Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Jakiej firmy lodówkę? (https://forum.cdrinfo.pl/f5/jakiej-firmy-lodowke-98609/)

SEBAW 21.02.2022 20:51

Jakiej firmy lodówkę?
 
Muszę rodzicom pomóc wybrać lodówkę z dolnym zamrażalnikiem. Sąsiadki zakupują Samsungi, więc i moja mama taką chcę. ;p Czy ktoś z forumowiczów posiada lodówkę firmy Samsung? Chodzi mi o te nowsze modele. Czy warte są zakupu?

KaiQ 21.02.2022 21:05

pytanie co to są nowsze modele... w kwestii lodówek mam niestety dość specyficzne podejście i nie oczekuje by ktokolwiek się ze mną musiał zgadzać. Jak dla mnie jest to sprzęt od którego oczekiwał bym że przepracuje co najmniej 10 lat i to kategorycznie minimum. Ocenić coś co pracuje mniej jest trudno w takim przypadku, można zatem raczej patrzeć na koszty zużycia energii i funkcjonalność oczywiście jeśli znajdziesz taką która będzie Ci pasować do układu mebli w kuchni itd.

Możecie się śmiać, ale u moich rodziców nadal pracuje lodówka którą pamiętam od kiedy żyję. Właściwie już była w użytku nim się nauczyłem chodzić, czyli te 2 latka mogłem mieć a nie zdziwił bym się że mniej jak ją kupili, a teraz mi bliżej do 40stki niż 30stki więc wiecie... Szczerze polecam bezawaryjny "MIŃSK" :rotfl: :spoko:

grzeniu 21.02.2022 21:12

Mam Samsunga, chodzi sobie dwa lata. Kupiłem bo cena i Samsung daje/dawał 10 lat gwary na agregat inwerterowy. Nie wiem ile to znaczy, ale inni nie dawali takiej gwary.
A zastąpiła Amikę, która ma 30 lat i działa sobie, ale szajsung jest 'ładniejszy' większy (hehe większy, a półek ma tyle samo więc o kant to), no i nowy :szczerb:

SEBAW 21.02.2022 21:32

@grzeniu, a te 10 lat na agregat otrzymałeś po zarejestrowaniu sprzętu na stronie Samsunga, czy na podstawie paragonu?

@KaiQ chodzi mi o sprzęt z lat 2021/2022, bo takie najczęściej teraz kupić. Wiem, że to zbyt krótki okres, aby coś o nich napisać, ale może na podstawie starszych lodówek macie jakieś niemiłe niespodzianki?

grzeniu 21.02.2022 21:41

Pisze to w gwarancji na papierze. Nigdzie nic nie rejestrowałem.

joujoujou 21.02.2022 22:42

Też używam szajsunga, też ma 10 lat gwary i też działa bez zarzutu.

grzeniu 21.02.2022 22:53

Te 10 lat jest tylko na agregat, przynajmniej u nas. Na resztę jest standard, nie wiem...2 lata chyba. Znaczy tyle, że na pewno zwali się co innego :szczerb:
Na razie ch(ł)odzi i jeść nie woła. Nawet cicha jest.

joujoujou 22.02.2022 12:08

Jak to (w uproszczeniu) ś.p. Rycho zwykł mawiać? :pytanie:

"Jak najtańsze, z jak najdłuższą gwarancją" ?

Jakoś tak chyba. :hmm:

grzeniu 22.02.2022 13:26

No dokładnie. :taktak:

Zresztą to jest tak samo naprawialne jak pralki. Te lodówki np. nie mają chłodnicy (wymiennika ciepła) na zewnątrz, tylko to jest zatopione w izolacji obudowy i oddają ciepło całą swoją obudową. Jak ci w ogóle gdzieś złapie nieszczelność, to wyrzucasz całą lodówkę. Wszyscy robią to samo, tak samo i nawet zapewne z tego samego. Będzie działać ile założył skrycie producent, a nie ile ty byś chciał, czy uznał za sensowne minimum.
Agregaty ludzie już 50 lat temu umieli robić praktycznie wieczne, pytanie ile dziś skroili by takimi nie były. Nie ma się co patyczkować, idziesz na cenę i gwarancję.
Nie myśl też, że ich inox to inox. To tylko kolor farby. No długo można...

DarkSlide97 22.02.2022 17:18

Cytat:

Możecie się śmiać, ale u moich rodziców nadal pracuje lodówka którą pamiętam od kiedy żyję.

W mieszkaniu mam lodówkę Whirpool, która może mieć spokojnie koło 25-30 lat. Skubana nie dość, że działa to jeszcze tak skutecznie, że przy ustawionej połowie mocy zamrażalnik zmienia stan dowolnego napoju na stały w dość krótkim czasie :rotfl:

SEBAW 22.02.2022 18:31

Macie czym się chwalić. Moja lodówka po ok. 6 latach dostała bzika. Jak ją opierdziulę, to jeszcze zaczyna w miarę pracować. ;p Też mnie czeka wymiana, ale wszystko przyjdzie w swoim czasie.

KaiQ 22.02.2022 22:22

Cytat:

Napisany przez SEBAW (Post 1450890)
Macie czym się chwalić. Moja lodówka po ok. 6 latach dostała bzika. Jak ją opierdziulę, to jeszcze zaczyna w miarę pracować. ;p Też mnie czeka wymiana, ale wszystko przyjdzie w swoim czasie.

ja powiedziałem co w domu rodzinnym, fakt... do lodówek Mińsk będę i przez to podchodził z sentymentem. Żona jeszcze przed ślubem zakupiła sobie również Samsunga i działa do tej pory, myślę że już 10 lat będzie bez jakichkolwiek awarii, więc nie ukrywam że nazwa tej firmy przewija się jednak z pozytywnym wydźwiękiem w większości tutaj. Jedyne do czego mógł bym się przyczepić to plastiki z których są półki. Część z nich gdzieniegdzie pękła i trzeba było kleić, może za dużo włożone, a może nie przewidziane że jakieś butelki są minimalnie szersze. :ysz:

SEBAW 23.02.2022 21:13

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1450893)
ja powiedziałem co w domu rodzinnym, fakt... do lodówek Mińsk będę i przez to podchodził z sentymentem. Żona jeszcze przed ślubem zakupiła sobie również Samsunga i działa do tej pory, myślę że już 10 lat będzie bez jakichkolwiek awarii, więc nie ukrywam że nazwa tej firmy przewija się jednak z pozytywnym wydźwiękiem w większości tutaj. Jedyne do czego mógł bym się przyczepić to plastiki z których są półki. Część z nich gdzieniegdzie pękła i trzeba było kleić, może za dużo włożone, a może nie przewidziane że jakieś butelki są minimalnie szersze. :ysz:

W nowych lodówkach Samsunga, są szklane półki, plastikowe szuflady, oraz metalowo-plastikowa półka na butelki. Teoretycznie trwalsze.

- Deckard - 24.02.2022 08:24

Mam samsunga drugi rok, cichy ,w środku super, energooszczędny, jedynie co to zewnętrzna blacha cienka jak papier toaletowy - za tę kase mogli ją chociaż podkleić od wewnętrznej strony laminatem - było by trwalsze.

SEBAW 24.02.2022 18:37

Coś z tymi blachami musi być nie tak, bo sporo towaru widnieje w sklepie jako outlet, a głównym powodem są wgniecenia.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.