Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Emulacja konsoli na PC (https://forum.cdrinfo.pl/f128/)
-   -   Emulacja konsoli PlayStation 2 (https://forum.cdrinfo.pl/f128/emulacja-konsoli-playstation-2-a-98195/)

misiozol 17.05.2020 19:28

Emulacja konsoli PlayStation 2
 
Temat jaz w zasadzie dla fanow retro konsol , co potrzebne bedzie przedewszystkim emulator PlayStation 2 czyli PCSX2 do odnalezienia tutaj https://pcsx2.net/getting-started.html

Na co on nam pozwala:


Uruchamianie gier PS2 :D
Zapis save gier

Upscaling i ulepszanie obrazu


Co potrzeba: Emulator i tzw. "bios" z konsoli PS2 (wujcio gugiel przyjacielem) prawa autorskie nie pozwalaja mi tu dodac tych plikow ;)

Pobieramy emulator, uruchamiamy, wrzucamy do katalogu zgrany "bios" z "wlasnej" :> konsoli, wskazujemy plik z gra w postaci .iso i gramy proste, nadmieniam ze biblioteka gier na konsole PS2 jest baaardzo spora i jest tam sporo wartych uwagi gier a przy obecnym stanie i mocy obliczeniowej PC nie sprawia to wiekszych problemow, a nie kazdy trzyma konsole w kartonie na szafie i jest to idealna alternatywa dla fanow retro konsol .

KaiQ 19.05.2020 16:12

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1436258)
...biblioteka gier na konsole PS2 jest baaardzo spora i jest tam sporo wartych uwagi gier a przy obecnym stanie i mocy obliczeniowej PC nie sprawia to wiekszych problemow, a nie kazdy trzyma konsole w kartonie na szafie i jest to idealna alternatywa dla fanow retro konsol .

Ja może mam inne podejście, a może wyciągam inne wnioski, dlatego proszę rozwiń temat mocy obliczeniowej (ja taki stary Kuń,... a jeszcze PS2 nie emulowałem) bo chciał bym wiedzieć czy mi styknie mocy by coś pobrykać ;)

Jeszcze jedno... ja bym tego nie uznawał jako alternatywa, a uzupełnienie. :spoko:

misiozol 19.05.2020 16:42

Zdecydowanie jest to alternatywa z bardzo prostej przyczyny, pokaz mi kto w tych czasach z NORMALNYCH zjadaczy chleba ma PS2 w domu, a teraz powiedz mi ile ludzi ma laptopa/PC ;) wiec jak najbardziej alternatywa bo bardzo prosto pograc w tytuly retro bez potrzeby posiadania/kupywania konsoli retro a emulator jest na tyle dopieszczony ze odpala praktycznie wszystkie tyuly bez wiekszych problemow. Co do mocy obliczeniowej jak to kazdy emulator w dawnych czasach kompy mogly sobie nie radzic z uciagnieciem emulatora a w tych bez problemu uciagnie taki emulator i nie ma obaw o spadki wydajnosci.

KaiQ 19.05.2020 16:53

Hmm... może źle się wyraziłem bo chodzi mi o to, że nie traktował bym tego wyłącznie w kategorii alternatywy. Owszem z grafiką niewiele się da w konsoli zrobić i żadne kable component czy przejsciowki HDMI nie pomogą, ale za to nie ma kombinatoryki z predkoscia. Niewątpliwie będę temat śledził i sam przetestuje.

misiozol 19.05.2020 18:08

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z predkoscia ? A co do alternatywy to sa 2 opcje, albo masz konsole albo jako alternatywa uzywasz emulacji ;)

KaiQ 19.05.2020 22:50

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1436309)
Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z predkoscia ? A co do alternatywy to sa 2 opcje, albo masz konsole albo jako alternatywa uzywasz emulacji ;)

Teraz rozumiem, czego Ty nie zrozumiałeś ;) ... więc tak, jeśli o prędkość idzie to miałem na myśli szybkość gry, która w niektórych tytułach w warunkach emulowania potrafi albo być zmulona albo zapie*****. To mała wada naprzeciw zalet emulacji, jednak jeśli jest się trochę fanem, i odrobinę się człowiek jara oryginalnym sprzętem, to jednak miło na konsolę popatrzeć.
W moim podejściu posiadanie konsoli nie wyklucza gry na emulatorze, bo jeśli masz oryginalną konsolę to i pełne legalne prawo do Biosu (jeśli się tak szczegółów czepiać :spoko:) ale fakt też że emulowane lepiej wygląda i więcej oferuje bajerów nawet dla "Sejwów".

Heh.... ja po dziesięciu latach od sprzedaży Dreamcasta, znów wszedłem w jego posiadanie... i choć w 2009 roku emulacja była na wysokim poziomie to jednak dorwałem sprzęt (choć niekompletny i nie do końca sprawny) bo po części to sentyment, a po części zboczenie :szczerb:

misiozol 20.05.2020 08:37

Ale to ty mnie nie musisz tego mowic, temat jest skierowany nie do kolekcjonerow a raczej ludzi co nie maja konsoli a chcieli by sprubowac jakis tam yxz tytul z tej konsoli i go zobaczyc nie koniecznie lecac juz na portal aucyjny po konsole ;)

A youkai of love 20.05.2020 12:24

Ten emu mnie osobiście wkurza, niby w ch*j opcji ale jak przychodzi do konfiguracji to gorzej jak z rpcs3. Jak już od samego kozarova słyszałem, że twórcom tłumaczył jak dodać pewne fixy to ja nie wiem, co sobie autorzy myślą. xD

No i o ile rpcs3 wyciąga mi w miare stabilne 60fps (bądź stabilniejsze 30) tak PCSX2 nie daje rady. xD

KaiQ 20.05.2020 12:43

Może i dlatego ja temat emulacji PS2 kiedyś odpuścilem. W czasach gdy nie miałem konsoli zależało mi na jednej grze. Odpusciłem bo dostalem się zaledwie do menu gry i reszta nie drgnęła...

misiozol 20.05.2020 13:29

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1436328)
Może i dlatego ja temat emulacji PS2 kiedyś odpuścilem. W czasach gdy nie miałem konsoli zależało mi na jednej grze. Odpusciłem bo dostalem się zaledwie do menu gry i reszta nie drgnęła...

Co poradzic nie kazdy leci do sklepu i kupuje ps2 ;)

Cytat:

Napisany przez A youkai of love (Post 1436326)

No i o ile rpcs3 wyciąga mi w miare stabilne 60fps (bądź stabilniejsze 30) tak PCSX2 nie daje rady. xD

Jakie tytuly Przetestuje na swoim kombajnie ;)

KaiQ 11.03.2022 21:48

Ogrywacie coś jeszcze na emulatorach z PS2, ja jeszcze nie zdążyłem dobrnąć do tego etapu :P

... kiedyś na pewno się w końcu zorganizuję w tej kwestii.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.