Podgląd pojedynczego posta
Stary 24.06.2009, 21:37   #11
crowbme
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika crowbme
 
Data rejestracji: 16.02.2006
Posty: 110
crowbme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam, podłącze się do tematu. Sam kiedyś sporo nagrywałem płyt audio z mp3-ek i innych plików stratnych. Choć do dnia dzisiejszego pewnie sporo się zmieniło jeśli o jakość stratnych plików audio, to ze sposobem nagrywania chyba nie wiele. Jak już ktoś wcześniej wspomniał, istnieje coś takiego jak EAC. Moim zdaniem, choć rzeczywiście program nie należy do najłatwiejszych w użytkowaniu - ustawienia - to jednak warto poświęcić kilkanaście minut na zapoznanie sie z jego możliwościami. Po zastosowaniu lub ręcznemu ustawieniu parametrów odtw/kopiowanie lub/i nagrywania, zawsze można te ustawienia zapisać w pliku konfiguracyjnym, który można wczytać przy każdej innej okazji ponownie. zdaniem wielu kopiujących cd-audio jest to najlepszy program do tego typy zadań, tym bardziej, ze on ciagle jest rozwijany i ostatnio okazała się jego nowa wersja.
Co do nośników, to jest to druga najważniejszą rzecz jaka ma wpływ na jakość nagrania cd-audio. Prędkości nie powinny przekraczać x24 ale z własnego doświadczenia wiem, ze x12 x18 są optymalne, oczywiście zależy to od nośnika - obecne ceny płyt cd pozwalają na eksperymentowanie. dedykowane płyty cd-audio zawsze były lepsze od zwykłych cd-r i raczej w te stronę należny się kierować. Jeśli chodzi o nagrywarki, z tym bywa rożnie, ale ja nagrywam ciągle na starym lite-on'ie i płytki są nagrane naprawde dużo lepiej niż na na nowych panasonikach, plextorach czy innych. A moja nagrywarka nagrała już nie jedna płytę . poczytaj cie chłopaki/dziewczyny fora, jeśli zależy wam na jakości dźwięku, bo naprawdę warto dla tych chwil, kiedy się słucha w ciszy porządnie nagranej płyty, poświęcić kilka godzin czytania. Sam już nieco wypadłem z obiegu i czytania forów, dlatego tez nie podam linków, bo przyszedł dla mnie lepszy czas i kupuje tłoczone płytki. Ale gorąco zachęcam, bo naprawde warto.
pozdrawiam wszystkich
crowbme jest offline   Odpowiedz cytując ten post