Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.03.2009, 16:18   #3
kamkik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.03.2009
Posty: 9
kamkik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Sprawa nie jest taka prosta jak może się wydawać. Mało gier na CD nie sprawdza LBA plików. Jeśli jakaś sprawdza to będzie się wieszać po loadingach itp. Ale skoro po przeniesieniu ich na DVD i odpaleniu każdej przez ESR wszystko jest ok, to znaczy że nie sprawdzają i problem leży po Twojej stronie*.
Te gry nie były na CD lecz na DVD i nie musialem ich nigdzie przenosic...
Wypalilem jedną z gier (Hot Shot Tennis) na plytce (uprzednio ją spatchowałem tak aby chodziła na FMCBOOT i zmienilem mimo wszystko NTSC na PAL bo pamiętam że gdy odpalałem tą gre na Swapie do gdy dawalem normalny system ladowania to obraz byl czarno bialy i polowa ekranu byla ucieta... dopiero przy zmianie na PAL czytalo gre poprawnie) I w czasie ladowania gry przez FMCBOOT mrugają różne kolory na ekranie(caly ekran zmienia kolor kolejno np zolty potem niebieski i rozowy) no i blokuje sie na 2 sekundy na rozowym... ale wchodzi potem do Gry i moge spokojnie ciupać.... Jednak przy wypalaniu tego obrazu z dwiema grami... po odpaleniu multiloadera na PS2 i wybraniu wlasnie tej gry (Hot Shot Tennis) obraz blokuje sie na tej migawce kolorów (konkretnie na różowym).. a z kolei na Tourist Trophy zdaje sie ze wchodzi do gry... po migawce pojawia sie pierwszy napis... i zwiecha.. :/

Cytat:
Mam nadzieję, że robiłeś potem obraz z zawartości tego folderu, a nie że powrzucałeś gry do folderu/ów. ;] Gry na PS2 odwołują się do plików po bezwzględnej ścieżce.
Oczywiście że zrobiłem obraz z zawartości folderu... do ktorego skopiowalem zawartość obu płyt z grami... (of course za wyjątkiem SYSTEM.CFG ktore byly na kazdej z płyt) + pliki z multiloadera (w tym odpowiednio przygotowany .XML)


Cytat:
Taka już specyfikacja ISO9660/Joliet, ale nie przejmuj się. Trzeba było mimo to kontynuować i nie zgadzać się na samo UDF. Przynajmniej kiedyś się tak dało w Nero. Sprawdź co na to powie ImageBurn.
Niestety nie dalo sie kontynuowac w zaden sposob... Bardzo chetnie sproboje na Image Burn juz nawet go pobralem i zainstalowalem ale hmm niezabardzo wiem jak tam to poustawiac... wybrać ISO9660/Joliet?? bo jest tam bodajze wiele tych opcji np.:

ISO9660
ISO9660/Joliet
ISO9660/Joliet + UDF
ISO9660 +UDF
UDF

..a także kilka innych w zakładkach i polach do odznaczenia/zaznaczenia... wiec bylbym wdzieczny za instrukcje.. co i jak tam zrobic.. :/ (mam wersje 2.4.2.0)

Cytat:
Myślę, że problem leży w czymś zupełnie innym. ESR nie użył Spoof Media Type. Będziesz musiał ręcznie spatchować te funkcje (w sensie np. DVD Scanem od Sonix'a zmieniając media check na DVD).
Media Check już oczywiście zrobiłem.... za pomocą wyzej wymienionego DVDScanem od Sonix'a.... zaznaczylem wszystkie pliki i spatchowalem... wczesniej bodajze cos tam znalazlo i spatchowalo ale teraz zrobilem to poraz kolejny dla upewnienia się... wszedzie pislao ze DVD już jest.. wiec to nie to...


Cytat:
*Jest jeszcze jedna możliwość: możliwe, że sterowniki ESR nie przetrwały któregoś z rzędu resetu IOP (jeden będziesz mieć zawsze dodatkowy bo pierwszy robi Multiloader przy odpalaniu gier).

Co w takim wypadku mógłbym zrobić jest jakiś sposób aby temu zaradzić?? może powinienem każdy obraz gry przed skopiowaniem (za wyjatkiem SYSTEM.CFG) plikow do folderu spatchować aby byl czytany przez FMCBOOT'a (bo może plejak po otworzeniu poprzez ESR multiloadera nie moze poradzic sobie z kolejnym odpaleniem programu?? mimo że znajduje się na tej samej plycie ale też jest piracki? -to tylko moje dumanie ;P )

Jest jakieś wyjście z tej sytuacji??
kamkik jest offline   Odpowiedz cytując ten post