Dyskusja: Dysk zewnętrzny
Podgląd pojedynczego posta
Stary 08.07.2009, 13:42   #44
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
PQI zaprezentował 2,5 calowe, przenośne dyski HDD z serii H550. Urządzenia są dostępne w pojemnościach 250, 320 oraz 500 GB i oferują nawet o połowę wyższe szybkości transferu danych, niż konkurencyjne produkty.

Funkcją, która wyróżnia nowe twarde dyski PQI, jest USB Turbo Boost. Wg producenta umożliwia ona zwiększenie prędkości transferu danych nawet o 53 proc. - do 38 MB/s podczas odczytu i 40 MB/s przy zapisie danych.
Ciekawe :0
Cytat:
# USB 1.1 Urządzenia spełniające warunki tej specyfikacji mogą pracować z prędkością (Full Speed) 12 Mbit/s (1.5 MB/s) i (Low Speed) 1.5 Mbit/s (0.1875 MB/s)
# USB 2.0 (Hi-Speed) Urządzenia zgodne z warunkami nowej specyfikacji mogą pracować z maksymalną prędkością 480 Mbit/s (60 MB/s). Rzeczywista prędkość przesyłu danych zależy od konstrukcji urządzenia. Urządzenia w standardzie USB 2.0 są w pełni kompatybilne ze starszymi urządzeniami.
Podwojnie ciekawe, bo nie spotkalem USB faktycznie pracujacych szybciej niz 9/15mb!
(IMHO-zauwazylem znaczacy spadek szybkosci transferow w nowych urzadzeniach USB)
Z tego co wiem, wiekszosc "przyspieszaczy" USB polega na buforowaniu wiekszych ilosci danych, i przesylanie do zapisu z bufora.
Polega to na przechwytywaniu przez bufor danych i pozniejszy juz powolny zapis na dysku. Przy duzych dyskach i ciezkich danych, tylko poczatek i koniec zapisu sa "szybkie" pozostale ida z tradycyjna szybkoscia dla USB.
IMHO- chłyt małketinkowy.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post