Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzêt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   problem z odczytem/zgraniem p³yty audio, t³oczonej (https://forum.cdrinfo.pl/f113/problem-odczytem-zgraniem-plyty-audio-tloczonej-98203/)

julek! 02.06.2020 13:26

problem z odczytem/zgraniem p³yty audio, t³oczonej
 
Mam oryginaln± p³ytê, t³oczon±, audio. Wypchan± zawarto¶ci± po brzeg. Nie mogê odczytaæ dwóch ostatnich utworów. P³yta jest trochê porysowana, tak standardowo, nic nadzwyczajnego. Mam inne podobnie porysowane.

Próbuj±c zgraæ na dysk przedostatni kawa³ek w pewnym momencie zaczyna zamulaæ i idzie to jak krew z nosa, a¿ mi siê odechciewa czekaæ (chyba 4h czeka³em raz). Ostatni kawa³ek nawet ¿adnego postêpu nie wykazuje.

Zgrywam j± za pomoc± starego laptopa z 2007 roku, napêd to jaki¶ LG.

Czy mo¿e kto¶ z do¶wiadczenia orientuje siê, czy mo¿liwe jest, ¿e w lepszym napêdzie zostanie odczytana, czy mo¿e wskazuje to na wadê fabryczn± p³yty?
Pytanie wymagaj±ce mo¿e trochê jasnowidzenia, ale nie mam w tej chwili innego napêdu, aby sprawdziæ :fiu:

misiozol 02.06.2020 16:19

Jak najbardziej jest sens innego napedu, jest bardzo duze prawdopodobienstwo ze jakis porzadny naped odczyta .

KaiQ 02.06.2020 17:02

Ilo¶æ za³±czników: 1
jak wy¿ej. Mo¿esz próbowaæ te¿ zripowaæ do FLAC te utwory i pó¼niej wypaliæ. Wiele programów ripuj±cych zawiera nawet przyzwoite algorytmy korekcji b³êdów dla porysowanych no¶ników Za³±cznik 158074.
Je¶li masz pe³n± listê utworów to mo¿esz te¿ poszukaæ ich w internecie, nie czarujmy siê... na 85% bêd± w nawet bardzo dobrej jako¶ci a bez zaciêæ do pobrania. Masz oryginaln± p³ytê wiêc problemu z legalnym pobraniem nie widzê. Je¶li p³yta porysowana to mog± byæ przerwy w utworze wiêc nie ma co porównywaæ i zrzêdziæ na dobrej jako¶ci ale stratne mp3

julek! 02.06.2020 21:15

Ok, jak ju¿ bêdê mia³ dostêp (za d³uuugi czas) do moich lepszy napêdów to dam znaæ co z tego wysz³o. Osobi¶cie czujê w ko¶ciach, ¿e siê nie uda, chocia¿ zdecydowanie wola³bym ¿eby siê uda³o, hehe.

Zastanawia³em siê czy zwracaæ na Allegro, ale nie bêdê. Zaryzykujê, bo dosta³em te¿ konkretn± zni¿kê na ni± (to sk³adanka jest).

@KaiQ Nie mogê jej zgraæ do flaca (co czyni³em), bo nie idzie jej odczytaæ ;) (tych 2 kawa³ków, reszta zgrana)

KaiQ 02.06.2020 21:30

Cytat:

Napisany przez julek! (Post 1436655)
Ok, jak ju¿ bêdê mia³ dostêp (za d³uuugi czas) do moich lepszy napêdów to dam znaæ co z tego wysz³o. Osobi¶cie czujê w ko¶ciach, ¿e siê nie uda, chocia¿ zdecydowanie wola³bym ¿eby siê uda³o, hehe.

Zastanawia³em siê czy zwracaæ na Allegro, ale nie bêdê. Zaryzykujê, bo dosta³em te¿ konkretn± zni¿kê na ni± (to sk³adanka jest).

@KaiQ Nie mogê jej zgraæ do flaca (co czyni³em), bo nie idzie jej odczytaæ ;) (tych 2 kawa³ków, reszta zgrana)

Mia³ bym dla Ciebie dwie sugestie, przy czym chyba najlepiej by by³o faktycznie poczekaæ przed nastêpnymi czynno¶ciami Twoj± p³ytê zobaczy³y inne napêdy. Nie wiem czemu ale mam prze¶wiadczenie ¿e z natury napêdy montowane w PC s± lepsze i mocniejsze (ze wzglêdu na to ¿e nie s± projektowane z uwzglêdnieniem wymuszonej miniaturyzacji)

Jak ju¿ inny napêd pow±cha Twoje CD a skutek bêdzie nadal mizerny to choæ zabrzmi to ¶miesznie spróbowa³ bym najpierw wykonaæ obraz ISO ca³ej p³yty wzglêdnie CUE/BIN a dopiero pó¼niej ripowaæ z zamontowanego obrazu. Z tego co siê orientujê ka¿dy sposób (kopia p³yty/ ripowanie danych) mog± delikatnie inaczej dobieraæ siê do danych na no¶niku.

Ostatnie co mo¿e poprzedziæ poprzednie czynno¶ci to wypolerowanie spodniej warstwy CD. O ile zewnêtrzna powierzchnia nie straci³a warstwy chemicznej poprzez mechaniczne uszkodzenia to jest choæ cieñ szansy na to ¿e na ostatni rzut uda³o by siê co¶ jeszcze zgraæ. W sieci dostêpne s± urz±dzonka do polerowania no¶ników. Na ile skuteczne nie wiem, ale je¶li mia³ bym wybieraæ pomiêdzy tym a polerowaniem rêcznym, które mo¿e dok³adaæ rys to zaryzykowa³ bym to.


BTW. Ponoæ z domowych ¶rodków do polerowania stosuj± pastê do zêbów ale to traktowa³ bym jako barow± anegdotê :hmm:

misiozol 02.06.2020 23:46

Pasta do zebow to nie anegdota, jak najbardziej dziala a najlepsza to zwykla wybielajaca jest ;) oczywiscie nic nie pomoze jak jest porysowany od strony nadruku ;)

loki7777 03.06.2020 10:47

A nie prosciej pobrac kopie z sieci i ja trzymac jako backup oryginalu?
Po 2 czy plyta oryginalnie tloczona nie bedzie zabezpieczona przed zrobieniem kopii?

- Deckard - 03.06.2020 13:21

Cytat:

Napisany przez loki7777 (Post 1436678)
A nie prosciej pobrac kopie z sieci i ja trzymac jako backup oryginalu?
Po 2 czy plyta oryginalnie tloczona nie bedzie zabezpieczona przed zrobieniem kopii?

Dok³adnie
A p³yta je¶li porysowana to mo¿e siê zgraæ z b³êdami nawet mimo dobrego napêdu [ opcja pomijania b³êdnych sektorów ]

mirekzneta 10.07.2020 08:54

Id¼ do jakiego¶ porz±dnego serwisu ¿eby ci zgrali na inna p³ytê.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.