Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) (https://forum.cdrinfo.pl/f108/)
-   -   Rejestrator audio-video (https://forum.cdrinfo.pl/f108/rejestrator-audio-video-98323/)

basia21 16.10.2020 22:40

Rejestrator audio-video
 
Dobry wieczór!


Chciałam prosić o radę.
W obecnym czasie coraz bardziej odczuwamy w szkole potrzebę posiadania jakiegoś w miarę dobrego sprzętu audio-video do nagrywania akademii,przedstawień, inscenizacji w pomieszczeniach, takich jak biblioteka, sala lekcyjna... Możecie polecić jakiś konkretny sprzęt?
Oczywiście cena nie jest bez znaczenia (do 1500 zł).
Znalazłam coś takiego https://www.foto-net.pl/sklep/produk...era-video.html
Czy taki rejestrator audio-video byłby wystarczający i czy w ogóle nada się do takich celów?

misiozol 17.10.2020 10:17

W sali nawet dobry telefon sie nada do video, gorzej z dzwiekiem tutor musi nosic mikrofon osobisty aby dzwiek byl slyszalny i nie znieksztalcony wiec wymagany mikrofon na BT

basia21 17.10.2020 19:27

Czy nie muszę potem tego dźwięku zsynchronizować z obrazem?
Poza tym nawet w miarę dobry telefon i kamera w aparacie fotograficznym nie miały najlepszej jakości obrazu.

misiozol 18.10.2020 09:04

To chyba nie widzialas dobrego telefonu, mikrofon na BT jest traktowany jako natywny mikrofon .

basia21 19.10.2020 17:45

Pewnie nie widziałam. I na pewno nigdy takiego nie będę miała. Może i któraś z koleżanek lub kolegów ma jakiś wypasiony telefon, ale trudno, żeby go pożyczać, bo to raczej rzecz osobista. A zgrać w czasie wolną salę, dzieci, nas i jeszcze kogoś, kto ma swój własny zakres zajęć, raczej sie nie uda. Szukałam czegoś, co mogłaby zakupić szkoła i wszyscy moglibyśmy z tego korzystać.

Ten rejestrator nie ma dobrych opinii o jakości obrazu, więc też chyba się na niego nie zdecydujemy. Poza tym to już nie najnowszy sprzęt, więc może nie warto.
Dziękuje za pomoc.

Arepo 19.10.2020 19:55

Na cele o których mówisz, można się zastanowić nad amatorską kamerą full HD, nagrywającą na karty SD w jakimś popularnym formacie powiedzmy *.mp4 (potem bez problemów można to udostępniać w sieci).

Takie urządzenia kosztują mniej niż tysiąc złotych i powinny się sprawdzić idealnie. Dokupić trzeba jeszcze jakiś stabilny/masywny statyw, aby całość się nie przewracała i aby dokładnie celować w wymagany punkt. Tak zupełnie na szybko dla przykładu znalazłem Sony HDR-CX240, aby pokazać o czym piszę.

Myślę, że taki sprzęt się sprawdzi, ale dla pewności można jeszcze popytać w innych miejscach, bo tutaj jak widać nie mamy za wiele doświadczeń w tym względzie ;)

misiozol 19.10.2020 20:07

Wlasnie dobra sugestia tutaj od Arepo, kamera FHD, ale dodatkowo obiektyw do tego i KONIECZNIE mikrofon bezprzewodowy i sprawa rozwiazana ;) Poniekad najprostrze rozwiazanie ale trzeba szukac modelu z wejsciem na mikrofon lub BT .

basia21 20.10.2020 18:04

Taka byłaby odpowiednia https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/...ony-hdr-cx450? Oglądałam jeszcze Canony, ale są droższe (te z gniazdem mikrofonowym).

Arepo 20.10.2020 20:08

Ten model wygląda na odpowiedni. Ma sporo możliwości, nawet łączność bezprzewodową, no i wejście na mikrofon ;). Specyfikacja wygląda bardzo dobrze.

nimal 20.10.2020 20:20

Co do mikrofonu. Inwestycja w prawdziwą pożarna radiowe przerośnie budżet. BT jak najbardziej, ale można też kupić dwukierunkowy transmiter BT (koszt kilkadziesiąt PLN) i do tego dowolny mikrofon (może nawet jakiś jest już na stanie) z wtykiem minijack. Wyjdzie taniej i bardziej uniwersalnie niż dedykowany mic na BT

misiozol 20.10.2020 20:28

Niby ma wszystko ale nie do konca jesli o mnie idzie to nie trafiona kamera jest raczej, bym sie przyjrzal kamera od panasonic one bardziej spelniaja funkcje te co trzeba maja gwintowany obiektyw na szerokokatny obiektyw z zasady opcje bezprzewodowego mikrofonu i dodatkowo nawet jak sie uprzesz opcje 3D i sa bardzo przystepnych cenach nie odstajac od jakosci $ony ;)

Arepo 20.10.2020 20:30

Warto najpierw sprawdzić jak będzie nagrywał mikrofon z kamery, może nie będzie tak źle. Wyobrażam sobie salę gimnastyczną na której jest jakiś występ, gdzie krzyczy kilkadziesiąt dzieciaków. Nie sądzę, aby jeden mikrofon bezprzewodowy zrobił wielką różnicę, będzie może głośniejszy chaos w odniesieniu do cichszego chaosu ;). Miałoby to jak najbardziej sens przy nagrywaniu w wyciszonym mieszkaniu, bo wtedy jakość nagrania jest nieporównywalnie lepsza. Natomiast w warunkach ogólnego szumu mam wątpliwości.

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1440071)
Niby ma wszystko ale nie do konca jesli o mnie idzie to nie trafiona kamera, jest raczej bym sie przyjrzal kamera od panasonic one bardziej spelniaja funkcje te co trzeba maja gwintowany obiektyw na szerokokatny obiektyw z zasady opcje bezprzewodowego mikrofonu i dodatkowo nawet jak sie uprzesz opcje 3D i sa bardzo przystepnych cenach nie odstajac od jakosci $ony ;)

Nie no, najpierw proponujesz telefon, a teraz taki fajny Soniacz nie pasi ;) Podaj jakiś model Panasonic porównywalny do tego Sony w podobnej cenie to się zobaczy.

misiozol 20.10.2020 20:51

To rozchodzi sie ze telefon (dobry) byl najbardziej uniwersalny no i ma BT z automatu, $ony fajne nie mam nic do niego tylko cena troche nie fajna do tego co posiada, nagrywajac w hali tu akurat co nieco wiem i mam tam jakies doswiadczenie i kamere do tego dostosowana jako ze czesto nagrywam jakies gale/przedstawienia, co najwazniejsze to szerokokatny obiektyw i zlacze na mikrofon (bezprzewodowy mozna zakombinowac jak @nimal napisal) bez tego ani rusz bo kamera nie moze stac za daleko no i mikrofon do tego bo poglos bedzie niemilosierny ludzkie ucho to wycina ale na kamerze to bedzie katastrofa. Ja bym celowal w rynek zaawansowany nie amatorski jest to do ogarniecia kamera bedzie kosztem ~1300-1400zl plus obiektyw z ali i jakis transmiter BT czy cos podobnego jest to wykonalne w cenie 1500zl tylko trzeba sie nagimnastykowac w poszukiwaniach a zapewne najgorsze jest w tym wszystkim ze ma byc to nowe bo za szkolne pieniadze i na fakture co zamyka sporo profesjonalnego wysmienitego sprzetu w dobrej cenie .

Arepo 20.10.2020 21:04

Myślę, że w tym przypadku nie wchodzi w grę takie kombinowanie. Nawet nie wiadomo czego szukać i gdzie, do tego czas oczekiwania, nerwy czy przyjdzie całe z drugiego końca świata i jak będzie działać. Pomijam fakt, że zakupy do szkoły penie muszą być na fakturę.

Ja bym kupił taką kamerę, przyjdzie szybko, gwarancja będzie w Polsce jakby co. Mikrofon jeśli będzie bardzo źle też da się dołożyć. Choć jeśli kamera nie będzie stała zbyt daleko, różnica w nagraniu z oddzielnego mikrofonu może nie być duża w takich warunkach.

misiozol 21.10.2020 09:41

Ja tam twierdze ze lepiej od razu kupic to co potrzeba i uniknac rozczarowan ze to nie tak jest jak trzeba, ja bym zasugerowal zeby nagrac cos telefonem i zobaczyc jak to bedzie wygladac wstepnie a nastepnie dobral sprzet do tego co potrzeba. Trzeba zdac sobie sprawe ze to trzeba odpowiednio ustawic zeby nikt tam sie niekrecil (obiektyw pozwala sie znaczaco zblizyc) i do tego znalezc miejsce z zasilaczem albo jakis kontakt bo bateria nie jest wieczna i najlepiej zeby dzialao na bateri i podpietym zasilaczu jednoczesnie.

Arepo 21.10.2020 10:29

Myślę, że w szkole nikt nie udostępni swojego prywatnego telefonu do takich celów, zresztą jak już było mówione takiego sprzętu nie ma.

Masz rację, że dobrze mieć w pogotowiu zasilacz, choć przedstawienia raczej nie będą dłuższe niż godzina lekcyjna, więc standardowa bateria powinna dać radę.

Będzie na pewno osoba do obsługi nagrania więc sobie poradzi jakby co.

misiozol 21.10.2020 11:38

Przeczytaj wszystko co napisalem z telefonem w ostatnim poscie od przecinka do konca zdannia :P

Arepo 21.10.2020 11:42

Przeczytałem, nawet wstępnie nikt nie nagra bo nie ma/nie da telefonu ;)

Cytat:

Napisany przez basia21 (Post 1439960)
Może i któraś z koleżanek lub kolegów ma jakiś wypasiony telefon, ale trudno, żeby go pożyczać, bo to raczej rzecz osobista.

Jak dla mnie to zamyka temat nagrywania telefonem.

misiozol 21.10.2020 11:47

Nie chodzi o pozyczenie bardziej o to zeby moze nawet osoba podeszla nagrala z 5 minut i zobaczyc czy potrzeba szerokokatny obiektyw z miejsca gdzie jest planowane miejsce na kamere, czy potrzeba zewnetrzny mikrofon itd. dobry telefon to wszystko pokaze na nagraniu przy odtwarzaniu ;) wiec bez przesady nie ma potrzeby pozyczania bardziej o test nagrania i wymaganych parametrow i czy sa akceptowalne.

basia21 21.10.2020 16:26

Faktura musi być, więc raczej nie będziemy kombinować ze sprzętem.


Nie będziemy też prawdopodobnie nagrywać na sali gimnastycznej, bo efekt jest dokładnie taki, jak napisał misiozol - katastrofalny pogłos. Ja swoją akademię nagrałam w bibliotece. Podzieliłam na sekwencje i nagrałam dzieci w dużym zbliżeniu.Wyszło lepiej. Ale dźwięk na początku kulał. Pierwsze zdanie w każdym z pojedynczych nagrań było w ogóle niesłyszalne, jakby mikrofon dopiero się ustawiał. To pierwsze nagranie robiliśmy sportową kamerą GoPRo Hero 5.
Drugi raz dźwięk był dużo lepszy, ale obraz gorszy (choć kto nie miał okazji widzieć pierwszego pewnie uznałby go za całkiem dobry). Ta druga kamera to była właśnie Sony, ale jakiś starszy model sprzed kilku lat.
Coraz więcej przemawia więc za kamerą (?)

A obiektyw raczej szerokokątny, przynajmniej u mnie w bibliotece taki na pewno będzie lepszy.
Telefonem nagrywała koleżanka, w czasie gdy my nagrywaliśmy kamerą, ale nagranie dostałam przez WhatsApp, być może to miało wpływ na jego jakość.

misiozol 22.10.2020 14:00

Widzisz bo problem wystepuje ze potrzeba na fakture, a np. lombard nie wchodzi w gre ? dostaniecie fakture a sprzet bedzie zapewne wysmienity za te pieniadze. Co do obiektywu szerokokatnego no to musi byc kamera z gwintowanym obiektywem i mikrofon musi byc zewnetrzny, ja wiem ze na to musi byc faktura ale czasami warto zrobic sciepe na cale 20zl i kupic mikrofon bezprzewodowy a w zasadzie transmiter bo to o to sie rozchodzi. Co przemawia za kamera a to ze kamera to kamera nie zuzywa sie w ten sposob co np aparat zwlaszcza dobrze dobrana lepiej dobiera kolory i poradzi sobie w ciemnych warunkach, $ony jest dobra marka ale ceny powalaja przepasc jest nieziemska wzgledem tego co dostajesz naprawde warto zajrzec np do lombardu no i na $ony swiat sie nie konczy bo sa wysmienite kamery JVC/Panasonic/Canon itd.

whatsap zmienia rozdzielczosc/jakosc, wyslij skypem ;)

Arepo 22.10.2020 14:14

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1440131)
... sa wysmienite kamery JVC/Panasonic/Canon itd.

Właśnie chodzi o to aby polecić jakiś konkretny model, bo w tym jest problem. Pisanie, że jest coś innego lepszego nic nie zmienia, podaj jakiś przykład :taktak:

misiozol 22.10.2020 16:36

A co mam polecic jak nie wiem co jest w polsce w sklepach czy lombardach :P , Jak podejdzie zobaczy co moze kupic u siebie w miescie to moze cos wybierzemy .

Arepo 22.10.2020 16:44

Zakup będzie zapewne przez Intenet, a tu może każdy spojrzeć. Nikt w eskalacji koronawirusa nie będzie się włóczył po sklepach aby zaoszczędzić 100zł, nie mówiąc o lombardach :haha:

basia21 22.10.2020 22:14

Zakup w lombardzie dla szkoły odpada. A wybór kamery - jak dla mnie - za trudny. Nigdy nie miałam kamery. Nie mam pojęcia, czym się kierować. Do tej pory wystarczał mi aparat fotograficzny. Mam Panasonica FZ8. SONY HDR-CX450 wybrałam na podstawie tego, co podpowiedzieliście, biorąc również pod uwage nasze możliwości finansowe. Canony były droższe.

Arepo 22.10.2020 22:44

Na szczęście nikt nie będzie kręcił tą kamerą profesjonalnych filmów. Jakość kamer czołowych producentów do 1,5k zł będzie zadowalająca dla szkoły niezależnie od wybranej marki.

Sprzęt tego typu jest obecnie na tyle zaawansowany, że nie kupi się czegoś niezdatnego do użytku, wręcz można być pod wrażeniem dostępnych funkcji, z których większości i tak pewnie się nie wykorzysta.

Myślę, że kluczową sprawą dla szkoły jest faktura i gwarancja, oraz drobne dodatki techniczne, które powinna mieć - jak wejście na zewnętrzny mikrofon.

Można wpisać w goglach hasło "ranking kamer cyfrowych", poczytać opinie i coś wybrać. Wybór jest ogromny i trzeba zwyczajnie na coś się zdecydować.

basia21 24.10.2020 00:40

Dziękuję za pomoc. Mam nadzieję, że coś wybierzemy (którąś z tych kamer z możliwością podłączenia dodatkowego mikrofonu) i że sprzęt się sprawdzi.

Arepo 24.10.2020 12:32

Napisz jak już coś wybierzecie na co padło :)

misiozol 24.10.2020 13:39

Jak wyzej :)

nimal 27.10.2020 12:54

dobra, jak ma byc konkretnie to taka moja propozycja
zestaw za okolo 1000 PLN w PL sklepach z fakturami

jednak telefon :D
https://www.ceneo.pl/93000711
motorola serii g w przedostatniej odslonie (bo tansza o 400PLN od najnowszej)
dlaczego - bo w takich pieniadzach takiej matrycy ciezko cos bedzie znalesc
to ma odpowiedac za rejestracje video

https://www.morele.net/mikrofon-maon...-dslr-4143040/
mik krawatowy dla mowcy, znajomy mi polecal jak zaczynalem serie o Chromebookach, nie mam go, ale ponoc bardzo dobry a cena jak widac przystepna

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizo...uetooth%20XX.Y
dwukierunkowy transmiter BT, dobre opinie, poprzednik mial super recenje na spderswebie

ja bym z ostatniego elementu zrezygnowal na rzecz zapisu dzwieku na dyktafonie i potem zlozeniu w programie (wbrew pozorom znacznie latwiejsze niz sie wydaje) tylko dla wygody warto pamietac o "klapsie" filmowym - wystarczy zwykle klasniecie widoczne w kamerze)

edit - do tego absolutnie nieznebdny bedzie statyw dla motki :)

basia21 28.10.2020 20:04

Szkoła raczej nie kupi nam telefonu, ale dobry telefon za takie pieniądze chętnie kupię dla siebie. Właśnie stoję przed takim wyborem, bo kończy mi się umowa, a z tego, który mam obecnie (poleconego w salonie) nie jestem zadowolona.I dlatego tym razem postanowiłam kupić telefon sama, więc dziękuję za podpowiedź, bo trudno byłoby mi wybrać.:) Reszta akcesoriów tez nie majątek. Ostatnio rodzice zrobili dla nas zbiórkę na regały i coś tam jeszcze zostało, z odrobiną naszego wsparcia wystarczy.
Telefon chciałabym kupić w najbliższym czasie, więc napiszę,jak się sprawdził.
A zakupy dla szkoły będziemy mogli pewnie zrobić dopiero w końcówce roku, kiedy to zwykle szkoła dostaje kasę, którą trzeba szybko wydać (choć w obecnym czasie może być różnie). Na razie polegamy na obietnicy. Zawsze to coś. Oczywiście napiszę na co się zdecydowaliśmy..

nimal 29.10.2020 17:28

myślę, że będziesz zadowolona

a w miedzy czasie druga propozycja znowu mieszcząca się w budżecie w polskich sklepach i z fakturami ;)

kamera video https://www.komputronik.pl/product/3...-k-czarna.html lub https://www.komputronik.pl/product/2...05-czarna.html
ewentualnie aparat foto z dobrym video:
https://www.komputronik.pl/product/6...140-zolty.html
(ta kamerka ma opcje bezprzewodowej transmisji nagrań do kompa, jest wodoszczelna wiec jeszcze na wakacje można ze szkoły wypożyczyć i nagrać Nemo na rafie koralowej ;) )

do tego ten sam mikrofon o którym było wcześniej

do tego rejestrator dźwięku
https://www.oleole.pl/dyktafony-cyfr...edium=referral

plus jest taki, że obraz powinien być lepszy, dostaniemy zoom optyczny
i znika ewentualność, że mówca wyjdzie z zasięgu BT (około 10 m w warunkach idealnych)

minus, że trzeba potem podmienić ścieżkę dźwiękową z kamery na tą zapisaną na dyktafonie
jest to bardzo prosta operacja możliwa do zrobienia choćby w darmowym Kdenlive
za pierwszym razem może być strasznie, ale naprawdę trwa to chwilę i bez problemu każdy kto potrafi zrobić w komputerze cokolwiek da radę

a przy okazji jakiś pomysł na kółko zainteresowań dla uczniów ;) w rezulatacie mogą powstać naprawdę profesjonalne filmy

do tego oczywiście jeszcze statyw dla kamery



edit:
nie polecam żadnej kamery z audioin + transmiter radiowy + mikrofon, bo taki zestaw przekroczy zakładany budżet i to sporo, jeżeli mówimy o zakupach w PL nowego sprzętu na fakturę


edit2:
podam jako przykład jeden z projektów w którym brałem udział
to jest strona fundacji Marchewkowe Pole https://www.youtube.com/channel/UCGI...eDOp36Q/videos
m. in. są tu filmy, które nastoletni uczniowie szkół średnich nakręcili po kilku godzinach szkolenia tematycznego ze mną i kolejnych kilku z Panią odpowiedzialną za stronę techniczną
sami
za free
imho szczena w dole ;)

misiozol 17.12.2020 19:23

No i co z tego wyszlo ?

nimal 17.12.2020 22:48

nie poiwiem, sam bym sie tez chetnie czegos dowiedzial

misiozol 18.12.2020 09:34

Sie ciebie nie pytam zbuju :P

nimal 18.12.2020 13:07

toz tylko dopisalem, ze tez chetnie sie dowiem, co Basi z tego wszystkiego wyszlo
choc przy zdalej obecnie w szkolach to moze wielkie nic? i przesunelo sie w blizej nieokreslona przyszlosc (czyli co najmniej do 18 stycznia)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.