Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Płyta Audio-CD Problem (https://forum.cdrinfo.pl/f2/plyta-audio-cd-problem-98185/)

matkos92 08.05.2020 10:38

Płyta Audio-CD Problem
 
Witam, nagrywałem pliki .flac programem Burrrn, CDBurnerXP jako Audio-CD na zwykłe płytki CD-R Sony, niestety w radiu w samochodzie wyskakuje mi ERROR, zwykłe kupne płytki normalnie mi działają. Nagrywam nagrywarką LiteON eBAU108 USB z prędkością 8x. Jakieś pomysły co może być powodem? Trzeba jakoś pliki .flac przerabiać przed wypaleniem?

misiozol 08.05.2020 12:05

testowales nero ? lub widowsowy media player ? testowales inne plyty ? testowales inne predkosci nagrania ? plyta jest widziana w pc jako audo cd ?

Arepo 08.05.2020 15:34

Tak na szybko:
- musi być wybrany format CD-Audio w programie (nie np.:dane)
- sesja musi zostać zamknięta
- należy wybrać system plików ISO 9660 (częstym błędem jest wybieranie UDF)
- płytę najlepiej nagrywać z najmniejszą dostępną prędkością dostępną dla urządzenia, obecnie jest to zazwyczaj x16
- bezpieczniej przed zapisem ręcznie przerobić FLAC na WAV, aby mieć pewność że dekompresor, z którego korzysta program działa poprawnie

Płytki CD Sony z nowej produkcji bardzo słabo współpracują z wrażliwymi odtwarzaczami. Starsze Supermasy z Japonii czy Taiwanu z indeksem x48 były o wiele bardziej tolerowane w odtwarzaczach niż nowsze z innych krajów i z indeksem x52.

Sprawdź czy wszystko dobrze ustawiasz, przetestuj na innym odtwarzaczu lub w komputerze czy całość działa, zmień płyty jeśli nadal będą problemy.

matkos92 08.05.2020 18:45

Jakim programem przekonwertuje flac na wav bez utraty jakości?

Arepo 08.05.2020 19:28

możesz to zrobić w foobar2000

klikasz prawym przyciskiem na zaznaczone utwory
z menu "Convert" i "..." (trzy kropeczki)
klikasz na "Output format" i wybierasz WAV

nie ma mowy o utracie jakości, oba formaty są bezstratne, tylko FLAC jest skompresowany więc trzeba go tylko rozpakować

matkos92 08.05.2020 21:33

Nie mam pomysłu. Przerobiłem foobarem2000 z flac na wav,
zmieniłem płytki na esperanza,
nagrałem windows media player - nie odtwarza,
nagrałem burrrn'em - nie odtwarza,
nagrałem nero 2020 - format audio cd, dao/96, prędkość 8x, wyłączone cd-text, włączone smart burn - nie odtwarza.
Na komputerze płytki działają - odtwarza muzykę, na płycie widnięja pliki Track 1, 2, ...

Coś przed konwertowaniem plików z .flac na .wav trzeba zrobić? Tylko płytki lądują w koszu :D

misiozol 08.05.2020 21:36

Trzeba bylo przeczytac mojego posta to bys wiedzial co robic zamast palic bez sensu, bylo pytanie czy: PC widzi plyte jako audio CD ? jesli tak to wierza/sprzet odtwarzajacy do bani/slaby laser, lub za szybko nagrywasz i szukaj innego palinika w takim ukladzie bo musi dzialac ;)

Arepo 08.05.2020 21:50

Pewnie odtwarzacz nie działa z płytami Sony które masz. Są spore problemy na starszym sprzęcie z tymi nośnikami. Zmień płyty.

matkos92 08.05.2020 22:12

Zmieniłem na Esperanza. Żeby nagrać flac/wav trzeba mieć plik cue? Jeszcze spróbuje EAC'em.

joujoujou 08.05.2020 22:24

Trafiłeś na wybredny lub zużyty odtwarzacz. Całkiem niewykluczone że wydasz majątek na różne płyty i stracisz pół życia na kombinowanie z nagrywarkami/prędkościami i nic nie uzyskasz.

//mod: przeprowadzka do właściwego działu.

grzeniu 08.05.2020 22:36

Na takie potyczki powinieneś użyć RW, a nie palić i wyrzucać płytki. Jest pewna szansa, że twój odtwarzacz ich nie zobaczy, choć kto wie.
Pewnie - jak to zazwyczaj bywa - skończy się na wybrednym odtwarzaczu, którego nie wymienisz godząc się z tymi problemami.


Edit: Jakbyś miał do tego .cue to byś toto zamontował w daemonie i zrobił kopię w locie np. w nero. Prościej już się nie da.

Arepo 08.05.2020 22:45

albo odtwarzacz potrzebuje CD do Audio ;)

mało prawdopodobne, choć kto wie ...

grzeniu 08.05.2020 22:54

A wiesz, że to możliwe? Może jest taki mądry, jeśli nie zwyczajnie słaby laser w nim.

joujoujou 08.05.2020 23:42

Wątpię żeby CDR-audio coś zmieniły, poza zawartością portfela założyciela tematu. Zresztą AFAIR ten bit był potrzebny niektórym stacjonarnym nagrywarkom, nie czytnikom raczej.

Arepo 09.05.2020 00:33

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1435992)
Wątpię żeby CDR-audio coś zmieniły, poza zawartością portfela założyciela tematu. Zresztą AFAIR ten bit był potrzebny niektórym stacjonarnym nagrywarkom, nie czytnikom raczej.

Tak masz rację, coś mi się pomieszało z booktype w DVD :haha:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.