Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.04.2009, 20:30   #31
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Talking Cyrków ciąg dalszy

Uwaga, będzie długie.
Korespondencja ze sprzedającym:

Cytat:
Napisany przez Matefusz
W Twoim liście datowanym 13 kwietnia 2009 (13:14:47) można przeczytać:

Witam!
Na początku stycznia dokonałem zakupu dyfuzora ***8222;Dyfuzor do lampy błyskowej CANON 540EZ, 550EX (521399275)***8221; ***8211; niestety nie pamiętam dokładnej daty ponieważ aukcja została przeniesiona do archiwum.

Mój problem polega na tym, iż ów dyfuzor był kupowany z myślą na prezent dla osoby, która niestety nie zdążyła go otrzymać (wyjechała za granicę). Tydzień temu wróciła do Polski i okazało się, że dyfuzor nie pasuje na lampę Canon 550EX (jest za ciasny i tym samym nie spełnia swojej roli).

Chciałbym go zwrócić. Jakie są szanse, że nowy dyfuzor będzie pasował na tą lampę? Nie ma sensu wysyłać sobie tego towaru w nieskończoność***8230;

Pozdrawiam i proszę o jak najszybszą odpowiedź w tej sprawie.
Mateusz Pluta (Matefusz).
Cytat:
Napisany przez sprzedawca ***8222;FRIPERS***8221;
Dzień dobry,

NIestety czas na zwrot towaru zgodnie z warunkami aukcji upłynął.
Cytat:
Napisany przez Matefusz
Zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 27.07.2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (Dz. U. nr 141, poz. 1176 ze zm.) mam prawo do zwrotu:

"Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu" Mam nadzieję, że obejdzie się bez negatywnych komentarzy i niepotrzebnych kłótni oraz interwencji Rzecznika Praw Konsumenta.

Pozdrawiam!
Cytat:
Napisany przez sprzedawca ***8222;FRIPERS***8221;
Dzień dobry,

Z warunkami aukcji zapoznał się Pan przy licytacji w aukcji.
Cytat:
Napisany przez Matefusz
Ale to wcale nie zmienia faktu, że mam prawo do zgłoszenia niezgodności towaru z umową. Wszystko jest napisane w regulaminie allegro.

W tym momencie zaprzecza Pan swoim postulatom, które zostały umieszczone na stronie "o mnie": (na mnie możesz polegać - świadczy o tym status Super Sprzedawcy nadany mi nie po raz pierwszy przez Allegro) - brednie!

Wprowadza Pan potencjalnych klientów w błąd.

Zgłaszam sprawę na allegro.
Cytat:
Napisany przez sprzedawca ***8222;FRIPERS***8221;
Dzień dobry,

To Pana zdanie Ja mam inne.Oczywiście będę czekał na rowiązanie konfliktu.
Ehh...
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online