Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) (https://forum.cdrinfo.pl/f108/)
-   -   Rejestrator audio-video (https://forum.cdrinfo.pl/f108/rejestrator-audio-video-98323/)

basia21 16.10.2020 22:40

Rejestrator audio-video
 
Dobry wieczór!


Chciałam prosić o radę.
W obecnym czasie coraz bardziej odczuwamy w szkole potrzebę posiadania jakiegoś w miarę dobrego sprzętu audio-video do nagrywania akademii,przedstawień, inscenizacji w pomieszczeniach, takich jak biblioteka, sala lekcyjna... Możecie polecić jakiś konkretny sprzęt?
Oczywiście cena nie jest bez znaczenia (do 1500 zł).
Znalazłam coś takiego https://www.foto-net.pl/sklep/produk...era-video.html
Czy taki rejestrator audio-video byłby wystarczający i czy w ogóle nada się do takich celów?

misiozol 17.10.2020 10:17

W sali nawet dobry telefon sie nada do video, gorzej z dzwiekiem tutor musi nosic mikrofon osobisty aby dzwiek byl slyszalny i nie znieksztalcony wiec wymagany mikrofon na BT

basia21 17.10.2020 19:27

Czy nie muszę potem tego dźwięku zsynchronizować z obrazem?
Poza tym nawet w miarę dobry telefon i kamera w aparacie fotograficznym nie miały najlepszej jakości obrazu.

misiozol 18.10.2020 09:04

To chyba nie widzialas dobrego telefonu, mikrofon na BT jest traktowany jako natywny mikrofon .

basia21 19.10.2020 17:45

Pewnie nie widziałam. I na pewno nigdy takiego nie będę miała. Może i któraś z koleżanek lub kolegów ma jakiś wypasiony telefon, ale trudno, żeby go pożyczać, bo to raczej rzecz osobista. A zgrać w czasie wolną salę, dzieci, nas i jeszcze kogoś, kto ma swój własny zakres zajęć, raczej sie nie uda. Szukałam czegoś, co mogłaby zakupić szkoła i wszyscy moglibyśmy z tego korzystać.

Ten rejestrator nie ma dobrych opinii o jakości obrazu, więc też chyba się na niego nie zdecydujemy. Poza tym to już nie najnowszy sprzęt, więc może nie warto.
Dziękuje za pomoc.

Arepo 19.10.2020 19:55

Na cele o których mówisz, można się zastanowić nad amatorską kamerą full HD, nagrywającą na karty SD w jakimś popularnym formacie powiedzmy *.mp4 (potem bez problemów można to udostępniać w sieci).

Takie urządzenia kosztują mniej niż tysiąc złotych i powinny się sprawdzić idealnie. Dokupić trzeba jeszcze jakiś stabilny/masywny statyw, aby całość się nie przewracała i aby dokładnie celować w wymagany punkt. Tak zupełnie na szybko dla przykładu znalazłem Sony HDR-CX240, aby pokazać o czym piszę.

Myślę, że taki sprzęt się sprawdzi, ale dla pewności można jeszcze popytać w innych miejscach, bo tutaj jak widać nie mamy za wiele doświadczeń w tym względzie ;)

misiozol 19.10.2020 20:07

Wlasnie dobra sugestia tutaj od Arepo, kamera FHD, ale dodatkowo obiektyw do tego i KONIECZNIE mikrofon bezprzewodowy i sprawa rozwiazana ;) Poniekad najprostrze rozwiazanie ale trzeba szukac modelu z wejsciem na mikrofon lub BT .

basia21 20.10.2020 18:04

Taka byłaby odpowiednia https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/...ony-hdr-cx450? Oglądałam jeszcze Canony, ale są droższe (te z gniazdem mikrofonowym).

Arepo 20.10.2020 20:08

Ten model wygląda na odpowiedni. Ma sporo możliwości, nawet łączność bezprzewodową, no i wejście na mikrofon ;). Specyfikacja wygląda bardzo dobrze.

nimal 20.10.2020 20:20

Co do mikrofonu. Inwestycja w prawdziwą pożarna radiowe przerośnie budżet. BT jak najbardziej, ale można też kupić dwukierunkowy transmiter BT (koszt kilkadziesiąt PLN) i do tego dowolny mikrofon (może nawet jakiś jest już na stanie) z wtykiem minijack. Wyjdzie taniej i bardziej uniwersalnie niż dedykowany mic na BT

misiozol 20.10.2020 20:28

Niby ma wszystko ale nie do konca jesli o mnie idzie to nie trafiona kamera jest raczej, bym sie przyjrzal kamera od panasonic one bardziej spelniaja funkcje te co trzeba maja gwintowany obiektyw na szerokokatny obiektyw z zasady opcje bezprzewodowego mikrofonu i dodatkowo nawet jak sie uprzesz opcje 3D i sa bardzo przystepnych cenach nie odstajac od jakosci $ony ;)

Arepo 20.10.2020 20:30

Warto najpierw sprawdzić jak będzie nagrywał mikrofon z kamery, może nie będzie tak źle. Wyobrażam sobie salę gimnastyczną na której jest jakiś występ, gdzie krzyczy kilkadziesiąt dzieciaków. Nie sądzę, aby jeden mikrofon bezprzewodowy zrobił wielką różnicę, będzie może głośniejszy chaos w odniesieniu do cichszego chaosu ;). Miałoby to jak najbardziej sens przy nagrywaniu w wyciszonym mieszkaniu, bo wtedy jakość nagrania jest nieporównywalnie lepsza. Natomiast w warunkach ogólnego szumu mam wątpliwości.

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1440071)
Niby ma wszystko ale nie do konca jesli o mnie idzie to nie trafiona kamera, jest raczej bym sie przyjrzal kamera od panasonic one bardziej spelniaja funkcje te co trzeba maja gwintowany obiektyw na szerokokatny obiektyw z zasady opcje bezprzewodowego mikrofonu i dodatkowo nawet jak sie uprzesz opcje 3D i sa bardzo przystepnych cenach nie odstajac od jakosci $ony ;)

Nie no, najpierw proponujesz telefon, a teraz taki fajny Soniacz nie pasi ;) Podaj jakiś model Panasonic porównywalny do tego Sony w podobnej cenie to się zobaczy.

misiozol 20.10.2020 20:51

To rozchodzi sie ze telefon (dobry) byl najbardziej uniwersalny no i ma BT z automatu, $ony fajne nie mam nic do niego tylko cena troche nie fajna do tego co posiada, nagrywajac w hali tu akurat co nieco wiem i mam tam jakies doswiadczenie i kamere do tego dostosowana jako ze czesto nagrywam jakies gale/przedstawienia, co najwazniejsze to szerokokatny obiektyw i zlacze na mikrofon (bezprzewodowy mozna zakombinowac jak @nimal napisal) bez tego ani rusz bo kamera nie moze stac za daleko no i mikrofon do tego bo poglos bedzie niemilosierny ludzkie ucho to wycina ale na kamerze to bedzie katastrofa. Ja bym celowal w rynek zaawansowany nie amatorski jest to do ogarniecia kamera bedzie kosztem ~1300-1400zl plus obiektyw z ali i jakis transmiter BT czy cos podobnego jest to wykonalne w cenie 1500zl tylko trzeba sie nagimnastykowac w poszukiwaniach a zapewne najgorsze jest w tym wszystkim ze ma byc to nowe bo za szkolne pieniadze i na fakture co zamyka sporo profesjonalnego wysmienitego sprzetu w dobrej cenie .

Arepo 20.10.2020 21:04

Myślę, że w tym przypadku nie wchodzi w grę takie kombinowanie. Nawet nie wiadomo czego szukać i gdzie, do tego czas oczekiwania, nerwy czy przyjdzie całe z drugiego końca świata i jak będzie działać. Pomijam fakt, że zakupy do szkoły penie muszą być na fakturę.

Ja bym kupił taką kamerę, przyjdzie szybko, gwarancja będzie w Polsce jakby co. Mikrofon jeśli będzie bardzo źle też da się dołożyć. Choć jeśli kamera nie będzie stała zbyt daleko, różnica w nagraniu z oddzielnego mikrofonu może nie być duża w takich warunkach.

misiozol 21.10.2020 09:41

Ja tam twierdze ze lepiej od razu kupic to co potrzeba i uniknac rozczarowan ze to nie tak jest jak trzeba, ja bym zasugerowal zeby nagrac cos telefonem i zobaczyc jak to bedzie wygladac wstepnie a nastepnie dobral sprzet do tego co potrzeba. Trzeba zdac sobie sprawe ze to trzeba odpowiednio ustawic zeby nikt tam sie niekrecil (obiektyw pozwala sie znaczaco zblizyc) i do tego znalezc miejsce z zasilaczem albo jakis kontakt bo bateria nie jest wieczna i najlepiej zeby dzialao na bateri i podpietym zasilaczu jednoczesnie.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.