Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Jaki procesor zamiast Intel Celeron G460 (https://forum.cdrinfo.pl/f113/jaki-procesor-zamiast-intel-celeron-g460-98509/)

KaiQ 18.06.2021 04:29

Jaki procesor zamiast Intel Celeron G460
 
Sprawa wydaje się kuriozalna, banalna aż może i śmieszna jednakże jak się okazuje wcale tak nie jest... :sciana:
Mamy komputer PC (Dell Vostro 260) mówiąc krótko gotowy biurowiec. Zamontowane 10GB RAM, dysk SSD, pracuje na grafice zintegrowanej przy czym silnikiem tej puszki jest wspomniany Intel Celeron G460 (1rdzeń 2 wątki, 1,8GHz) ... i to jest masakra mimo że zastosowania biurowe.
Płyta główna to bodaj że (bo opisy to bieda totalna):
DELL: MS0520
BIOS: ver.A10 (najnowsze)
i pytanie... jaki procesor tutaj mogę zamontować. Podstawka to LGA1155
Powiem tylko tyle że opisy producenta płyty głównej co do tego co można założyć mogą sobie wsadzić....

DarkSlide97 18.06.2021 07:29

Z tego co czytałem na internecie, to była jeszcze druga wersja tego komputera, z procesorem i3 2120. Na forach ludzie piszą, że i5-2400 zadziałałby. To już są 4 rdzenie, powinien spokojnie poradzić sobie z internetem i pracą biurową.

misiozol 20.06.2021 17:11

Szukaj serwisowej noty tam bedzie dokladnie opisane jakie sa w tym klocku cpu i tam dobieraj, gnerealnie to mozna by i tam wsadzic byle co dobrane tylko pod chiset i na 1155 ale wymagalo by to dodania mikrokodu do bios jako ze jest stary trupek to raczej jest to wykonalne ;)

KaiQ 20.06.2021 21:27

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1446199)
Szukaj serwisowej noty tam bedzie dokladnie opisane jakie sa w tym klocku cpu i tam dobieraj, gnerealnie to mozna by i tam wsadzic byle co dobrane tylko pod chiset i na 1155 ale wymagalo by to dodania mikrokodu do bios jako ze jest stary trupek to raczej jest to wykonalne ;)

Już mam rozwiązanie problemu, ale chciałem się przekonać czy tylko ja się wkurzę na DELL'a ... w sumie nie tyle wkurzę co stwierdzi ktoś że klientów to mają oni w poważaniu.

Ażeby znaleźć opis płyty to trzeba się nad nią pochylić z dobrych naście minut. (oczywiście jeśli się nie miało z ich MOBO do czynienia tak jak ja), następnie na stronie właśnie producenta znajdziemy 3 PDF-y do tej płyty głównej i ani przecinka jaki procesor będzie obsługiwany (tutaj więcej można znaleźć na forach) jedyny opis jaki jest to o optymistycznym akcencie... "i3/i5 compatible"... popatrzyłem na lata produkcji i się nadziałem... kupiłem i5-3330 i oczywiście powitał mnie czarny ekran... pomyślałem początkowo że procek siadnięty. Później skombinowałem inną jednostkę z firmy która też od Dell'a ale nowszy model bo Vostro460 jednak też na podstawce LGA1155 i tutaj zareagował na podmianę komputer tak samo. Oczywiście BIOS zaktualizowałem do najnowszej możliwej wersji...
Procek z tego dziada 460 przełożyłem do Vostro 260 (zadziałał) i stwierdziłem że to jednak może być wina kupionego szmelcu.

Suma summarum wyszło na to że producent nigdzie nie zawarł U SIEBIE jakiej generacji dokładnie ma być to i3/i5 i okazało się że drugiej (więc sugestie kolegi @DarkSlide97 jak najbardziej mają rację bytu i zadziałało by to). Jedynym miejscem gdzie w miarę dokładnie to opisują jest strona: https://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Int...Core/G460.html

przy okazji już wcześniej sprawdziłem że ten CPU kupiony jednak działa, na szczęście, ale co z tego jak leży. Mniejsza z tym, ja już jestem mądrzejszy o nowe doświadczenie, aczkolwiek dla firmy DELL za takie opisy to wystawiam porządny minus :sciana:

misiozol 20.06.2021 22:44

dell to szmelc jest byl i bedzie a na temat ich podejscia nawet w normalnych krajach mozna pisac powiesci, pomijam ich support na poziomie trenowanego szympansa i cokolwiek znalezc lub sie dowiedziec zawsze graniczylo z cudami, no i ich gwarancja przypisana do czlowieka nie do rachunku czyni mistrza z tej firmy lol2


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.