Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.03.2009, 20:07   #312
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Qbi@k Podgląd Wiadomości
Does foobar2000 sound better than other players?

No. Most of ***8220;sound quality differences***8221; people ***8220;hear***8221; are placebo effect (at least with real music), as actual differences in produced sound data are below their noise floor (1 or 2 last bits in 16bit samples). foobar2000 has sound processing features such as software resampling or 24bit output on new high-end soundcards, but most of the other mainstream players are capable of doing the same by now.

http://www.foobar2000.org/?page=FAQ

http://foobar2000.pl/-FAQ-foobar2000...ons-t2787.html
Ujmę to inaczej - włączam Winampa, włączam Foobar'a - ta sama piosenka, i tu i tu bez equalizera. Brzmi inaczej.

Szczerze mówiąc mało mnie interesuje, co ktoś sobie gdzieś na internecie napisał, jeśil mogę to sprawdzić sam. Sprawdzam - widzę, jak jest. Słuch zawsze miałem bardzo dobry, przez kilka lat grałem na instrumentach, potrafię stwierdzić różnice. Dla mnie jest ona wyraźna.


Wracając jednak do sedna. Zainstalowałem tego gotowca z postów wyżej i muszę przyznać, że jestem zadowolony



Mam jednak kilka pytań odnośnie opcji i funkcji, których być może jeszcze nie znalazłem:

1. Okładki - najpierw program nie wyświetał nic, potem ściągnąłem jedną z internetu i wrzuciłem do katalogu z albumem - zobaczył i wyświetlił. Za chwilę jednak zaczął wyświetlać i inne, zakładam że automatycznie ściąga z internetu (czemu dopiero teraz?). Dobrze działa i ok.

Nie wyświetlają się natomiast okładki w Cover Flow. Z tego, co widzę to jest tam podana inna ścieżka (Dane aplikacji/foobar/ compents...) i ja tam rzeczywiście nic nie kopiowałem. Z drugiej strony - jeśli wyświetla okładki podczas odtwarzania (czyli sam je ściąga), to czemu tu nie widzi? Trzeba coś pozmieniać w ustawieniach?


2. Lyrics - ustawiłem ściąganie z internetu (a przynajmniej tak sądzę), ale mimo to nic poza tytułem piosenki się nie wyświetla. Czemu?

Edit.. Teraz zaczęło mi się wyświetlać, ale.. co innego niż leci Jak posprawdzałem, to część się wyświetla, część nie, część źle. Co pozmieniać, żeby miało to ręce i nogi? (ewentualnie co pozmieniać w ustawieniach).


3. Baza danych internetowych - przy Winampie jak wrzucałem jakąś płytkę Audio w 99,9% przypadków od razu ściągał dane z internetu i wgrywał tagi. Tutaj sprawdziłem co prawda na razie jedną płytę, ale nie wyglądało na to, jakby czegokolwiek szukał (Winamp pisał i też, jak nic nie znajdywał). W którym miejscu można to zmienić? (jeśli można). I czy jest możliwość, aby w przypadku plików na dysku zapisać te dane od razu do tagów, żeby potem już było to odtwarzane prawidłowo?


4. Zakładka collection - jedna rzecz, to jak przy Cover Flow, a mianowicie brak okładek (ale to zakładam, jest wspólny problem), druga to wyświetlanie jedynie albumu obecnie odtwarzanego. Chciałbym, aby były tutaj wszystkie, które dodałem i które widoczne są przykładowo właśnie w Cover Flow. Czy te dwie rzeczy są od siebie niezależne i muszę tutaj muzykę dodawać osobno?


5. Ostatnia rzecz, to wygląd. Generalnie mi się podoba i program już mnie kupił ale też chętnie zmieniłbym kilka rzeczy związane z ułożeniem paneli, np. chciałbym, aby teksty piosenek wyświetlały się obok okładki i listy, a nie zamiast. Podobnie ta zakładka collection. Czy można to tak skonfigurować?



W każdym razie program zaczyna mi się podoba i prawdopodobnie zacznę go używać. Zostaje jeden, niestety spory problem, a mianowicie nieobsługiwanie go przez mój ulubiony program StatBar. Ale z tym będę się musiał jeszcze pobawić, może uda się go tak 'oszukać', żeby myślał, że to Winamp.



Znalazłem jeszcze dwie ciekawe skórki (tematy):

http://www.hydrogenaudio.org/forums/...howtopic=69046

http://foobar2000.pl/index.php?showtopic=4721

Za pierwszą, patrząc na konfigurację, raczej nie będę się w ogóle brać, ale druga wygląda sensownie. Może w wekeend spróbuję
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post