Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) (https://forum.cdrinfo.pl/f108/)
-   -   Telewizor z Android, czy to ma sens? (https://forum.cdrinfo.pl/f108/telewizor-android-czy-ma-sens-98732/)

SEBAW 04.11.2022 17:22

Telewizor z Android, czy to ma sens?
 
Czy warto kupić telewizor z systemem Android, czy lepiej zakupić tv z własnym systemem? Android manipuluje naszym mózgiem, wszędzie go pełno, ale z drugiej strony wszystko możemy obsługiwać z poziomu telefonu. Czy to idzie w dobrym kierunku?

misiozol 04.11.2022 17:24

Mam z androidem i jakimis dedykowanymi wynalazkami, android wygrywa na wszystkich plaszczyznach uniwersalnosci.

KaiQ 04.11.2022 21:55

ja jestem przeciwny... pozostaje kilka płaszczyzn na których sam się zaorywa :P

Miałem ostatnio w rękach dość ciekawy aparat fotograficzny SONY, jakaś wyższej półki cyfrówka z 2014go roku. Zakup do firmy. Kobieta która obsługuje sprzęt robiła dokumentację jakichś badań również w formie zdjęć które chmurą przesyłane były też na komputer (synchronizacja).
Mimo że zdjęć za dużo nie było zrobionych przez kilka lat to jednak podczas samego działania i synchronizacji zapchało się miejsce tu i ówdzie, a przez to trzeba było jakoś przywrócić sprawność systemu przez kasowanie aplikacji.

Odinstalowanych kilka aplikacji śmieciowych z których zresztą nikt nie korzystał i wow... odzyskałem 35MB miejsca.
Więc co... przegląd konta co tam jest, co ma być skonfigurowane (zdjęcia zresztą i tak na MicroSD 64GB) i przywrócenie do stanu początkowego.
Ileż to ja się musiałem namordować żeby sposobami zalogować się na konto google'a aby móc aktualizować czy instalować aplikacje ze sklepu google. Okazuje się dodatkowo że z biegiem czasu blokowane są opcje aktywacji starszych androidów więc póki działa to ok, a jak chcesz przywrócić to albo kosz, albo kombinuj.
TV nie kupuje się jak telefon na 2-3 lata, a najczęściej więcej. Nie każdy planuje też co chwilę zmianę ze względu na przestarzały soft gdzie inne podstawowe funkcje są bez zastrzeżeń.

Owszem, nikt bogatemu nie zabroni zmiany co 2 lata TV za kilka tysięcy, ale tutaj Android sam siebie wyklucza jako długoterminowe rozwiązanie. Jak dla mnie już lepiej bardzo dobry TV i przystawka z Android TV.

Oczywiście nikt się nie musi ze mną zgadzać bo i ja przyznaję że Android w TV baaardzo poszerza horyzonty i możliwości sprzętu, ale moje argumenty też mają rację bytu.

misiozol 04.11.2022 22:09

A ja sie z toba wogule nie zgadzam :P , podejdzmy do tego tak: Do czego sluzy telewizor?


Do ogladania i teraz na jaka platforme mamy najwiecej alikacji do ogladania i streamingu ?
Na Androida

Czy te aplikacje sa w jakim kolwiek innym systemie w telewizorze ? NIE

Czy te aplikacje dzialaja ze starymi androidami wszystkie wlacznie nawet z tak starym androidem jak 4.4

Wniosek mozna liczyc ze kupujac tv na androidzie aplikacje do streamingu dalej beda dzialac pez kolejne lata przyjanmniej 8-10 patrzac sie na date wydania androida 4.4. a kupujemy obecnie tv z 10.0 wiec zakladamy ze 10.0 bedzie wspierany przez aplikacje dlugie lata.

Co do systemu zamknietego typu dedykowanego pod tv: przewaznie aktualizacje koncza sie 2-3 lata po zakupie i platforma przestaje byc wspierana przez producenta tym uniemozliwajac nam aktualizacje aplikacji ktora jest nie wspierana i mamy koniec ogladania :P

KaiQ 04.11.2022 22:47

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1456052)
...
Czy te aplikacje dzialaja ze starymi androidami wszystkie wlacznie nawet z tak starym androidem jak 4.4...




Co do systemu zamknietego typu dedykowanego pod tv: przewaznie aktualizacje koncza sie 2-3 lata po zakupie i platforma przestaje byc wspierana przez producenta tym uniemozliwajac nam aktualizacje aplikacji ktora jest nie wspierana i mamy koniec ogladania :P

akapit pierwszy... nie zgadzam się że działa wszędzie. Wałkowałem temat przystawek z androidem jak robiłem emulator konsol. Ludzie się pozbywali już wersji 6 2 lata temu bo im youtube nie szło i albo szedł Netflix a HBO nie albo odwrotnie (przykład w skrócie myślowym bo nie pamiętam na które dokładnie się skarżyli platformy... sączę grzańca :szczerb: )
Ja nie powiedziałem zresztą że android jest zły... powiedziałem że to rozwiązanie jest już nastawione na problemy po kilku latach, a odnoszę wrażenie graniczące z pewnością że zarówno cykl wsparcia dla oprogramowania w ostatnich latach mocno się skrócił i o ile nie jest to mówione jasno że koniec, to odcinanie kolejnych gałęzi robi swoje bo przestaje działać to co wcześniej działało.
Jak dla mnie cykl wsparcia dla oprogramowania TV 5 - 6 lat to minimum, a nikt nam tego nie zagwarantuje.

Wymiana przystawki z Androidem to mniejszy koszt niż wywalanie TV

SEBAW 05.11.2022 04:09

Chłopy spokój... Każdy ma rację. Teraz wiem po co google wydaje przystawki do tv. Po co wspierać i aktualizować tv, jak jego parametry są archaiczne, lepsza dostawką.
Pytanie. Czy aktualizacja systemu na telefonach idzie w parze z aktualizacją na tv oraz na innych urządzeniach?

joujoujou 05.11.2022 06:43

Cytat:

Napisany przez SEBAW (Post 1456057)
[...] Każdy ma rację. [...]

No właśnie. :taktak:

Morał z tego taki: kup cokolwiek, a po jakimś czasie i tak będziesz niezadowolony. :szczerb:

KaiQ 05.11.2022 07:53

Cytat:

Napisany przez SEBAW (Post 1456057)
Chłopy spokój... Każdy ma rację. Teraz wiem po co google wydaje przystawki do tv. Po co wspierać i aktualizować tv, jak jego parametry są archaiczne, lepsza dostawką.
Pytanie. Czy aktualizacja systemu na telefonach idzie w parze z aktualizacją na tv oraz na innych urządzeniach?

To jednak zależy raczej od producenta a nie google. W końcu wychodzi taki Android 13 a to producenci mówią czy i jakie ich starsze telefony dostaną update. Wszystkie pośrednie rozwiązania naruszają gwarancję.
Łatki bezpieczeństwa to już kwestia samego systemu i jego wersji.

SEBAW 05.11.2022 08:19

Google, jak i Microsoft i inne firmy wypuszczając nowy system operacyjny, czy nawet oprogramowanie wymuszają na nas zakup mocniejszego sprzętu. Starsze maszyny nie spełniają min wymagań, więc dlaczego producenci mają je dalej wspierać w nowej wersji? Lepiej niech korzystają ze starszej, której i tak wsparcie wygaśnie.

KaiQ 05.11.2022 09:49

Cytat:

Napisany przez SEBAW (Post 1456065)
Google, jak i Microsoft i inne firmy wypuszczając nowy system operacyjny, czy nawet oprogramowanie wymuszają na nas zakup mocniejszego sprzętu. Starsze maszyny nie spełniają min wymagań, więc dlaczego producenci mają je dalej wspierać w nowej wersji? Lepiej niech korzystają ze starszej, której i tak wsparcie wygaśnie.

Ok, to powiedz na ilu maszynach postawisz dowolną wersję Windowsa a na ilu telefonach, telewizorach zainstalujesz inną wersję androida niż stockowa?
Ja jeszcze raz podkreślam, nie jestem wrogiem Androida w TV ale uwaz że to względnie krótkotrwałe rozwiązanie. Finalnie mając dobry TV wylądujemy z zewnętrzna przystawką.

misiozol 05.11.2022 10:51

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1456068)
Ok, to powiedz na ilu maszynach postawisz dowolną wersję Windowsa a na ilu telefonach, telewizorach zainstalujesz inną wersję androida niż stockowa?
Ja jeszcze raz podkreślam, nie jestem wrogiem Androida w TV ale uwaz że to względnie krótkotrwałe rozwiązanie. Finalnie mając dobry TV wylądujemy z zewnętrzna przystawką.


Podejdz no do plota :szczerb:, ja ci to doglebnie wytlumacze :>

SEBAW 05.11.2022 12:22

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1456068)
Ok, to powiedz na ilu maszynach postawisz dowolną wersję Windowsa a na ilu telefonach, telewizorach zainstalujesz inną wersję androida niż stockowa?
Ja jeszcze raz podkreślam, nie jestem wrogiem Androida w TV ale uwaz że to względnie krótkotrwałe rozwiązanie. Finalnie mając dobry TV wylądujemy z zewnętrzna przystawką.

Chodziło mi o komputery, bo na rynku telefonów Microsoft już dawno poległ. Apple w naszym kraju to eksperyment, gdzie nie ma szans dorównać konkurencji pod względem obsługiwanych różnorakich sprzętów.

A ktoś odpowie na moje pytanie z postu nr 6?

misiozol 05.11.2022 13:16

Cytat:

Napisany przez SEBAW (Post 1456076)
Chodziło mi o komputery, bo na rynku telefonów Microsoft już dawno poległ. Apple w naszym kraju to eksperyment, gdzie nie ma szans dorównać konkurencji pod względem obsługiwanych różnorakich sprzętów.

A ktoś odpowie na moje pytanie z postu nr 6?

Nie idzie, wszystko zalezy od producenta.

KaiQ 05.11.2022 14:04

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1456070)
Podejdz no do plota :szczerb:, ja ci to doglebnie wytlumacze :>

Dogłębnie... :toast2:
Z płytkich naczyń nie pijam :haha:

SEBAW 05.11.2022 16:06

Rodzicom wybrałem LG z autorskim systemem - WebOS. Jest prosty i intuicyjny. Często zachwalany w recenzjach. Sterować można klasycznie lub nowocześnie - głosowo, a sam pilot działa jako wskaźnik. Ale czy ten os jest lepszy od robocika?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.