Podgląd pojedynczego posta
Stary 10.06.2009, 19:01   #48
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Jednak decydując się na daną usługę, również klient zobowiązuje się do pewnych rzeczy (tutaj do płacenia abonamentu przez jakiś czas). Ja rozumiem, przepisy, zmiana regulaminu itp. ale generalnie nie jest to w porządku. Inna sprawa, jakie zmiany w regulaminie mają mieć miejsce, bo jeśli chodzi o podwyżkę cen, to zakładam, że zostało to jakoś wcześniej podliczone.
Z jednej strony oczywiście masz rację... Jest to w pewnym stopniu nieuczciwe. Z drugiej strony nie mam żadnych wyrzutów sumienia - jakby Polkomtel traktował klientów poważnie, mógłby oczekiwać takiego samego od klienta, przynajmniej w moim przypadku.

Telefon mam w Plusie od bodajże 6 lat - de facto zadowolony byłem z propozycji firmy tylko przy podpisaniu umowy. Przy kolejnych przedłużeniach miałem wrażenie ładowania mnie w kakao. Ostatnie przedłużenie umowy sprzed pół roku doprowadziło mnie do szewskiej pasji. Telefon mam zarejestrowany na firmę z określonym abonamentem. Kiedyś sporo dzwoniłem, więc przebijałem ilość minut w abonamencie. Teraz nie wykorzystuję nawet połowy, więc przy przedłużeniu chciałem obniżyć abonament. I co się okazało? Że nie mogę... A właściwie mogę, ale tracę wszystkie przywileje, promocje i jestem gorzej traktowany niż klient z ulicy, który dostaje i promo i zniżki na słuchawkę. Nie ma to jak przyciskanie klienta, który od 6 lat buli ponad 300 zł miesięcznie za konto, gdzie będą rezygnować z haraczu.

Sprawa kolejna to podwyżki cen - no, do BOKu nie dzwonię po to, by pogadać sobie o dolnej części pleców Maryni. Dzwonię wtedy, gdy mam problemy z usługami za które w końcu płacę. W ogóle u innych operatorów nie spotkałem się z opłatami za połączenie z BOKiem, a tu teraz 95 gr. a od lipca podwyżka na 1,95 zł. No, chyba ich pogięło ostro...

A sprawę oczywiście kończy wojenka cenowa pomiędzy operatorami na rynku prepaid. Nie wiem, kto w tej chwili weźmie im telefon w abonamencie - ja w tej chwili mam minutę rozmowy w abonamencie biznes o 20 groszy droższą od podstawowej stawki telefonu na kartę. 20 groszy!!! Liczyłem, że po obniżkach pre-paidów zrobią coś z abonamentem - gdzie tam, minęło kilka miesięcy i nic.

Więc nie mam żadnych wyrzutów sumienia - chcą czesać, niech się gonią...

Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Zastanawia mnie jeszcze jedno - teoretycznie regulamin obowiązuje od lipca, ale przecież ludzie mogą podpisywać umowy także i teraz (w czerwcu). I według jakiego regulaminu wtedy zostaje ta umowa zawarta? Według nowego jeszcze nie bardzo może, jeśli według starego natomiast to też zmiana w lipcu nastąpi, co też byłoby (dla operatora) bez sensu.
Według nowego... I to podobnież już od kwietnia wszedł dla nowych abonentów. Od 1 lipca ulega zmianie dla starych.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post