Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.06.2009, 11:32   #8
mondi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.05.2009
Posty: 16
mondi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ktos Podgląd Wiadomości
Witam!
Piszę tego posta ku ostrzeżeniu innych potencjalnych kupujących sprzęt Bluray nagrywarkę lub odtwarzacz.
Jeśli chcesz kupić napęd Bluray tylko do archiwizacji i kopiowania własnych archiwów to nie musisz się niczym przejmować. Jeśli natomiast chcesz oglądać filmy bądź inne materiały w formacie HD to dobrze się zastanów czy masz odpowiedni sprzęt. Co ważne, nie jest tu istotne czy masz odpowiednio mocną kartę graficzną, procesor itp. Problem jest gdzie indziej. Technologia HDCP poważnie utrudniła mi możliwość obejrzenia filmów w hd. Na czym polega problem? A no na tym, że strumień wideo który jest wysłany z twojej nagrywarki/odtwarzacza jest zabezpieczony technologią HDCP przed nieautoryzowanym kopiowaniem ale co gorsze także przed legalnym odtwarzaniem na legalnym sprzęcie. Abyś mógł obejrzeć film na swoim sprzęcie muszą być spełnione 3 warunki:
1. Odtwarzacz zgodny z HDCP- to akurat z założenia jest spełnione,
2. Karta graficzna zgodna z HDCP- to praktycznie z każdą nową kartą jest spełnione (koniecznie sprawdź przy zakupie).
3. Monitor z wejściem cyfrowym dvi zgodny z HDCP (musi być spełnione). Jeśli Twoje wejście w monitorze to HDMI najprawdopodobniej Sprzęt jest zgodny z założenia ze złośliwym HDCP. Zawsze sprawdź zgodność w danych technicznych sprzętu.

Ja miałem pecha i kupując 8 mies. temu monitor nie spojrzałem na dane techniczne pod kątem HDCP. I teraz przy próbie oglądnięcia filmu mam czarny ekran. Co prawda istnieje możliwość obejrzenia czegokolwiek ale tylko na wyjściu analogowym i w jakości DVD.
Myślę, że warto przekleić gdzieś tą informację bo ceny napędów Bluray znacznie spadły i coraz częściej będą problemy ze zgodnością sprzętu, który jest upgreadowany przez użytkowników.

a rozwiązanie jest proste - kupujesz LG BD370 i wszystko lata jak trzeba
mondi jest offline   Odpowiedz cytując ten post