Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.02.2009, 22:44   #1
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Router ASUS WL-500gP v2 - pare problemow konfiguracyjnych

za rada szanownego grona z tematu o routerach WiFi zakupilem router Asus WL-500g Premium v2
z zalozenia mial, po podlaczeniu do modemu z kablowki, dzielic net na kilka urzadzen
oczywiscie bylo by bardzo milo, gdyby udalo sie uruchomic pozostale uzyteczne funkcje - moj net predkoscia nie grzeszy, wiec manager downloadu (torrenty oczwiscie)
no i drukarka sieciowa (najlepiej z w pelni funkcjonalnym skanerem - jako, ze mam urzadzenie wielofunkcyjne HP PSC 1315)

na oryginalnym fw v 2.0.1.2 za diabla nie chcial udawac, ze jest moim kompem podlaczonym przez USB (ISP identyfikuje mnie po MAC modemu w przypadku USB lub MAC karty sieciowej (ale to nie moj przypadek), dodanie drugiego MAC kosztuje, zmiana pierwszego tez... tak, moj ISP jest do d. ale to jedyne sensowne wyjscie)

na fw olega najnowszym net zasmigal blyskawicznie, ale router nie widzial w ogole PD robiacego u mnie za HDD
PD to w zasadzie czytnik kart z wlozona 16GB szybka SDHC c6
karta sprawna, czytnik tez - sprawdzone
wiec jakiekolwiek dalsze kombinacje wykluczone (w katalogu /dev/ nie bylo w ogole katalogu dyskow)

upgrade do najnowszego oficjalnego fw i mile zaskoczenie - net smiga (choc dwa restarty zajelo mu przyjecie klucza wifi )
widzi drukarke
widzi PD
ale...

drukarka tak czy siak wymaga instalacji sterownikow na kompie - postepowalem zgodnie z manualem asusa - wiec mija sie z celem, moge podpiac drukarke do kompa i kolejnym ja udostepnic w sieci... bezsens
w dodatku nie wiem, czy skaner by dzialal - nie sprawdzilem

a PD widzi, rozpoznaje pojemnosc, ale caly czas status unmount
poszukalem po wl500g.info oraz szerzej po necie i nic nie znalazlem
ktos mial problem, bo ftp wylaczone - wlaczylem i nic
brak mi dalszych pomyslow

moja prosba wiec do userow ww. routera lub osob obeznanych z jego konfiguracja:

1. (i najwazniejsze na ta chwile) - jak uruchomic sciaganie torrentow na PD podpiety do routera? w zasadzie jak zmusic router do zamontowania tego PD

2. mniej wazne - jak podpiac urzadzenie HP PSC 1315 do tego routera, zeby bylo urzadzeniem prawdziwie sieciowym, udostepnialo druk i skanowanie

edit:
swoja droga awietny fw (ten od olega mial to samo) - znane wszystkim port forwarding zostalo tu nazwane virtual server, chwile mi zajelo znalezenie tej opcji

Ostatnio zmieniany przez nimal : 21.02.2009 o godz. 22:49
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online