Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) (https://forum.cdrinfo.pl/f108/)
-   -   Jaki odtwarzacz Blu-ray 4K/UHD do 1500PLN? (https://forum.cdrinfo.pl/f108/jaki-odtwarzacz-blu-ray-4k-uhd-1500pln-98752/)

Kunte 16.12.2022 12:45

Jaki odtwarzacz Blu-ray 4K/UHD do 1500PLN?
 
Witam,

Poszukuję, w cenie do 1500 PLN, stacjonarnego odtwarzacza jak w tytule.
Może mógłby ktoś coś polecić?
Fajnie gdyby obsługiwał HDR, Dolby Vision itp.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

joujoujou 16.12.2022 15:53

//mod: przeprowadzka do właściwego działu.

misiozol 16.12.2022 17:07

Najtaniej + najbardziej uniwersalne to bedzie PS4

- Deckard - 16.12.2022 18:38

mam SONY UBP-X800M2 ,złego słowa nie powiem

Kunte 17.12.2022 13:12

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1457097)
Najtaniej + najbardziej uniwersalne to bedzie PS4

konsola w ogóle nie wchodzi w grę

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1457099)
mam SONY UBP-X800M2 ,złego słowa nie powiem

dzięki, właśnie zastanawiam się nad tym modelem. Długo go masz? Brałeś pod uwagę inne, czy tak adhoc zdecydowałeś o tym?

- Deckard - 17.12.2022 21:12

Cytat:

Napisany przez Kunte (Post 1457125)
konsola w ogóle nie wchodzi w grę

dzięki, właśnie zastanawiam się nad tym modelem. Długo go masz? Brałeś pod uwagę inne, czy tak adhoc zdecydowałeś o tym?

mam go dwa lata, problemów nie było żadnych ,

minusy
- długi czas reakcji po włożeniu płyty [oryginały i kopie]
- pilot skromny jak do bramy garażu

plusy
- wygląd i gabaryt
- kultura pracy [jest cichy w porównaniu z moi poprzednim napędem blu]

Po dwóch latach mogę stwierdzić ,że wart swoich pieniędzy ,ale jeśli nie potrzebujesz aplikacji ,dodatkowych wyjść itd i nie przeszkadza Ci wygląd to myślę ,że tańszy model UBP-X700 również spełni twoje oczekiwania. U mnie odpadł ze względu na gabaryty

Kunte 19.12.2022 09:20

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1457142)
mam go dwa lata, problemów nie było żadnych ,

minusy
- długi czas reakcji po włożeniu płyty [oryginały i kopie]
- pilot skromny jak do bramy garażu

plusy
- wygląd i gabaryt
- kultura pracy [jest cichy w porównaniu z moi poprzednim napędem blu]

Po dwóch latach mogę stwierdzić ,że wart swoich pieniędzy ,ale jeśli nie potrzebujesz aplikacji ,dodatkowych wyjść itd i nie przeszkadza Ci wygląd to myślę ,że tańszy model UBP-X700 również spełni twoje oczekiwania. U mnie odpadł ze względu na gabaryty

Nie potrzebne mi są właśnie dodatkowe aplikacje, natomiast dodatkowe wyjścia, zwłaszcza audio by się przydały. Ponadto mam TV z Dolby Vision i HDR. Wyczytałem w testach tego odtwarzacza, że tam trzeba w opcjach ręcznie włączać DV, dla materiałów, które nie zostały zapisane w tym standardzie. Możesz coś powiedzieć na ten temat? Jak spisuje się interpolacja do 4K dla materiałów, które nie są w 4K?

- Deckard - 19.12.2022 17:12

hej

Jeśli chodzi o DV to sprawdzę w domu i dam znać -wiem ,że pracowali nad tym przy aktualizacji softu a dawno nie sprawdzałem.

Co do interpolacji do 4k to są warianty AUTO, oraz wariant 1 i 2 i nic więcej na ten temat nie jest wyjaśnione w samym odtwarzaczu .Ja mam na AUTO i dla mnie działa dobrze , poza tym moim zdaniem najwięcej zależy od materiału źródłowego .

Swego czasu dużo rozmawiałem na temat 4k z gościem z Sony Center w SSC z Katowicach ,ale nie wiem czy jeszcze istnieją .

W media markt w Chorzowie na Katowickiej taki odtwarzacz stoi [stan na listopad] można zagadać i uruchomić na pokaż pogrzebać w opcjach.

Kunte 20.12.2022 06:42

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1457201)
Jeśli chodzi o DV to sprawdzę w domu i dam znać -wiem ,że pracowali nad tym przy aktualizacji softu a dawno nie sprawdzałem.

Dzięki, właśnie o to mi chodzi, bo czytałem, że miała to aktualizacja softu załatwić.

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1457201)
Swego czasu dużo rozmawiałem na temat 4k z gościem z Sony Center w SSC z Katowicach,ale nie wiem czy jeszcze istnieją.

Tak jeszcze tam są. Kolega widzę, też ze śląskiego jest :)

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1457201)
W media markt w Chorzowie na Katowickiej taki odtwarzacz stoi [stan na listopad] można zagadać i uruchomić na pokaż pogrzebać w opcjach.

Dzięki za sugestie :)

wesner 15.06.2023 07:47

Cytat:

Napisany przez Kunte (Post 1457213)
Dzięki, właśnie o to mi chodzi, bo czytałem, że miała to aktualizacja softu załatwić.

Tak jeszcze tam są. Kolega widzę, też ze śląskiego jest :)

Dzięki za sugestie :)

We Wrocławiu też dalej są w większości "Media" sklepów


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.