|
Nie no taki Wrocław naprzeciwko takiego Lublina to wiesz...
Najwyższy budynek tutaj (chyba rektorat UMCS) ma aż ze 13 pięter i wybudowano go jeszcze za komuny (ma więć niepowtarzalny urok tzw wieżowca).
O nowoczesnych, ładnych budynkach możesz raczej zapomnieć (poza nowymi osiedlami mieszkaniowymi, ale tam akurat turyści się nie kręcą).
Raczej są to hale sklepów które niedawno wybudowano (plaza, gala).
Lublin jest całkowicie nieprzejezdny w szczycie, drogi są dziurawe, pasy na jezdni projektował niedorozwój (prym z tych ulic co znam wiedzie Narutowicza, która po remoncie ma takie pasy, że trzeba jechać zygzakiem, co 30 sekund wpieprzając się komuś, bo pas się kończy!). O działaniu sygnalizacji świetlnej powiem tylko tyle - że działa. Tzn jak dostajesz zielone światło, to za 50 metrów napotkasz właśnie czerwone. Parkingów nie ma nawet na 50% tych samochodów które są. Ludzie gdyby mogli powiesiliby samochody na drzewach. Dzielna straż miejska wlepia mandaty na potęge.
Do tego oczywiście stadionu na taką impreze nie ma (i nie wiem czy znalazłoby sie miejsce gdzie by mógł powstać).
Komunikację miejską wciąż stanowią stare kopcące ikarusy...(nowe Solarisy, Neoplany itp też na szczęście są).
Z odnawianiem budynków są poważne kłopoty (a nawet jak odnowią to za miesiąc jest juz na nim warstwa wątpliwej jakości graffiti)
Dobrze że Lublin nie startował. To by był wstyd !
Ostatnio zmieniany przez sobrus : 14.05.2009 o godz. 08:51
|