Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.07.2009, 11:48   #66
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam.
Dokonałem swojego pierwszego zakupu za granicą
I nie wiem czy nie popełniłem błędu ...

Zapytam więc Was:
1. Jak długo trwa przetwarzanie płatności w sklepie DVD.CO.UK - ja zamówiłem wczoraj późnym wieczorem - i do teraz nadal status "Pending" - ja rozumiem, że dziś sobota i może dopiero w poniedziałek zostanie to rozliczone - po prostu w Polsce zazwyczaj to trwa szybciej - jednak przebiega też inaczej (transakcje obsługują zazwyczaj zewnętrzne firmy)
2. Następna sprawa - otóż zakładając konto swój adres podałem bez polskich znaków - i co do przesyłki to na 99 % nie problem bo każdy w Polsce wie, że Poznan to Poznań, podobnie z nazwą osiedla - ale - i tutaj mam wątpliwość - wypełniając rubryki danych karty też podałem adres (Poznań i nazwę osiedla) bez polskich znaków - i czy może to być powodem odrzucenia transakcji ? Bo może jednak oni z banku dostaną adres zapisany po polsku ?
Płaciłem kartą Inteligo - wiem, że niektórzy też nią płacą - tylko nie wiem czy akurat mają adresy z polskimi znakami ...
Jak sądzicie - strzeliłem sobie samobója ? Sprawa nie jest jakaś super ważna ale trochę by mi było szkoda, bo kupiłem na prezent box DVD o ponad 35 % taniej niż w Polsce (już wliczając przesyłkę)

Aha - zamierzam jeszcze zakupić dwie płyty z kończącej się promocji na HMV - jak podać tam ten adres do karty ?
Mogę oczywiście poczekać aż wyjaśni się z tym pierwszym zakupem na DVD.CO.UK - ale już jedna niezła oferta z HMV mi uciekła sprzed nosa (cena z 2,99 skoczyła na ponad 10 funtów ) więc nie chciałbym czekać aż tych dwóch pozycji ceny też się zmienią ...

Z góry dzięki za pomoc ...

Pozdrawiam
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post