Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.06.2009, 13:18   #9
Caius
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.10.2007
Posty: 19
Caius w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Zgranie filmu za pomocą DVD Fab 6010. Następnie import ówych voboskich plików do NeroVision 6.2.6.1.
Zgranie jako jeden plik lub jak w oryginale, potem połącz.
Ustawienia na full. I, np. z 3,6 GB robi się 5,8 GB, co wydaje się sensowne.
Zapisz projekt i (jakość kodeka 99%) i następuje obniżenie bitmap o jakieś 1,2 GB czyli otrzymuje się ok. 4,6 GB czyli zysk tylko 1 GB.
Co robić, by nie wygubić 5,8 GB, jakie ustawienia (własne - także kompresuje).
To początek, który wydaje się dość jasny, jeżeli ktoś tym się bawi.

Cytat:
Cały czas nie piszesz, co chcesz zrobić. Dlatego zakładam z powyższego, że kopiujesz DVD Fab'em płytę DVD-Video na dysk, a później celem "podwyższenia jakości DVD Standard" przepuszczasz przez NeroVision. Jeśli tak, to jest to strata czasu - jakość będziesz miał co najwyżej taką samą, jeśli nie gorszą.
(pisałem, iż nie czytasz post`ów)

I tutaj bardzo się mylisz. Zgrałem niejeden film nagrywając za pomocą DVDFab i przepuszczając przez Nero Vision. Widać wyraźną poprawę jakości obrazu. Następuje wyostrzenie konturów, wzrost nasycenia barwy, poprawia się w jakimś stopniu detaliczność.
Wyobraź sobie, że różnice w obrazie zauważysz zgrywając S-ata lub klasycznie IDE. Przejście przez kontroler IDE "paprze" obraz w pewnym stopniu.
Obrazki wyświetlam na przeciętnej jakości Panasonic`u TX-P42X10E.
Są sekwencje filmowe, które niemal dorównują wizualnie HD.
Wiesz to jak z obrazkiem jpeg, jeżeli będzie miał 400 -600 KB to za Chiny Ludowe nie rozróżnisz go, gdy będzie miał, np 5 MB.
Ludzkie oko to nie sokoli wzrok. Są pewne granice, których nie ma sensu przekraczać. Widzisz CD i 16-bit ma się dalej dobrze i nie zdominowały go ani SACD, ani DVD-Audio.
Gdyby filmy 2 godzinne trzymały się w granicach 7-8 GB, to po cholerę mi HD.
Podłączenie DVD (oryginalny Japoniec) z tv (czeski składak, Polakom zabrano)wysokiej jakości Scartem RGB i obraz naprawdę więcej niż poprawny.
Ale do ucha płynie rzępolenie ścieżki dźwiękowej w opcji kastrat po 10-krotnej kompresji stratnej tzw. AC3.
Zatem pytałem o poprawne ustawienia w NeroVision, podobnie jak w EAC, wystarczy, że klikniemy tam gdzie nie należy i kaszana.
Również intryguje mnie to, że z 6 GB (po wykonaniu projektu) "gubi się gdzieś 1,5 GB.
Jednak Ty z uporem pytasz mnie o co chodzi. Cisnie się na usta: o ten tramwaj co nie chodzi.

Ostatnio zmieniany przez Caius : 02.06.2009 o godz. 13:20
Caius jest offline   Odpowiedz cytując ten post