Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.03.2009, 21:48   #1
kamkik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.03.2009
Posty: 9
kamkik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Multi DVD 2 gry na 1 plycie... HELP!!

(PS2 Slim 70003... nagrywam na TDK DVD+R (moja konsola je czyta), do wypalania obrazów i ich tworzenia z płyt używam UltraISO i nim także te obrazy wypalam)



Witam.. chodzi o multi DVD... robie raczej wszystko jak trzeba wypalam obraz... śmiga na PS2... moge wybrac gre... wybieram.... i?? zaczyna wchodzic do gry... ale na jednej zwis jest jeszcze przed jej startem... a na drugiej... zwis gdy pokauja sie pierwsze napisy z danej gry... :/

Opisze problem szczegółowo... otóż..:

Mam 2 kopie gier, Hot Shot Tennis oraz Tourist Trophy. Ostatnio nagralem sobie Free MC Boota na MC a że chcialem sobie w owe dwie gry zagrac to musialem je od nowa zgrac na plytki i uprzednio spatchowac. No i po zrobieniu ich obrazu zmienilem ich NTSC na PAL przy uzyciu PS2VFIX2005(bo czytalem gdzies ze MC Boot nie czyta NTSC) i pozniej zobaczylem ze obie mogly by sie zmiescic na jednej plycie DVD... Przeczytalem Twoje artykuły Berion o torzeniu plyt z wieloma grami i zastosowalem sie do niego a mianowicie:

Stworzylem folder o jakiejs tam nazwie, skopiowalem do niego wszystkie pliki z obu gier (obrazy otwieralem Daemonem po poprzednim ich zrobieniu przez Ultra ISO i metoda chwyc i upusc skopiowalem je do folderu z gra) oprocz SYSTEM.cfg.. tak jak jest w zaleceniu. Dodalem do folderu 4 pliki Multiloadera:
  • INSTALL.cnf
  • SYSTEM.cnf
  • MULTI.xml
  • MULTILOA.elf
Dodalem zdjecia 2 gier w odpowiednim formacie i o odpowiedniej nazwie do folderu IMAGES... Odpowiednio zedytowalem .xml'a poprzez multiloader generator...

No i wszystko niby spoko ale teraz musialem zrobić obraz. Troche miałem z tym problemow(i nadal mam) bo przy uzyciu Nero nie moglem utworzyc ISO ze wzgledu na plik TT.VOL ktory zajmowal ponad 2GB... i mimo ze wszystkie ustawienia w programie mialem tak jak w zaleceniach nie szlo go skopiowac.... Wiec zmusilem sie do uzycia CDVDGen.. (Poniewaz pliki mialem z folderu na HDD to nie korzyslalem z ISO Buster ani Apache 2 aby je stamtąd wyciągnąć...) Metodą drag&drop przeciągalem pliki z folderu do kompilacji.Jednak nie wiedzialem czym jest LBA wiec doszedlem do wniosku ze to chyba chodzi o to zeby pliki ktore byly w zaleceniu:
  • INSTALL.cnf
  • SYSTEM.cnf
  • MULTI.xml
  • MULTILOA.elf
były na pierwszym miejscu na liscie i nagrane na najmniejszych okręgach powierzchni plyty skąd chyba startuje laser.... no i dalej było coś o odpowiednim ustaleniu LBA dla reszty plikow... i cos o chronologicznym ustawieniu... ale jak ja mam to ustawic kiedy mam dwie gry do wyboru Ktore pliki dac jako pierwsze itp. zeby byly odczytywane odpowiednio

(Mimo wszystko jakos sam sobie to tam poustawialem na krzywy ryj... dalem REC, stworzyl mi sie plik IML... przekonwertowalem go na ISO poprzez Iml2Iso v4.01 ze strony http://www.sksapps.com/index.php?page=mis.html a potem spatchowalem jeszcze tak zeby Free MC Boot go odczytał... I wypaliłem płytke. Wpakowalem do PS2 i uruchomila sie, otworzyl sie multiloader z mozliwoscia wyboru gry.. ale ktorej bym nie chcial odpalic to albo wiesza sie juz na starcie, albo ewentualnie wejdzie do menu z napisami i tez sie wiesza... Moje pytanie w tej sprawie.. co robię źle?? Co zrobić aby te gry działały? Jak z tym się uporać?)

Czekam na jakąś odpowiedź lub pomoc w tym co mam zrobić bo siedze nad tym dobre 2 dni i staram sie to jakoś ogarnąć.. :/

Ostatnio zmieniany przez kamkik : 06.03.2009 o godz. 21:52
kamkik jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online