...

Co¶ przed konwertowaniem plików z .flac na .wav trzeba zrobiæ? Tylko p³ytki l±duj± w koszu :D

misiozol 08.05.2020 20:36

Trzeba bylo przeczytac mojego posta to bys wiedzial co robic zamast palic bez sensu, bylo pytanie czy: PC widzi plyte jako audio CD ? jesli tak to wierza/sprzet odtwarzajacy do bani/slaby laser, lub za szybko nagrywasz i szukaj innego palinika w takim ukladzie bo musi dzialac ;)

Arepo 08.05.2020 20:50

Pewnie odtwarzacz nie dzia³a z p³ytami Sony które masz. S± spore problemy na starszym sprzêcie z tymi no¶nikami. Zmieñ p³yty.

matkos92 08.05.2020 21:12

Zmieni³em na Esperanza. ¯eby nagraæ flac/wav trzeba mieæ plik cue? Jeszcze spróbuje EAC'em.

joujoujou 08.05.2020 21:24

Trafi³e¶ na wybredny lub zu¿yty odtwarzacz. Ca³kiem niewykluczone ¿e wydasz maj±tek na ró¿ne p³yty i stracisz pó³ ¿ycia na kombinowanie z nagrywarkami/prêdko¶ciami i nic nie uzyskasz.

//mod: przeprowadzka do w³a¶ciwego dzia³u.

grzeniu 08.05.2020 21:36

Na takie potyczki powiniene¶ u¿yæ RW, a nie paliæ i wyrzucaæ p³ytki. Jest pewna szansa, ¿e twój odtwarzacz ich nie zobaczy, choæ kto wie.
Pewnie - jak to zazwyczaj bywa - skoñczy siê na wybrednym odtwarzaczu, którego nie wymienisz godz±c siê z tymi problemami.


Edit: Jakby¶ mia³ do tego .cue to by¶ toto zamontowa³ w daemonie i zrobi³ kopiê w locie np. w nero. Pro¶ciej ju¿ siê nie da.

Arepo 08.05.2020 21:45

albo odtwarzacz potrzebuje CD do Audio ;)

ma³o prawdopodobne, choæ kto wie ...

grzeniu 08.05.2020 21:54

A wiesz, ¿e to mo¿liwe? Mo¿e jest taki m±dry, je¶li nie zwyczajnie s³aby laser w nim.

joujoujou 08.05.2020 22:42

W±tpiê ¿eby CDR-audio co¶ zmieni³y, poza zawarto¶ci± portfela za³o¿yciela tematu. Zreszt± AFAIR ten bit by³ potrzebny niektórym stacjonarnym nagrywarkom, nie czytnikom raczej.

Arepo 08.05.2020 23:33

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1435992)
W±tpiê ¿eby CDR-audio co¶ zmieni³y, poza zawarto¶ci± portfela za³o¿yciela tematu. Zreszt± AFAIR ten bit by³ potrzebny niektórym stacjonarnym nagrywarkom, nie czytnikom raczej.

Tak masz racjê, co¶ mi siê pomiesza³o z booktype w DVD :haha:

grzeniu 08.05.2020 23:46

Tu nie chodzi o ten bit, ale o lepsze odbicie promienia lasera czytnika od warstwy nagrywanej. To mo¿e mieæ znaczenie przy s³abym laserze odtwarzacza. Te p³ytki by³y (czy nadal s±?) na cyjaninie. Tak czy siak jak nie spróbuje, to siê nie przekona.

Arepo 09.05.2020 00:05

Wiêkszo¶æ obecnie produkowanych p³yt do audio nie jest na cyjaninie (tylko ftalocyjaninie) i nie ró¿ni siê niczym od zwyk³ych tanich p³yt CD-R. Ju¿ szybciej znajdzie siê cyjaninê w klasycznych p³ytach CD-R, jak choæby JVC czy Verbatim z Japonii.

Nawiasem mówi±c, czy s± gdzie¶ dostêpne testy wspó³czynnika odbicia ¶wiat³a porównuj±ce te dwa barwniki ?

czary2mary 09.05.2020 06:29

Problem mo¿e te¿ byæ trochê inny - czê¶æ tanich i starszych chipsetów stosowanych w sprzêcie odtwarzaj±cym nie widzi p³yt nagranych na nowszych modelach LiteOn i dok³adnie wyskakuje error na wy¶wietlaczu. Sam mam w pracy mini wie¿ê Grundig która tak ma. Nie ma w takim przypadku zupe³nie znaczenia no¶nik .
P³yty nagrane na innych nagrywarkach dzia³aj± w tym Grundig a natomiast p³yty nagrane w Liteon dzia³aj± na wszystkich innych sprzêtach jakie mam tylko nie na tym sprzêcie Gruding .
Gdzie¶ jest tu podobny temat -kto¶ ju¿ mia³ taki te¿ problem .
Wiêc sprawd¼ zapis na innej jakiej¶ nagrywarce tylko nie LiteOn z dat± produkcji 2007 w górê..

matkos92 09.05.2020 09:09

Pliki przerobione z .flac na .wav 16bit foobar2000, nagrywa³em CDBurnerXP z prêdko¶ci± 4x, p³ytki Verbatim CD-R Audio. ¦miga, a¿ mi³o! Dziêki wielkie za pomoc!

grzeniu 09.05.2020 09:10

Masz jaki¶ pomys³, czym mog± siê ró¿niæ p³ytki nagrane takim litkiem od takich samych z innej nagrywarki, ¿e robi± ró¿nicê Grundigowi a innym odtwarzaczom nie? S³abszy wypa³ i laser z chipsetem w Grundigu siê poddaje? A mo¿e to tylko pojedynczy przypadkowy problem w tym konkretnym egzemplarzu i nie ma co z tego robiæ jakiej¶ zasady?

misiozol 09.05.2020 09:13

Ja stawiam ze to 4x zalatwilo robote ;)

grzeniu 09.05.2020 09:18

Raczej p³ytki chyba, przecie¿ zaczyna³ x8, wiêc tu ró¿nica niewielka. Teraz tylko trzymaæ siê kombinacji która dzia³a. Zreszt± mo¿e wypaliæ to samo x8 i siê przekonamy, ryzyko jednej p³ytki i koszt s± znikome dla celów naukowo-badawczych :D

misiozol 09.05.2020 10:54

Temat wielokrotnie mielony w dziale konsolowym, 8x :nie: dziala , nagrane 2-4x dziala znakomicie :taktak: . Pisza ze nie ma znaczenia, ale testy potwierdzaja ze to jest to :taktak:

matkos92 09.05.2020 11:56

Wydaje mi siê, ¿e p³ytki. Sony i Esperanza te¿ spalilem 4x, testowa³em ró¿ne prêdko¶ci w obu przypadkach, od 4x do 16x. Pomog³a dopiero wymiana p³ytki na Verbatimy, pierwszy Verbatim od razu odpali³ :)

czary2mary 10.05.2020 06:05

Cytat:

Napisany przez grzeniu (Post 1436008)
Masz jaki¶ pomys³, czym mog± siê ró¿niæ p³ytki nagrane takim litkiem od takich samych z innej nagrywarki, ¿e robi± ró¿nicê Grundigowi a innym odtwarzaczom nie? S³abszy wypa³ i laser z chipsetem w Grundigu siê poddaje? A mo¿e to tylko pojedynczy przypadkowy problem w tym konkretnym egzemplarzu i nie ma co z tego robiæ jakiej¶ zasady?

P³yty s± rozpoznawane tylko nie poprawnie - wydaje mi siê ¿e to kwestia lead-in , p³yty s± przez d³u¿szy czas wczytywane i pokazuje siê error .
Takie same problemy spotka³em na kilku jeszcze starszych sprzêtach nawet drogich odtwarzaczach stacjonarnych ...ale regu³± jest ¿e maj± tylko wsparcie do formatu tylko Audio CD.

Arepo 10.05.2020 14:27

Ja od wielu lat nagrywam na Lite-On'ach, ostatnie kilka lat na ihbs 112 i 212 i nie zauwa¿y³em czego¶ podobnego, a testujê p³yty przewa¿nie na kilkunastu odtwarzaczach.

Bardzo irytuje mnie jednak, gdy kupujê p³yty tej samej marki, z tym samym MID i na tym samym podk³adzie, które ró¿ni tylko kraj produkcji i jedna partia dzia³a a inna nie. Tak jest choæby z Sony Supermas, gdzie sztuki z Japonii i Indii dzia³aj± idealnie, a inne ju¿ nie. Co ciekawe, te które nie dzia³aj± wypadaj± w testach jako¶ci na komputerze nawet lepiej ni¿ dzia³aj±ce.

W zasadzie ciê¿ko kupiæ teraz p³yty z pewno¶ci±, ¿e bêd± prawid³owo dzia³aæ w starszym i wybrednym sprzêcie. Zawsze to loteria, chyba ¿e zainwestujemy w co¶ bardzo drogiego, za 4z³ wzwy¿. To jednak nieco zbyt wiele jak dla mnie za p³ytê cd-r.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.