Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Wydajna kompresja dużej ilości katalogów do oddzielnych plików (https://forum.cdrinfo.pl/f113/wydajna-kompresja-duzej-ilosci-katalogow-oddzielnych-plikow-98309/)

KaiQ 07.10.2020 21:40

Wydajna kompresja dużej ilości katalogów do oddzielnych plików
 
Robię porządki i stworzyłem sobie problem, a właściwie wiem że można pracować wydajniej ;)
Załóżmy że mamy spore biblioteki plików (dla wyobrażenia dowolnie zdjęć, gier, muzyki co komu na myśl przyjdzie) i chcemy aby komputer skompresował nam zaznaczone foldery do odrębnych plików, przejmując każdy nazwę swojego źródłowego katalogu. Domyślnym formatem kompresji jest 7zip i tak, foldery Franek, Ferdynand, Feliks, Fiodor, Fabian, zmieniają się w pliki Franek.7z, Ferdynand.7z, Feliks.7z, Fiodor.7z, Fabian.7z itd...

Dodam, że taką operację potrafi nam zrobić Total Commander, także do formatu *.7z (po doinstalowaniu wtyczki), jednakże czas kompresji jest tutaj dla pojedynczego pliku dłuższy o jakieś 30-40% od indywidualnej kompresji programem 7zip.

Wynika to stąd, że wtyczka w TC potrafi wykorzystywać maksymalnie 2 rdzenie i 2 wątki na procesorze, a sam 7Zip wykorzystuje potencjał 4 rdzeni. Czy wiecie jak przymusić 7Zip do pakowania zaznaczonej listy katalogów do odrębnych plików? (a nie jednego sumarycznego) ... ktoś, coś :> ?

Mam nadzieję że jasno to opisałem ;) :sciana:

loki7777 07.10.2020 23:09

Sprawdz haozip. Kompresja bezposrednio z prawoklika ale nie wiem czy 2/4 rdzenie(chociaz w opcjach mozesz sobie wybrac ile watkow chcesz).

Meanthord 08.10.2020 09:20

A co to ma wspólnego z konsolami?

misiozol 08.10.2020 09:22

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1439648)
Robię porządki i stworzyłem sobie problem, a właściwie wiem że można pracować wydajniej ;)
Załóżmy że mamy spore biblioteki plików (dla wyobrażenia dowolnie zdjęć, gier, muzyki co komu na myśl przyjdzie) i chcemy aby komputer skompresował nam zaznaczone foldery do odrębnych plików, przejmując każdy nazwę swojego źródłowego katalogu. Domyślnym formatem kompresji jest 7zip i tak, foldery Franek, Ferdynand, Feliks, Fiodor, Fabian, zmieniają się w pliki Franek.7z, Ferdynand.7z, Feliks.7z, Fiodor.7z, Fabian.7z itd...

Dodam, że taką operację potrafi nam zrobić Total Commander, także do formatu *.7z (po doinstalowaniu wtyczki), jednakże czas kompresji jest tutaj dla pojedynczego pliku dłuższy o jakieś 30-40% od indywidualnej kompresji programem 7zip.


Wynika to stąd, że wtyczka w TC potrafi wykorzystywać maksymalnie 2 rdzenie i 2 wątki na procesorze, a sam 7Zip wykorzystuje potencjał 4 rdzeni. Czy wiecie jak przymusić 7Zip do pakowania zaznaczonej listy katalogów do odrębnych plików? (a nie jednego sumarycznego) ... ktoś, coś :> ?

Mam nadzieję że jasno to opisałem ;) :sciana:

Tak wiem co chcesz osiagnac 7zip ma nalepsza kompresje ale jak ja ustawisz to polecam stacja robocza i intele z seri K :D , ten zabieg jest celowy ze sie nie da i nie ma opcji (ale mozna wymusic) ale jesli zlecisz rownolegle pakowanie to 512GB ram ci momentalnie zabraknie w maksymalnej kompresji, jedynie co mozesz wprowadzic to kolejkowanie.

grzeniu 08.10.2020 09:37

A to kombinowanie nie zajmie więcej czasu jak te +30% w TC? No chyba że KaiQ chce skompresować internet :haha:

loki7777 08.10.2020 10:04

Cytat:

Napisany przez Meanthord (Post 1439671)
A co to ma wspólnego z konsolami?

Np. kompresuje iso:)

KaiQ 08.10.2020 11:40

Dokładnie, kompresuję bibliotekę obrazów płyt. Żebyśmy się dobrze zrozumieli, podkreślam że chodzi mi głównie o to jak zlecić programowi 7zip kompresję zaznaczonej listy folderów do oddzielnych plików *.7z
Jak normalnie zaznaczymy kilka plików/folderów, to program chce kompresować je do jednego pliku wszystkie łącznie. Mi zależy na zachowaniu oddzielności. Da się to kompresować ręcznie zlecając pakowanie pojedynczo, ale jak plików jest dużo to zbyt długo by czekać na zakończenie jednej operacji i przeklikanie kolejnego zlecenia kompresji.

nimal 08.10.2020 12:10

puscilbys to w tc i juz by ogarnol ;)
a tak na serio to (zakladam ze uzywasz Windy) musisz napisac .bat o tresci (dopasuj oczywiscie siezki dostepu):
Kod:

@echo off
for /D %%G IN (*) DO (
cd C:\Program Files\7-Zip
7z a  -t7z c:\Users\Foo\Documents\%%G.7z c:\Users\Foo\Documents\%%G -r )
pause

źródło: https://superuser.com/questions/8569...rge-collection

joujoujou 08.10.2020 14:52

//mod: Przeprowadzka do odpowiedniego działu.

misiozol 08.10.2020 14:58

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1439677)
Dokładnie, kompresuję bibliotekę obrazów płyt. Żebyśmy się dobrze zrozumieli, podkreślam że chodzi mi głównie o to jak zlecić programowi 7zip kompresję zaznaczonej listy folderów do oddzielnych plików *.7z
Jak normalnie zaznaczymy kilka plików/folderów, to program chce kompresować je do jednego pliku wszystkie łącznie. Mi zależy na zachowaniu oddzielności. Da się to kompresować ręcznie zlecając pakowanie pojedynczo, ale jak plików jest dużo to zbyt długo by czekać na zakończenie jednej operacji i przeklikanie kolejnego zlecenia kompresji.


Szczeze powiedziawszy to idziesz od doopy strony, wez zrob np format .cso lub inny skompresowane iso, mozesz to zrobic masowo i prawie kazdy program to obsluzy daj se siana z kompresja wszystkiego jakimis TC lub 7zip, kompresuj/konwerteruj same iso do formatu skompresowanego iso a programy same to ogarna i zdekompresuja w locie przy nagrywaniu ;)

KaiQ 09.10.2020 13:40

Hmm niektóre obrazy mam w *.iso, ale znaczna większość to *.bin/*.cue a z tego to ja jak do tej pory nie przerabiałem niczego do *.cso. W sumie nie potrzebuję skompresowanych iso, do uruchomienia, a maksymalne zmniejszenie rozmiaru. Mi chodziło właśnie o taką metodę jak podał @nimal, w sumie pod koniec, ale zawsze. Ogólnie mieliło Total Commanderem i całe dwie noce, ale poszło ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.