Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.02.2009, 21:26   #5
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Mam coraz większy problem z dyskiem od notebooka. Zaczęło się od problemów z uruchamianiem systemu (błąd ...system32\config\... - opisywałem w innym temacie), później pojawiały się różne komplikacje, a teraz już uruchamiając live cd Ubuntu nie jestem w stanie przegrać praktycznie żadnych danych. Jutro zamierzam kupić jeszcze przejściówkę, żeby dysk podłączyć do komputera stacjonarnego i tu się jeszcze pobawić, ale patrząc na to, że nie mogę odczytać coraz większej ilości danych mimo, że nic poza uruchamianiem komputera nie robię, nie nastawia mnie zbyt optymistycznie.

Najważniejsze dane dla siebie na szczęście udało mi się przegrać prawie w całości, pozostało jednak sporo rzeczy, które nie są może tak ważne, ale na których też trochę mi zależy - zdjęcia z ostatnich lat, trochę obrazków, wybrane programy itp. Nie przegrywałem ich, bo były na innych partycjach, do których cały czas był dostęp. Dopiero jak wczoraj przetesotowałem dysk jakimś programem spod dosa i wyszło mi kilkanaście tysięcy (!) bad sektorów, to stwierdziłem, że robię kopie wszystkiego. Tyle, że już się nie dało...


Teraz dwa pytania:

- po pierwsze, zakładając, że uda mi się bezproblemowo dysk do komputera podłączyć i będę miał widoczne wszystkie partycje (bo widoczne są - w linuksie spokojnie mogę na wszystkie wejść i poprzeglądać strukturę katalogów - dopiero przy kopiowaniu zaczyna się problem) - co najlepiej spróbować zrobić, żeby dane odzyskać, a nie pogorszyć jescze sprawy. Typowe programy do odzyskiwania służą raczej temu, żeby odzyskać skasowane dane. Te tutaj są (teoretycznie) nienaruszone, problemem są tylko te bad sektory. Czy w takim razie są może jakieś programy do ich naprawy spod Windowsa? Ale takie, które jednocześnie nie spowodują utraty zapisanych danych.

- rzecz druga, z którą zaczynam się liczyć - pomoc jakieś firmy. Wiem, że generalnie jest to droga sprawa, ale jak na szybko przejrzałem oferty wrocławskie to znalazłem kilka w rozsądnych granicach (250-300 zł). Tyle za odzyskanie tych danych byłbym skłonny zapłacić (oczywiście chętniej nie, ale jeśli to jedyny sposób..), pytanie tylko czy tak wycenione usługi są coś warte. Jak sądzicie..?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post