Podgląd pojedynczego posta
Stary 08.04.2009, 12:36   #1
edyr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.04.2009
Posty: 9
edyr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak rozpoznać czy w dysku padła elektronika czy też coś innego ?

Witam wszystkich,

Jestem nowy na tym forum, niestety już wszędzie szukam pomocy i nikt nie może mi pomóc... mam problem i szukam pomocy.

Mam dysk, który chodzi już parę ładnych lat.
Jest to Maxtor 40 gb. Nic się nigdy z nim nie działo, nawet się zastanawiałem, czy nie "za długo chodzi bez szwanku" i czy nie lepiej wymienić na nowy... No i chyba wykrakałem ... Ale do rzeczy.

Otóż 30 marca w poniedziałek po przyjściu z pracy do domu okazało się, że komputer się nie odpala. Tzn. sam komputer się uruchamia, natomiast nie działa Windows. Informatyk - a raczej znajomy sąsiad - taka "złota rączka" - po obejrzeniu kompa stwierdził, że dysk twardy źle działa i że jest do wymiany. Powiedział mi że ma taki sam i że można spróbować przełożyć elektronikę i może dysk ruszy. Niestety dysk nie ruszył - mało tego - jego dysk przestał działać !!!

Nie wiem co mam robić - mam tak zdjęcia rodzinne z kilu ładnych lat - mogę bez nich żyć, natomiast mają dla mnie dużą wartość sentymentalną.
Dzwoniłem już do kilku firm i ceny które usłyszałem po prostu zbijają mnie z nóg. Nie stać mnie na takie kwoty.

Jeśli ktoś może coś poradzić to bardzo proszę o radę.

Edward z Warszawy
edyr jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online